Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy szfinx macska?

Mennyibe kerül egy szfinx macska?

Figyelt kérdés

Amit láttam a neten, az 200ezer volt, de nem tudom, hogy tenyésztő volt e.

Mennyibe szokott általában kerülni egy törzskönyves szfinx? Illetve mi kell ahhoz, hogy eladják valakinek? Úgy értem, hogy szerződés van, de vannak kizáró okok, vagy valami ilyesmi? Hogy ellenőrzik, hogy be van e tartva az, ami a szerződésben szerepel?


2020. szept. 28. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy ellenőrzik, hogy be van e tartva az, ami a szerződésben szerepel?"


Sehogy. Aláírod, majd kivágod a kukába. Nem vagy köteles felvenni neki a telefont, pláne beengedni a lakásba. Ez egy baromság, mint az "ivartalanítási kötelezettség". A csomó csicska meg beszopja.


Amúgy 200 macskára, mikor a menhelyek tele vannak, meg sok ember ennyiből inkább hízót venne, hogy legyen mit zabálnia?

2020. szept. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: Ezt is meg lehet tenni, de én tenyésztőként biztos, hogy bíróságra vinném az ügyet. Nálam is van aláírt példány, elfogadta a feltételeimet. Pont. Tenyésztő ismerősöm csak megsugom, hogy nyert is pert a gazdi ellen, úgyhogy a szerződésben foglalt összeg (1500 Euro körül)+a cica is visszajárt neki.
2020. szept. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

A 200 teljesen reális ár. 100 alatt tuti nem találsz fajtatiszta állatot, a szfinx pedig egy népszerű fajta.


A szerződésben általában ivartalanítási kötelezettség szerepel, azt könnyű ellenőrizni.


Azt, hogy jól tartod-e, szintén látják a képeken, videókon amit küldesz.


Nyugi, nem kőkemény ellenőrzés, szimplán tudni szeretnék hogy hogy megy a cica sora :)

2020. szept. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!

Után kell nézni a hirdetőnek. Ha gondolod megirhatod privátban, én is tudok küldeni ott pár jó tenyésztőt. A 200 ezer reális ár, szerintem 170-220 körül mozognak, attól függ milyen vérvonal meg mit kapsz a cicához.

A tenyésztő alaposan megnézi kihez kerül a cica, és ha csak 1 kritériumnak nem felel meg, nem adja el neki a cicát. Egy tenyésztőnek nem az a lényeg, hogy elvigyék a cicát, hanem hogy jó helyre vigyek el. Én is sokáig szoktam beszélgetni előtte velük. Nálunk 3,5 oldalas szerződés van, a gazdi jelölt alaposan átolvassa. Ha kérdés van megbeszéljük. Az aláírással elfogadja az összes pontot, innentől kezdve ha bármelyiket is megszegi, 2x szólok, utána megyünk komolyabb utakra.

2020. szept. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Illetve egyre több tenyésztő adja már ivartalanítva a kiscicákat, nem biztos, hogy ivartalanítási kötelezettséget is alá kell írnod.
2020. szept. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Reális árnak tűnik.


#1

Aki allergiás, az sajnos nem vihet haza menhelyről házicicát. :(

2020. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

#6 javítás:

mármint vihet, nincs ilyen szabályozás hogy ne tehetné... de nem lesz benne köszönet. :(

2020. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Antalbaba ***** válasza:
2 éve macskakiállításon 150.000 volt. A törzskönyvet csak akkor küldték utána, amikor igazolta az orvos az ivartalanítást. Szóval meg lehetne úszni, de akkor csak a saját örömödre tenyészthetnéd, mert nem lenne papírod a saját macskád őseiről. Ill. volt olyan kitétel, hogy +mennyit kell fizetni, ha mégis tenyészállatot akarnánk kedvenc helyett.
2020. okt. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!