Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet boldog, nyugis...

Hogyan lehet boldog, nyugis macskát nevelni? (nagyon bőven lent a többi infó)

Figyelt kérdés

Leírok szó szerint mindent, előre is köszi a türelmet!

Van egy 5 hónapos nőstèny cicánk. 6 hetesen került hozzánk. Igen, ez korai volt, de már nem akarták tovább tartani a "gazdák". Oltások, alapvizsgálatok megvoltak, egèszsèges, jól fejlődik. 6 hónapos korában javasolta a doki az ivartalanítást.

Egy 30 nm-es lakásunk van, nem valami nagy, de kimaxoltuk ahogy lehetett. A macseknak megadunk mindent amit csak lehet: jó minősègű táp, sok játèk, 4 kaparófa, egy emeletes cicabútor (az ablakban, hogy nèzelődni is tudjon), alagút, búvóhelyek, 2 alom, 2 ágy. Naponta többször játszunk fele, többfèlekèppen is, főleg este lefekvès előtt, hogy reggelig legyen alvás.

A lakást szinte teljesen átrendeztük, hogy cicabarát legyen.

Mègis úgy èrzem valami nem stimmel.


- a mai napig nem nőtte ki a szopizást, hol a takarót, hol a karomat szopizza, gyúrja minden reggel

- nem szereti, ha simizzük, simizni próbáljuk, folyton odakap, mintha harapni akarna. Csak akkor lehet szeretgetni amikor álmos

- nem játszottunk vele a kezeinkkel/lábainkkal, mègis van amikor nekiugrik a kezeknek. Nem fáj, nem veszèlyes, de van amikor erősebb ès kellemetlen, aggódom, hogy ne legyen nagyobb problèma ebből majd

- soha nem találja fel magát egyedül, pedig interaktív, fejlesztő játèkai is vannak. Csak akkor játszik, ha mi játszunk vele, vadászatot imitálva lógós játèkokkal vagy labdázással. Abban a pillanatban ahogy abbahagyjuk vele a játèkot, elkezd vadul rohangálni, ugrálni, olyan helyekre menni ahova nem szeretnénk ha menne

- az a pár hely ahova nem akarjuk felengedni: tv melletti rèsz, mert már majdnem leverte 2x is, tűzhely, mert veszèlyes (akkor is felugrik amikor használjuk), fèrjem íróasztala, mert itthonról dolgozik ès rengeteg a kábel.

- szereti rágni a kábeleket, ami veszèlyes Eeddig semmi nem vált be, hogy elkerülje a fent említett tiltott helyeket.

- a csapot nyalja, pedig napi többször adok friss vizet

- csak a szilikonos almot használja, ha mással próbálkozunk, máshova pisil. Ezzel az a baj, hogy nèha 1-1 darab szilikátot befal, gyorsan el kell vegyem tőle nehogy lenyelje.

- ha pl. leveszem a tűzhelyről, ami ugy-e nem tetszik neki, harapni kezdi a kezem, van amikor gyengèn, van amikor erősebben

- nem lehet nyutva hagyni az ablakot, mert mászik a szúnyoghálón


Esküszöm, hogy nagyon szeretem őt, de bánt, hogy szinte semmit nem tudunk már itthon csinálni, mert folyton azt kell lesni miben tesz kárt vagy veszèlybe sodorja-e magát. Szüleimnèl mindig volt cicánk, kinti is, benti is, nagyszüleimnèl pedig csak benti. Sok ismerősöm is tart macskákat, soha sehol nem láttam/tapasztaltam ennyi rosszaságot.


Tudom, kicsi a hely, de tènyleg rengeteget játszunk, hordozzuk magunkkal. Szeret a hordozójában autóban utazni amúgy.

Más macskákkal agresszív, szüleimnèl is próbáltuk szocializálni ès 2 barátunknál is. Az egyik barátunknál semleges területen mitattuk be egymásnak a 2 cicát. Ott kinti cica van ès a találkozás miatt bevittèk a házba.


Szóval nagyon szomorú vagyok nèha, hogy semmi nem jön össze jól, valamit elrontok stb.

Mit csináltunk rosszul, mit csináljunk máskèpp?


Amíg ezt a bejegyzèst megírtam majdnem leverte a fèrjem cèges monitorját...

Sok macskás csoportban benne vagyok, látom a fotókon, hogy a kis lakásokban is jól van a cica, zsúfolt, kütyükkel teli otthonokban is bèkès.


Minden tanácsra nyitott vagyok.

Köszönöm!



2020. szept. 26. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szereintem semmi baj nincs vele, kölyök még nagyon, majd benő a fejelágya.

A macskák amúgy nem szeretnek más macskákkal haverkodni, úgyhogy ezt a szocializálás dolgot passzoljátok.

2020. szept. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Bennem felmerult, hogy az anyamacska nem volt-e vadon elo, aki leellett a "gazda" haza sarkaban vagy valahol, ahonnan a gazda begyujtotte es odaadta nektek. Az anyamacska termeszete mindig nagyon dominans a kolykoknel.

Igazi otletem nincs, max bezarni egy kennelbe amig nem tudtok foglalkozni vele. (tudom, kicsi lakas, de vannak osszehajtogathatok is). A kennel, ha 2x2 m-es, abban el tud lenni napi 2-3 orat.

2020. szept. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen átlagos kamaszcica módra viselkedik, pont ugyanezt csinálta a mienk is úgy 8 hónapos koráig. A serdüléstől rosszcsontok, ez egyéves kora után elmúlik, minden rendben, ilyen egy serdülő cica. Tele voltunk sebbel, ez van. Függönyt lerántja, minden kütyüt lerúg, el kell alaposan pakolni. A szopizás az, ami nálunk élete végéig eltartott, mert túl korán tépték el az anyukájától.
2020. szept. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Le fog nyugodni, nem marad mindig ennyire kis rosszcsont. Nalunk is hasonlo volt a helyzet, kb 1 eves kora utan lett teljesen nyugis, nem szed szet semmit, a nap nagy reszeben csak alszik. Ezt a macskakkal valo “szocializaciot” felejtsetek el, nem egy kutya, a macskaknak erre egyaltalan nincsen szukseguk. Maximum akkor fogadna el (talan!) egy idegen macskat, ha az eletvitelszeruen veletek el, es mindketten ivartalanok. Semmi extrat nem latok a viselkedeseben, lehet, hogy bosszanto, de ez kb atlagos :)
2020. szept. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Az anyamacska kinti cica volt, így igaz.

A túl hamar elválasztás is igaz. Ha emiatt csak a szopizás marad meg szokásnak, akkor nem zavar, már kezdem megszokni a reggeli rutint, bújik be a karomhoz szopizni 10-15 percekre :)) Doki mondta, hogy èles hangot adjak ki ha leakarom szoktatni, hogy menjen el, de sajnálom. Így is ritkán engedi a simit, legalább kicsit közel van hozzám 😀


A szocializációt egyik állatorvosnak tanuló haverom javasolta. Azzal indokolta, hogy ha nem szokja meg, hogy barátságos legyen más macskákkal, akkor agresszív lehet majd.

2020. szept. 27. 05:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy fél éves kislány cicám van, akit 3 hetesen találtam, a kábelrágáson kívül pont ugyanezeket csinálja, szerintem nagyon nyugis macska, teljesen átlagos "kismacskás" dolgokat csinál még a függönyön sem szokott mászni

A macskákat nem kell másik macskákkal megismertetni, nem igénylik, de ezt is leírták előttem

Kívánok neked türelmet a következő 2-3 hónapra, aztán majd leállítja magát a cica, többet lehet simogatni is

2020. szept. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az enyém hasonló korú, őt is 6 hetesen kellett elhozni..

ugyanilyen rosszcsont. simizni ő is csak akkor, ha ahhoz van kedve. de akkor elvárja :-D

tény, hogy nálunk nagyobb a lakás, és van kert is. meg egy birkatürelmű fekete kandúr, akit vegzálhat kedvére.

a tűzhellyel nem, de a konyhaasztallal bepróbálkozott, ott elég volt párszor a hangos NEM. ha megnő egy kicsit, akkor lenyugszik. türelem

2020. szept. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!