Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek nagyon bújos a cicaja? ...

Akinek nagyon bújos a cicaja? Az én cicám hatalmas nagy macsek, és extra bújós. Egyszerűen állandóan a nyomomban van, ha leülök, már ugrik az olembe, és olyan erősen dorgoli a hatalmas buksijat, hogy félek egyszer felsebzi valahol.

Figyelt kérdés

Ráadásul mindig mellettem jön.

Ha megyek a konyhában, nem mögöttem jön, hanem felugrik a pultra, csak hogy ott legyen.

A fürdőbe megyek akkor szintén már ugrik is a mosdóba.

Ha próbálok sminkelni, feláll az arcomhoz már dorgoli magát.


Ha huznam a szemem tussal, szintén piszkalja vagy dorgoli az arcát.


Ha kizarom, akkor tépi az ajtót.


Már szetragta az ajtó alját.

Ezt hogy lehetne kezelni?


Nagyon aranyos, csak az 5 perces keszulodesbol lesz fél órás.


Mindig szőrös minden, és ha elő kapom a hengert, akkoris jön és meg abba is dorgolozik.


Mit csináljak vele?


2020. szept. 22. 06:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős! ☺️

Az én cicum reggel mikor meglat elkezd nyavogni korbefutni dorgolozni es míg az ajtotol elerek a konyhaig (kb 2-3 m) az elofordul, h 10 perc 😀 kulonben biztos befut a labam ala es ralepnek. Most is itt fekszik az ölemben, nez, annyira imadnivalo...

Nagyon nem tudsz mit tenni. Szerintem nagyon ragaszkodik hozzad, "anyjanak ", "fonokenek" tart. Talán az a megoldas, h kizarod. En pl wcnel kategorikusan bezarom az ajtot, mert felugrik az ölembe es az zavar... 😀 Szóval probald meg kizarni szerintem.

2020. szept. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én a sajátommal úgy viselkedtem, mint egy babával. Bután hangzik, de lehet egy ilyen “baba-mama” napirend jót tenne a cicának. Mi este 8-10 között fekszünk le (hisztizik érte, hogy kapcsoljam már le a villanyt😅), reggel 15 perc dorombolós szundi belefér, utána eszünk, kávézunk (ő nyilván tejecskét kap), megágyazok neki napközben, van cicatakarója is, amit szeret. Napközben így elvan többnyire, ameddig takarítok, vagy főzök, vagy ilyesmi. Délután mondjuk még így is nehéz vele, mikor önkényesen ráhenteredik a tankönyveimre, hogy “most tuti nem fogsz tanulni”. Ilyenkor rajta töltöm a telefonomat és beállítom neki rezgőre, azt imádja. Azzal el van egy darabig.😄
2020. szept. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
2, remélem a babucid nem igazi tejecskèt kap, hanem cicának való cicatejet, ha hosszú távon nem akarod tönkretenni az emésztését...
2020. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, néha odaadom neki a telomat játszani.

Szedtem le neki egeres játékot.

Néha elvan vele.


De akkor úgy látom nem vagyok vele egyedül.

Annyira aranyos, csak olyan kis erőszakosan, szeretget.

A 6 kilojaval.

2020. szept. 22. 07:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Így kezdte az idősebb cicám is (most 2 éves, 4 kilós), és most a kicsi is (fél év körüli, nem tudom pontosan mert mentett) ilyen. Szabályokat állítok fel, ilyen egyszerű. A nagynak például kiskorában szokása volt a konyhapultra felmászkálni amikor kajával foglalkoztam. Első néhány alkalommal határozottan letettem, aztán lelöktem, végül jött a vízipisztoly és spricc, ha odajött. Meg persze a hangomat is megemeltem. Túlzás lenne azt mondani, hogy ma már nem megy fel a konyhapultra, de én sose látom :D

A kicsivel nehezebb a dolgom, mert gyanús, hogy süket, így a hanggal való figyelmeztetés kiesik. A legnagyobb gondom emiatt a kaparófára való szoktatással van, mindig a szőnyeget kezdi tépni, és hiába szaladok oda, hogy átvigyem a kaparóhoz, nem rakja össze a dolgokat. A vízipisztoly itt jól jön.

Alapvetően azzal nincs baj, hogy bújnak, egészen megszoktam, hogy

2020. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, véletlenül elküldtem


Szóval egészen megszoktam, hogy minden szőrös, állandóan hengereznem kell és a macskaszőrömbe néha egy kis kávé is vegyül. A kicsi a nyakamban vagy a mellkasomon szokott ülni ha tévézek vagy a laptop előtt ülök, a nagy ebből már kinőtt. Én annak a híve vagyok, hogy bármilyen cukik és bújósak is, azért nem árt ha hagynak nekünk életteret.

2020. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém kierőszakolja, hogy minden este rajtam aludhasson. A 7 és fél kilójával. 4 hetesen találtam egy zacskóban, olyan voltam/vagyok neki, mint az anyja. Napközben ő mondjuk inkább egy őrült duracellnyuszi, tarol mindent, ahogy rohangál, egész nap kártékonykodik, de este olyan, mint egy nagyra nőtt zsebtigris, egy puha szőrös baba:DD Olyan hangosan dorombol, hogy múltkor mondtam anyumnak, hallod, dörög az ég, erre ő: tényleg:D Elhitte:D Meg nagyon puszilkodós, de amikor már sok neki, akkor a mancsát ráteszi a számra, hogy hagyjam már:D Aztán megpuszilom a tapmancsát, erre ő meg fejberúg:D Szóval elvagyunk, néha megsértődik, ha le van zavarva az asztalról, de amikor valamit szeretne, akkor annyira édes tud lenni, hogy szegénynek jó sokáig húzom az agyát, hogy sokáig cukiskodjon, amíg meg nem kapja, amit annyira nagyon akar:DDD
2020. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor megint ő nyert..
2020. szept. 22. 17:21
 9/10 anonim ***** válasza:

nálam esténként ketten küzdenek azért, hogy rajtam aludhassanak. óvatosan, centinként araszolgatnak. azt hiszik, nem látom őket. pedig de. aztán elfészkelik magukat, nagyot sóhajtanak én pedig engedelmesen becsukom a könyvemet, amit olvasnék.

fél szemmel még látom a szemrehányó pillantásukat, amikor a lámpához nyúlok és a mozdulattól egy kicsit kénytelenek kibillenni a kényelmes vackukból..

2020. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves kandúr cicám is szeret a közelünkben lenni. Nappal is, este is. Van több cicánk is, van egy fiatal lány cicánk vele szokott bohockodni. De ha itthon vagyunk itt van bent a szobába, ha fürdök jön velem Felugrik a mosógépre és addig ott van velem. Én imádom h ilyen. Este a lábánál alszik, néha megrugom, olyankor megsimogatom ~s alszunk tovább. Néha olyan erősen megböki az álmát a fejével h koccanak a fogaim. Így üdvözöl.
2020. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!