Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám furán veszi a...

A macskám furán veszi a levegőt. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, első az állatorvos, holnap rendel, el is fogom vinni.

Már egy jó ideje észrevettem ezt, hogy mikor dorombol a macska, akkor olyan mintha "rekedt" lenne, vagy nem tudom mihez hasonlítsam.

Voltam már vele egyébként orvosnál más okból, de mikor megnézte az orrát nem látott semmit. Kb olyan a levegővétele, mintha egy ember meg lenne fázva, de az orra nem folyik, tehát nehezebben veszi a levegőt, mintha valami le lenne rakódva az orrában.


Az orra nem folyik, nem macskanáthás tünet, mert ezen kívül más baja nincs, nem csipás a szeme, a nézése "egészséges". Az orrával van gond.


A macska ugyanúgy viselkedik mint eddig, tehát játékos, aktív.


A kérdést azért teszem fel, hogy mit tudnék addig is csinálni a macskával?


Furcsa lenne egyébként a macskanátha, ha valóban az lenne, mivel a macska be van oltva rendszeresen Leucofeligen + veszettség elleni oltással évente + 3 havonta féreghajtás és Stronghold cseppet szoktak kapni havonta külső élősködők ellen.


Mivel kint is alszik, arra gondoltam, hogy esetleg poros helyen alszik, az lehet gond?

Mert vannak kint mindenféle rejtekhelyei, ahol előszeretettel fekszik.


Ha esetleg csinálok kamillateát és azzal kenem az orrát, azzal kárt tennék benne?



2020. szept. 15. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Elsőre asztmára tippelnék, de majd mesélj, mit mondott a doki. Szerintem holnapig már kibírja a cicus, én nem tennék most semmit, ha amúgy jókedvű és játékos, ahogy írtad (hacsak nincsenek komolyabb rohamai, vagy ilyesmi). Kitartást. :)
2020. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A macska ilyen:)


Van amelyik csendes, van amelyik ordit ha kell ha nem.


Van egyik halkan nyugisan sorokból van amelyik rekedtesen.

Az egyik macskám, pont a legcsendesebb, úgy dorombol,hogy a 6. Szomszéd is hallja.

A hangját azt nem ,csak ha dorombol.

2020. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!