Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után már tényleg...

Ivartalanítás után már tényleg nem lehet simogatni a cica hasát? (elsősorban tapasztaltak véleményét várom)

Figyelt kérdés
Az én cicám nagyon szereti a pocaksimit, mármint néha kifekszik, a hasa felfelé van, de az egyik barátom azt mondta, hogy ha ivartalanítva lesz, akkor nem fogja engedni simizni a hasát, és nem is fog hanyatt feküdni se. Ez tényleg így van?
2020. szept. 27. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi ilyesmi nem volt. A heg begyógyult a szőr visszanőtt és mehetett a simi. 4 nőstény macska gazádja vagyok.
2020. szept. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat alapján ugyanúgy lehet simogatni. Nyilván a műtét utáni 1-3 hétben nem fogja szívesen mutogatni, mert érzékeny. De utána, ha nem okozott benne nagy "traumát", akkor újra igényelni fogja a has simogatást és elfelejti, hogy ott valaha is volt egy heg. A mienk eleve nem szerette csak néha, de műtét után ugyanúgy elviselte néha, nem változott semmi.
2020. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ivartalanított fiú cicám van. Imádja ha a hasát simogtajuk, és szinte mindig a hátán fekve alszik. Ivartalanítástól függetlenül: vannak cicák akik szeretik ha simogatják, vannak akik nem.
2020. szept. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm szépen a válaszokat! Így azért megnyugodtam :D

Még 1 kérdésem lenne.

Hogy mikortól lehet ivartalanítani egy cicát? Gondolom 1 éves kora után, ugye?

2020. szept. 27. 07:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt ivarérett lenne, kb 5-6 hónapos korában.
2020. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-6 hónaposan simán lehet, sok betegséget, rossz szokást megelőz.

Persze jobb később mint soha, szerintem egy cicát 12 éves koráig is lehet ivartalanítani

2020. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, ha kinti macska, akkor 1 eves kor utan mar keso lesz, addigra reg ivarerett, aztan hirtelen meg fog lepni par kiscicaval. Ha benti, akkor lehet huzni, de nem erdemes, mert a tuzelesnek nagyon egyertelmu es elviselhetetlen jelei vannak. Az en nosteny cicam (benti) kb 8 honaposan tuzelt eloszor, katasztrofa volt, vittuk is utana ivartalanitasra. Plusz a cicak szeretnek jelolgetni, es a pisijuk, ha ivarosak, rettenet budos.
2020. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos kor után lehet és érdemes is ivartalanítani.

A pociját ugyanúgy engedi az enyém, mint előtte.

2020. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2020. szept. 27. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!