Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Problémát jelent, ha a macskám...

Problémát jelent, ha a macskám éves védőoltása csúszik egy hónapot? 4 éves macska, minden évben kombinált oltást kap.

Figyelt kérdés
2020. okt. 2. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez attól is függ, hogy ki szoktad-e engedni. Ha igen, akkor én soknak érzem az egy hónapos csúszást, ha csak bemti, akkor szerintem belefér. Bár nem tudom, hogy az egy év letelte hogyan csökken az oltás hatékonysága pontosan, szóval lehet kinti macskánál sem akkora gond. Hívd fel az állatorvost, az a biztos. :)
2020. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha benti cica, semmi baja nem lesz. Ha kijárós, akkor rizikósabb, de az egy hónap még belefér.
2020. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2 hetet csúsztam vele,azt mondta a doki semmi gond. 1 hónap már rizikósabb.
2020. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Régen nem adtak ezeknek a szaroknak semmiféle oltást, mégis ha kaptak rendesen enni, és nem bántották őket, akkor évekig el voltak. És te azt kérdezed hogy egy hónapos csúszás gáz e???

Egy picit el van varázsolva (SŐT NEM PICIT!) a mai generáció! Oké oltsátok, ezzel nincsen semmi baj, de egy hónap miatt itt hisztizni?

Álljunk már két lábbal a földön, és próbáljuk már a dolgokat reálisan nézni!

Másrészt meg sok ostobaságot tudnak a neten írni (itt is) így nem értem miért nem az állatorvost kérdezted meg erről? aki szintén vészharang az ilyen ügyekben, de legalább ha van egy kis eszed akkor ki tudod venni az "igazi' lényeget abból a,it majd mond!

2020. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
semmi gond nem lesz ha nem időben adod be. én másfél évente szoktam rendszeresen beadni, még sosem szólt érte senki. nyílván nagy ráhagyással
2020. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem hinném. Nekünk az állatorvos mondta, hogy jóval tovább hatnak az oltások, mint amennyi időnként kötelező/ajánlott beadni.
2020. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
71%
A mi macskánknak tavasszal vagy 3-4 hónapot csúszott emiatt a koronavírus miatt, senki nem szólt semmit.Mondta a doki nincs ezzel még mindig gond.Pedig kinti-benti macska.
2020. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
A mi (kinti) macskàink sose voltak oltva kölyök koruk óta. Az egyik 16, a masik 14 éves, soha nem volt semmi bajuk.
2020. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

Tavaly (illetve idén év elején, csak nekem az már a tavalyi oltás :D) a vírus miatt csúsztunk egy hónapot majdnem mi is, de nem volt gond.

Amúgy sem tudod napra pontosan vinni egy évre, vagy legalábbis nagy szerencse kell.

2020. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A macskák oltatása nem kötelező Magyarországon, és a macskáink oltások nélkül is hosszú életet élnek mindenféle megbetegedés nélkül. Innentől nem értem hogy miért lepontozandó, hogy nálunk nincsenek oltva.
2020. okt. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!