Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van bárkinek bármilyen ötlete?...

Van bárkinek bármilyen ötlete? A macskám egy évvel a költözés után elkezdett visszajárni a régi házhoz...

Figyelt kérdés

Egy éve költöztem el két macskával, előtte ők 10 évig ott éltek. A szóban forgó macska 11 éves, hat hónapos korában ivartalanított kandúr. Nagyon bújós, barátságos cica. Sajnos kijárós volt mindig is, nem lehet 0-24 bezárva tartani, mert akkor megtámadja a másik macskámat (van némi hatalmi harc köztük, de egyértelműen a kandúr az alfahím, szóval nem hinném, hogy ez lenne a probléma).

Több mint egy éve lakom most már ugyanazon a helyen, kertvárosi környezetben, 3 km-re a régi házunktól. Mostanáig semmi probléma nem volt, a környéken járkált de mindig szem előtt volt szinte. Viszont előző héten két napra eltűnt, majd hívtak telefonon (nyakörv van rajta címmel és telefonszámmal), hogy bement a régi utcánkban egy házba, és ott alszik náluk. Érte mentem, és (még a költözés elején vettem GPS-es nyakörvet nekik, hogy lássam merre járnak, de mivel már egy éve nem mentek el, nem hordták már egy ideje) visszaraktam rá a nyakörvet. Két nappal a hazahozatala után újra útnak indult éjszaka. Másnap este újra visszahoztam, azonban ma éjjel megint visszament.

Egyszerűen ötletem sincs, hogyan tudnám a mostani lakóhelyem környékén tartani. Szerető környezetben él, ágyban alszik, egyet nyikkan és már kapja a minőségi macskakaját, nincsenek kutyák... Azt sem értem, hogy miért egy év után kezdett el visszajárni a régi házhoz. A bezárás tényleg nem opció, 24 nm-en élek a két macskával, külön sem tudom őket zárni sajnos, hogy ne tudják egymást csesztetni. Teljesen meg vagyok lőve, és rettentően fáj, hogy nem tudok felelős gazdája lenni... ha bárkinek van bármilyen ötlete, azt nagyon megköszönném!



2020. szept. 21. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Azt nem tudom, hogy miert pont 1 ev utan jar vissza, de az nyilvanvalo, hogy nagyon kotodik a hazhoz. Ha nem tudod bezarni, akkor sajnos csak a macskabiztos kerites lesz a megoldas, hogy ne is tudjon kimenni a kertbol. En egyebkent is igy ereznem csak biztonsagban a macskam, ha kint tartanam.
2020. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%
24nm egy embernek is kevés, hát még 2 macskával együtt élve. Mért kell egy lyukba is macskát vállalni?
2020. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Btk. is kotelez a macskad telken beluli tartasara...igy teljesen ertelmetlen a kerdes.
2020. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Szűk a terület neki.
2020. szept. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
de egy ember is nyomorog 24nm-en , hát még 2 macskával együtt.
2020. szept. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
11.21-es anonim, nem egy lyukba vállaltam macskát, hanem a szüleim egy 100 nm-es kertes házba 11 évvel ezelőtt, amikor én 14 éves voltam. Azóta így alakult az élet. Ott kellett volna hagynom őket? Vagy menhely jobb lett volna...? Igen, szerintem sem. Azért kösz a kedves és empatikus választ.
2020. szept. 21. 11:52
 7/20 anonim ***** válasza:
19%
igen hagytad volna ott a szüleiddel. a macska is odvágyik. vissza
2020. szept. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%
Kerdezo, ahogy mar irtam, macskabiztos kerites, es kesz. Nem kell visszavinni, nem kell kidobni a macskakat, ha a kertben bent tudod oket tartani, (illetve ahogy ertelmeztem, azert a hazba is beengeded oket) akkor nem lesz semmi baj.
2020. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
12.08, albérletben lakom azóta is egy kertes társasházban, nem megoldható a macskabiztos kerítés... az csoda volt, hogy két macskával találtam albérletet. de köszönöm az építő jellegű tanácsot, ha megoldható lenne, megcsinálnám! :)
2020. szept. 21. 12:14
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Es egy kertes tarsashazban, ahol kozos kerthasznalat van gondolom masokkal is, miert engeded ki a macskakat? Na ez viszont feleltolenseg. Akkor sajnos meg kell oldanod, hogy bent tartsd oket.
2020. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!