Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ezzel a szegény...

Mi lehet ezzel a szegény cicával? Szülés miatt lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Van a környéken régóta egy kis testű kóbor cica. Legalábbis szerintem nincs gazdája. Sokszor napozott nálam a kertben, félős volt, néha adtam neki enni, annak mindig örült. Már hetekkel ezelőtt úgy vettem észre, mintha terhes lenne. Most másfél napja nagyon kedvetlen, szomorú, csúnya lett a szeme, orra, csak fekszik egész nap, nem megy odébb ha felé megyek (eddig ilyenkor mindig odébbszaladt), sőt, engedi magát simogatni, amit azelőtt sosem engedett. Nem eszik, nem iszik, hiába teszek az orra elé bármit, csak fekszik. A mozgása lassú lett, nehézkes, eddig nagyon fürge volt. És úgy látom, megváltozott a hasa, még mindig nagy hozzá képest, de nem olyan gömbölyű, hanem inkább olyan lógós. Sose volt cicám, nem értek hozzá, de az jutott eszembe, hogy talán volt egy nehéz szülése, esetleg halva születtek a kiscicái és ezért szomorú, aztán majd elmúlik? Nagyon sajnálom, úgy megváltozott. Már arra gondolok, ha felépül, befogadom, bár szerintem egy ilyen kóbor cicát sosem lehet 100%-ig befogadni.
2020. szept. 18. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Elképzelhető,hogy megszülte őket,de az valószínű,,hogy nincs jól.Nem tudnád elvinni állatorvoshoz?Az is lehet,hogy nem tudta megszülni az összes kiscicáját,és akkor tényleg beavatkozásra lenne szüksége.De az is lehet,hogy az utolsó napjai vannak a vemhességből,akkor megereszkedik a hasuk,és nem nagyon esznek.Azt,hogy szomorú,kevésbé hiszem,szerintem simán beteg.
2020. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis be akarod fogadni, akkor szerintem vidd el orvoshoz. Mi innen nem fogunk tudni táv gyógyítani. Elég beteg lehet, ha ilyen tünetei vannak.

Ha tényleg lefialt, akkor tipped sincs, hogy hova vihette a kicsiket, ugye? Mert nekik is elég pár óra, ha nem esznek és nem lesz jó vége.

2020. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy is be akarod fogani, akkor szerintem ne várd hogy majd ha felépül, vidd el most orvoshoz, lehet hogy az életét mented meg :) Egy állatnál az a legbiztosabb jele a betegségnek ha nem eszik és bágyadt.

Ha befogadod akkor úgyis értelemszerűen az orvos az első lépés, általános állapotfelmérés, oltás, féregtelenítés, esetleg chip, akkor még most vidd ha láthatóan orvosi ellátásra szorul.

Így látatlanban sajnos nem tudjuk megmondani hogy mi lehet a baja, de még személyesen sem tudnánk valószínűleg, mert mi is csak hozzád hasonló állatbarátok vagyunk, nincs állatorvosi végzettségünk.

2020. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon kedvetlen, szomorú, csúnya lett a szeme, orra, csak fekszik egész nap, nem megy odébb ha felé megyek (eddig ilyenkor mindig odébbszaladt), sőt, engedi magát simogatni, amit azelőtt sosem engedett. Nem eszik, nem iszik, hiába teszek az orra elé bármit, csak fekszik"


Sűrgősen orvos kell neki,hát látod,hogy rosszul van.Az a cica alighanem haldoklik a szemeid előtt,vidd orvoshoz,ha tudod. :/


Valószínüleg nem vemhes volt,hanem beteg vagy is-is.Ha vemhes az egyik lehetőség,hogy valami galiba van.Túl korán fialna,túl későn,alul tápláltak a picik benne,mérget adtak neki,megrúgták vagy megütötte a hasát,túl nagyok a kiscicái vagy túl sokan vannak,akármi lehet.Ha még mindig olyan nagy a hasa bent is rekedhetett egy vagy több,ettől is lehet legyengült.Ahogy a nők is,ha túl későn szülnek az állatok is valamikor képtelenek világra hozni egy-egy csöppséget.Nem indul meg a fialás,félúton elakad,ha nincs aki segítsen és bent marad abban az anya bele hal,mert vérmérgezést és egyéb fertőzéseket kap egy halott testtől a pocakjában.


A másik lehetőség,hogy elvesztette a kiscicákat,és depressziós,de kisebb esélyt látok rá.

2020. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik cica akkor volt ilyen, amikor a szülés után méhgyulladást kapott. Ha nem kerül idöben orvoshoz, elpusztul! Ha lehet, még most vidd el, nem sok ideje van, ha tényleg ez a baja.
2020. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!