Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy kóbor kiscica. hogy...

Van egy kóbor kiscica. hogy lehetne megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Már nem olyan kicsi, kb 17 hetes. Egyszer sikerült megfognom, de nem kezes. Hogyan tudnám megszelídíteni? Milyen kaját tegyek ki neki?

2020. szept. 28. 09:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kisebb mint 17 hetes, most csak tippeltem, de annál NAGYOBB biztos hogy nem
2020. szept. 28. 09:52
 2/11 GyBlanka54 válasza:
31%

Szerintem tegyél ki neki főtt husit, ami szobahőmérsékletű kb, biztos oda megy fogyasztani meg tejet is adhatsz neki, habár azt monják, h a nacska laktóhérzékeny, de csak nem adhatunk neki növényi tejet a laktózmenteset meg nem szeretik (tapasztalat).

Remélem tudtam segíteni, majd írd meg privátban pls.

2020. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Tej nem kell, akkor már inkább víz. Bármilyen kaja jó, az intenzívebb szagúakat könnyebben megtalálja. Csak idővel fog közelebb engedni magához. De ha már egyszer meg tudtad fogni, akkor van remény, mert ha igazán vad lenne, egyszer sem sikerült volna. De először ne megfogni akard, elég ha csak megtúr maga mellett, aztán megsimogathatod.
2020. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Be akarod fogni?

Vagy csak játszani vele.

2020. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Befogni, bár inkább a "megtartani" lenne rá jó szó.
2020. szept. 28. 18:10
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

A tejre menni fog.

Egyszer nem.lrsz tőle baja

2020. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
,,Egyszer nem.lrsz tőle baja" Ez mit jelent?
2020. szept. 30. 16:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom "egyszer nem lesz tőle baja".

Ettől függetlenül másra is megy. Főleg ha még soha nem adott neki tejet senki tálból.

2020. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. a lrsz-t irsz-nek olvastam (persze nagy i-vel).. :)
2020. okt. 2. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek megisszák a laktózmenteset. De a nagy kedvenc az alutasakos cicaeledel. Én evés közben egyszer sikerrel elkaptam a grabancát. Pedig akkor már majdnem egy éve kerülgettük egymást és rendszeresen etettem. Egyre többször sikerült megsimítanom a hátát és ha nagy néha elkaptam, behoztam. Sajnos sokszor elbújt a szekrény mögé, féltem, hogy bekakil és ki se tudom onnan takarítani. Azért eljutottunk odáig, hogy ezen a télen már több éjszaka bent aludt a kutyusomhoz bújva. Hajnalban általában kiraktam, mert a férjem utálta és titokban engedtem be, hogy ne fázzon. Amikor végre 1-2 éjszakát így már bent aludt, hirtelen eltűnt és vele együtt eltűnt az összes külsős cica, aki hozzánk járt esténként. És nem tudok nem arra gondolni, hogy a férjem megmérgezte őket. Az a fura, hogy 3 hivatalos macskánk van, ők meg vannak most is. Rajtuk kívül még kb. 3-4 gazdátlan macska járt rá a tápra az udvarban. Ők mind eltűntek egyszerre.:(
2021. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!