Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a cicámat a hajnali 3 órás kelésről?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

a macsesz alapjáraton éjszakai állat.

ha megteheted engedd ki éjszakára fél éves korától, ha nem tudod ezt megtenni, mert nincs kertetek, akkor talán az segít, ha este jól kifárasztod játszással.

2010. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy, ők éjszaka igazán aktívak, én cicám pl tegnap azt csinálta, hogy reggel 7kor jött be, este 8-ig ki sem ment, végig aludt, majd 11kor jött be, aludt hajnali 2-ig és ment vissza. Nem hiszem, hogy jó ötlet megváltoztatni a bioritmusukat, inkább alkalmazkodjunk mi hozzájuk =)
2010. aug. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából ő szoba cicus, és annyira nem gáz, hogy ilyen "korán" kel, csak gondoltam hátha lehet valamit csinálni. Igazából csak arra szoktam felébredni, hogy vágtázik a szobába a papírgalacsin után.:)

Köszi a válaszokat!:)

2010. aug. 7. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Bioritmusukat? Nem..ők tanulóképesek mint a gyerekek, oktatni kell őket,ha nem tesszük, nem tanulják meg soha hogy mit lehet és mit nem...mint a gyerekek, hidd el én tapasztaltam,este netán hallok egy kis nesz tőle már rászólok és ő azonnal befejezi, foglalkozni kell vele,beszélgetni, stb,én ezt mindennap megteszem vele, sőt játszok vele bujócskát...ha netaláln nem talál meg, ami ritka..elkezd hívni... látnád nagyon ari...úgyhogy hidd el tanulképesek...
2010. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha módod van rá, olyankor csukd ki a szobából. Pár nap után rájön, hogy nem jó egyedül. Az enyém nem csak galacsint kerget, hanem fel a tv-re, onnan a könyvespolcra és vissza. Persze, ez olyan dübörgéssel jár, hogy rögtön kiesel az ágyból. Néhány elkülönítés után úgy látom, észretért. Úgy van, ahogy előttem írták, tanítani, oktatni kell. Kevésbé szófogadó, mint a kutya, de azért némi eredményt el lehet érni.
2010. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A macska éjszakai állat, ne próbáld megváltoztatni a szokásait, ezt úgysem tudnád. Ha szobacica, és az zavar, hogy hajnalban mászkál, tedd másik szobába, a fekhelyét és az ételét/italát és csukd be az ajtót.
2010. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15.09 - Állatorvos vagyok.
2010. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves dr-bácsika, 1-2 tapasztalatot nemártana beszereznie.. tudtommal a macska nemszereti ha be van zárva, az egy dolog hogy szeret elbujva aludni,pláne ha az a macska eddig másként nőtt fel.."meg kell tanítani neki mit lehet és mit nem" midegy mijen állatról van szó, én a cicámat leszoktattam az esti játékr,asztalról,függöny huzogatás, stb:...EZ TAPASZTALAT,sok olyan példa van hogy az állatok tanulóképesek... http://www.youtube.com/watch?v=cuayz8ueDHE&NR=1 http://www.youtube.com/watch?v=ypMl2RFTC9Y&feature=related
2010. aug. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
simán meg lehet tanítani a cicát, hogy hagyjon aludni éjjel. Igazából a cica szeret a gazdival lenni, ezért ha párszor kizárja az ember éjszakára eljut pár összefüggés felismeréséig és nyugton marad reggelig. Kis rés legyen neki a szobaajtón hogy tudjon jönni menni, meg ne legyen elzárva az edényeitől meg a macskawcjétől. Ha meg tombol, zárd ki. De persze ne a hidegbe. Hamar venni fogja a lapot és bekussol ha veled akar alukálni. Nem hülyék ők csak macskák :D
2013. febr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!