Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy egy süket kismacskát leszoktassunk a folyamatos, éles, idegesítő nyávogásról?

Figyelt kérdés

Nagyon cuki, imádom meg minden, de néha az agyamra megy. Mint egy kisgyerek aki állandóan azt kérdezi "Miééért?" :D

Ha eltűnök a szeme elől azért, ha meg ott vagyok azért ordít, hogy figyeljek rá (ami ugye nem mindig megoldható, egyéb dolgaim is vannak az ő dögönyözésén kívül...). Mivel nem hallja saját magát, nem elég, hogy be nem áll a szája, de sokszor artikulálatlan és eszméletlen hangos. Ilyen hangmagasságokat korábban csak akkor hallottam amikor összebalhézott két macsek.

Egészséges, voltam vele dokinál, aktív, eszméletlen szeretetéhes, de tényleg egy kis energiavámpír :D


2020. szept. 24. 10:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
80%
pont úgy kell, mint egy gyereknél. csinálj neki macskajátszóteret, vegyél macskajátékot. ha leköti vma figyelmét, akkor nem nyávog. És legyen tele a hasa is.
2020. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mind adott. Nem érdekli, csak én kellek neki.
2020. szept. 24. 10:57
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Műtét.
2020. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
27%
ja hát mivel süket, nem érzi magát biztonságban, keresi a támpontokat, kell neki az érintés. próbáld ki azt hogy veszel neki egy élethű játék macskamamát, olyat, akihez odabújtat és szokasd is hozzá (egy darabig zárd össze őket, de úgy hogy legyen saját szabad helye is). Fontos hogy ne hulljon a játék szőre, jó anyagú legyen.
2020. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van másik macs, és egy kutya is, akihez szívesen bújik.
2020. szept. 24. 11:07
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
A halk nyávogást jutalmazni kell, a hangosat pedig tiltani, rossz nézéssel ráfújással, stb, ami bejön.
2020. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6#

Ez nem rossz ötlet, csak tartok tőle, hogy nem fogja összerakni a dolgokat. A kaparófára sem tudom rászoktatni, mert állandóan a szőnyegnek esik neki, és hiába viszem át a kaparóhoz, és mutatom neki mit kéne csinálnia, kb kiröhög, meg bújik a kezemhez...

A naggyal könnyű dolgom volt, ha rákezdett csak odakiabáltam, hogy "micsinááááász!!!" és már ment is a dolgára.

2020. szept. 24. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad bekenni a kaparófát valami macskamentás cuccal? Hátha rákapna.
2020. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Ad #1 Fontos lenne, hogy ne miattad unatkozzon a macska.
2020. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
8# Azt még nem, köszi kipróbálom.
2020. szept. 24. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!