Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez milyen macska betegség lehet?

Ez milyen macska betegség lehet?

Figyelt kérdés

Az a lényeg hogy nekünk mindig is sok macskánk volt, mind kinti. Pár napja 9-en voltak, de minden nap elhalálozik egy. Semmilyen betegség nem látszik rajtuk, játszanak, jól érzik magukat esznek,nem is voltak soványak stb és mégis. Másnap meg mikor kimegyünk ott fekszenek holtan.

Méregre is gondoltunk de voltak pár hónapos kiscicák is amiből 1 maradt, de ők ki sem mennek az udvarról.

Ez milyen kórokozó, betegség lehet? Ez azért aggasztó mert van 3 kistestű házi kutya is és félünk hogy ők is elkaphatják.


2020. szept. 17. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Méreg
2020. szept. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Ne sok macskád legyen,hanem amennyit rendesen el tudta látni.
2020. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljes gazdiként gondolom megkérdeztétek a dokit is erről. Ő mit mondott?
2020. szept. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is ez van, az egész környéken, az állatorvos valami vírust emlegetett.
2020. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Aggasztó, hogy a többi "sok macska" nem számít, hogy naponta egy kihullik, de a három kistestű kutya, az nehogy!


Én is a méregre (bedobja valaki) tippelek, de állatorvos lenne a legjobb. Mondjuk még az előtt, hogy elfogy az összes macska.


De komolyan, ha megmondom mi, aztán levezetem, hogy nyugi, a kutyák nem kapják el, akkor "ez van" alapon megvárjátok, amig az összes macska megdöglik, azt kész?

2020. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A macskákat úgymond nem hazi kedvencként tartjuk. Mivel mellettünk egy mezőgazdasági telep van ahol nem tesznek ki mérget a rágcsálók miatt, így védekezünk ellenük, hogy a mi udvarunkat ne lepjék el.
2020. szept. 17. 10:16
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Év elején két cicám is meghalt, az utolsó pillanatig semmi különösebb tünetet nem mutattak.

4 hónapos benti kiscica kicsit kevesebbet evett és hányt egyet délután.

Újév napja volt, másnap reggel tudtam volna orvoshoz vinni, de estére rosszul lett, elfeküdt és néhány óra alatt leállt a légzése:(

Reggelre a testvére, aki este még vidáman játszott, szintén rossz állapotban volt. Őt naponta infúziózta az orvos, 1 hétig lebegett élet halál között de megúszta.

A harmadikat, aki épp egy éves múlt, mikor nem jelent meg az egyik etetésnél, azonnal orvoshoz vittem. Nem talált nála se lázat, sem más betegségre utaló jelet, nem kezelte.

Megnyugodtam én is, hogy nincs baja, nem törődtem vele,hogy néha nem jött enni, gondoltam, csak nem éhes. Még 9 napot élt.

Utolsó napján sokat aludt, de egy macskánál ezt se láttam feltűnőnek. Hajnali 2-kor találtam meg a vizesedény mellett gubbasztva. Próbáltuk itatni, de pár órán belül romlani kezdett a légzése és háromnegyed hétkor meghalt:(

Vírusra gyanakodott nálunk is a doki. Sajnos vannak ilyen viszonylag kevés tünettel járó nagyon agresszív vírusok a cicáknál.

Azt javaslom, ha bármelyikük viselkedésében csak egy minimális eltérést, kis étvágytakanságot látsz, azonnal vidd orvoshoz, és ragaszkodj a kezeléshez, úgy talán lesz esélye.

2020. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Miért nekünk teszed fel a kérdésedet, miért nem egy állatorvosnak?

Várd meg, míg mind elpusztul, aztán menjél állatorvoshoz.

2020. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy házikedvenc vagy haszonállat, akkor sem vonok vállat arra, hogy hullanak, mint a legyek basszus. Az élő állat nem fogyóeszköz!!!
2020. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Miss Endzsi ***** válasza:
31%
Lehet FIP, a nem vizesedő fajtából.
2020. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!