Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fújtat, sziszeg és...

Miért fújtat, sziszeg és nyávog fejhangon az egyéves ivartalanított, benti nőstény macskám, ha közelítek felé? (nem mindig)

Figyelt kérdés

Próbálom összefoglalni: tegnap estig minden rendben volt, késő este értünk haza, hátára feküdve üdvözölt a pocaksimiért, dorombolt és aranyos volt.

Aztán a konyhában lekapcsoltam a villanyt és megijedve beszaladt az egyik búvóhelyére kakit hagyva maga után, olyan démoni hangokat hallatva, hogy komolyan megijedtem, nagyon rémisztő volt. Majd kiszaladt az előszobába és oda is kakilt rémületében; majd ha közelíteni akartam, kezdte ezt a hátsó felének púposítását, közben sziszegett és fújtatott felém. Csak felém, a párom tudta kezelni. Reggel aztán újra a régi formájában volt, de egyszer délelőtt a konyhában közelítettem felé és újra pánik és a fenti tünetek; azt hittük, a rossz emlékek miatt.

Most este újra kezdte, amikor villanyt kapcsoltam a nappaliban, ugyanakkor lehet hozzá közelíteni, hagyja a simogatást utána, de a folyosón hozta ugyanezt a dolgot. Szóval nem csinálja folyamatosan, de valami akkor sem stimmel.

- 1.teljesen egészséges, jól eszik és nem látok rajta semmi bajt

- 2. nem bántottam, nem léptem rá, folyamatosan jön bújni,puszikat ad és dörgölődzik, macska-ember viszonyban meghitt a kapcsolatunk :D

- 3. az árnyékokra érzékeny, folyamatosan a falnál mozizza és próbálja elkapni, az órára sütött nap fényénél dettó. Erre is gondoltam, hogy az árnyékomtól ijed meg.

- 4. gondoltam arra is, hogy a papucsom miatt, de ugyanígy folytatta, pedig egy ideig azt hittem, ez a baja.


Tehát főleg villanyfénynél, ha közelítek felé, akkor jellemző ez a hidegrázós reakció. Valakinél volt hasonló? Milyen ötletet tudtok adni a problémára? Le is videóztam a rémült állapotot, ha nem szűnik meg, tuti elvisszük állatorvoshoz.

Köszönöm a válaszokat előre is, próbáltam egyértelmű lenni a leírásnál. Remélem követhető és érthető valamennyire.



#macska #fújtatás #rémület #sziszegés #cicafélelem #fejhangonnyávogilyenkor
2020. szept. 20. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kijárós macsek? Mert akkor kint érte valami ijesztő dolog.
2020. szept. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamiért a fény és az árnyék gyengéje.
2020. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, benti, csak lakásban tartott macsek. Szerintem az árnyékhoz lesz köze, de tényleg nem tudom. Most is itt játszunk, én ülök.
2020. szept. 20. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
A villany felkapcsolásakor hirtelen megjelennek az árnyékok, és azt hiszi, azok valami élőlények. Lehet, megszokja majd, hogy azok csak ott vannak.
2020. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez jó gondolat, mert lehet arra asszociált, hogy hirtelen eltűntek és ettől megijedt vagy inkább arra, hogy elpusztítottam őket. Ennek ellentmond, hogy egy éves: a villanyfényt ismeri, az árnyékokat is ismeri és velem is kedves, mégis hozzám kapcsolódik valahogyan.
2020. szept. 20. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!