Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felnőtt cica befogadása?

Felnőtt cica befogadása?

Figyelt kérdés

Meghalt pár hónapja a macskám, 10 éves volt.

Gondolkodtam rajta hogy befogadok egy felnőtt szoba cicát. Sokan vannak akik szülés/költözés miatt megválnak az idősebb cicáiktól..


Nem tudom mennyire szokna meg új helyen mondjuk egy 3-5 éves cica?

Egyáltalán tudnánk-e egymáshoz kötődni?

Másabb ha nálam nő fel, jobban ragaszkodik


2020. okt. 3. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szia,mi 3 és fél hónapja fogadtunk be egy 7 éves cicát,aki már külfödre költözés miatt nem kellett a gazdijának. Legjobb döntés volt. az első pár nap volt fura neki, félénk volt,de utána már nagyon jól érezte magát,vár minket munka után, örül nekünk, velünk alszik.persze,macskafüggő,de nekünk nagyon bejött
2020. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig egy olyan cicám volt, amelyik kb 3 évesen került hozzánk, semmi gond nem volt vele. Balesetből mentettük, volt műtét, farokcsonkolás, stb, szóval elég nagy stresszben volt, azt nálunk heverte ki, nem tudom ez számít-e. De tényleg, 2-3 hét után olyan volt, mintha mindig is itt lett volna.

Nem akarok kéretlen tanácsokat osztogatni, de szerintem annyi a különbség, hogy egy kölyökmacskának minimális stressz egy ilyen költözés, amit sok játszással, foglalkozással gyorsan át lehet vészelni, míg az idős macska ilyenkor azt szeretné pár napig, hogy hagyják békén.

2020. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik cicánk 3-4, a másik 4-5 éves volt, mikor befogadtuk (ismeretlen előélet miatt csak saccolt).


A helyüket is megszokták, és minket is. Nálunk az egyik cica bántalmazott volt korábban, vele nagyon sok türelem kellett, de hihetetlenül ragaszkodik hozzám.


Én csak javasolni tudom, sok szempontból könnyebb, mint egy kölyökcicával.

2020. okt. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet
2020. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!