Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica miért tépi szét a...

Tom Benko kérdése:

Sziámi cica miért tépi szét a dobozt?

Figyelt kérdés
Van a fiamnak egy sziámi macskája, kb. 1,33 éves. Kölyökkora óta, ha bele tud ülni egy akármilyen kartondobozba, elmélyülten elkezdi tépkedni. Kiharap egy darabot, amit aztán kiköp. ezt akár órákig is csinálja. Minden más tekintetben kiegyensúlyozott, nyugodt cica - már amennyire ez egy sziámi esetében lehetséges. Ezt az egy szokását nem értjük. Esetleg valaki meg tudja magyarázni?

2020. szept. 30. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ez a megadott életkor ez mi az isten akar lenni?

Amúgy a válasz egyszerű: játszik. Gyakori. Örülni kell neki, hogy kartondobozt szeret aprítani, és nem tévé kábelt, fülhallgatót vagy korondi vázákat.

2020. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a macskák szeretik a dobozokat. belefeküdni és (ezek szerint) tépni is. tényleg jobb, mint ha a függönyön lógna
2020. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ragadozó állat "játékos" viselkedését többnyire ragadozó mivoltával lehet magyarázni.
2020. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A házi is csinálja, miénk is belefekszik, ugyanígy tépi.
2020. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor meg vagyunk nyugodva. Fiatalabb koromban, amíg a szüleimmel laktam, mindig volt 1-n macskánk, de azok ilyet nem csináltak. Legalábbis nem láttam tőlük, ezért kicsit szokatlannak találtam. De akkor látom, hogy teljesen normális.

Az mondjuk tényleg jobb, mintha a bokámat rágná.

2020. szept. 30. 22:41
 6/7 A kérdező kommentje:
@1: Az életkorát megközelítő valós szám.
2020. szept. 30. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik cicám is pont ezt csinálja. Én erre azt szoktam mondani, hogy "fészkel". Lehet, hogy azért aprítja a kartont, mert szeretne puha, kényelmes fekhelyet csinálni magának. Vagy hiányzik neki, hogy valamit széttépjen, marcingoljon. Ki tudja, mi jár a fejében ilyenkor, sokszor én sem értem a macskáimat :)

Amúgy már elég sok cicánk volt gyerekkorom óta, de eddig ő az egyetlen közülük, aki kartondobozokat aprít.

2020. okt. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!