Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cica költöztetése de...

Kinti cica költöztetése de hogyan?

Figyelt kérdés
A szomszédunk elköltözik és van egy kinti cicája akit félnek magukkal vinni nehogy baja essen. Jelenleg egy csendes környéken lakunk , földút van nem sok autó jár mifelénk, főleg csak az utcában lakók, azok is csak lassan. De most közvetlen aszfalt út mellé költöznének, ami viszonylag azért forgalmasabb is, attól félnek,hogy a cica véletlen kiszalad az útra és elütik.Én egyébként szívesen etetném a cicust,de a gyerekek sajnálják ott hagyni,hiányozni fog nekik.

2020. okt. 1. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Allatvedok agyergorcsot okozo kedvenc kerdese...🤦👎


Erre meg reagalni se lehet, akkora ostoba a szomszedod...

2020. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

pont a minap volt egy kérdés, ahol a kérdező szintén költözött és a cicája egy idő után elkezdett a régi házhoz visszajárni. és pont azok miatt volt aggályos, mert forgalmas úton "kellett" a cicának vissza/hazajárni

nem tudom, mi a jó döntés. ha a cica szempontjait nézem, akkor maradjon. pláne, ha meglennének az etetés feltételei.

a gyerekek meg időnként meglátogathatnák..

de persze a gyerekeket is megértem.

2020. okt. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen esetben jó lenne ha házban tartanák max akkor engednék ki ha valaki kint tud vele lenni. Nem éri meg ha ennyire szeretik hogy elüsse az autó. Egy cicáról van szó az nem nagy dolog a házban. Ha meg eleve ivartalanítva van simán döglik egész nap a napos ablakban 😄
2020. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Többek között ilyenek miatt is ajánlatos a macskabiztos kerítés vagy a benti tartás.

El kellene már felejteni azt,hogy ez kínzás az állatnak,mert nem az. Nem véletlen,hogy sok szervezet csak benti tartással ad már örökbe.

2020. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy körbekeríteni az új kertet mint a börtönökben, magas falú kerítéssel, visszahajló peremmel - vagy ne engedjék ki az új helyen. Kb.szinte borítékolható h el fogják ütni, ha kiengedik. (Amúgy sem engednék ki soha macskát, mert legyilkolják a madárállományt.)
2020. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzet az ,hogy ez a költözés nem biztos,hogy végleges lehet csak pár hónapra szól nem tudják még pontosan ,hogy alakul, ezért is gondolták úgy,hogy lehet jobb lenne a cicának egyenlőre ha maradna. Igen az is megfordult a fejükben,hogy bentre viszik a cicát csak attól félnek nem viselné jól.
2020. okt. 1. 10:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

És a régi házukkal mi lesz? Mert ha eladják, az új tulaj nem biztos, hogy megtűri a cicát vagy lehet, kutyája van és baj lesz belőle.

Én biztosan magammal vinném. Szép fokozatosan kell hozzászoktatni, hogy bent élne, nem rögtön magára hagyni a házban. Ha lehet, még a régi házban kezdjék el, hogy nem mehet ki egész napra, hanem először mondjuk csak 4-5 órára, aztán 3-ra, 2-re stb. Mondjuk ha messzire elcsavarog, nehéz lesz visszahívni a nem megszokott időben.

A benti tartásnál meg az a fontos, hogy sok játéka legyen, mert ha nincs és unatkozik, akkor garantáltan a bútorokat fogja kezelésbe venni.

2020. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyenlőre megmarad a ház, mert nem tudják még ,hogy vissza jönnek-e.Ha marad a cica akkor biztos, hogy megpróbálom majd átszokatni hozzánk , áthozom az ölemben és nálunk adok majd neki enni, nekem is van cicám, örülök ha őt megetetem reggel nemhogy még a szomszédba is szaladgáljak cicát etetni.Aztán ha mégis visszajönnek remélhetőleg haza szokik a cicus vagy pedig ha végleges lesz a költözés akkor csak elviszik.Majd meglátjuk,hogy alakul.
2020. okt. 1. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben otthagynám inkább. Mi 1 hónapja költöztünk kinti-benti cicával, de hálisten még jobb helyre, mint az előző volt, erdő mellé, zsákutcába, forgalmas út nincs a közelben. Egy 6 éves, ivartalan kandúrunk van, aki egyszerűen nem marad meg éjjelente a házban. 6 napig volt bent a költözés után, már kb a plafonról lógva nyávogott ordítva, hogy ki akar menni. Kiengedtem egy délután, kimentem vele, körbejárta a kertet, majd bejött. Aztán párszor még kiment a teraszra, udvarra, 2-3 nap után pedig elindult szépen felfedezni a környéket. Most már ugyanúgy csinálja, mint a régi helyen, éjjel megy mászkálni, nappal bent döglik. Szóval nálunk hálistennek nem volt gond, de forgalmas út mellé költözve én is paráztam volna, nem mertem volna így kiengedni.
2020. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!