Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha eddig szörnyű...

Mit tegyek, ha eddig szörnyű állattartó voltam?

Figyelt kérdés
Az állatok a kertben voltak, nem foglalkoztam velük, nem látta őket állatorvos, a legolcsóbb tápot kapták, neveletlenek, bárhova kószálhattak, csomós a szőrük, stb. Két macskáról és egy kutyáról lenne szó. Tudom, nem mentség, de a környékemen mindenki így tartja az állatokat. Egy macska és kutya törzskönyves, a másik macska pedig szaporítótól van. Most szeretnék tenni egy 180 fokos fordulatot. Vagy már túl késő van hozzá? És hogyan kezdjek neki? Először is, már elkezdtem a szökés biztos kert kialakítását. Mennyit legyenek kint, mennyit bent? Mit egyenek? Hogyan tanítsam a kutyát? Az állatorvosnak mit mondjak? Mit csináljak?
2020. okt. 3. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom a Cica imádók igényes gazdiknak csoportot a Facebookon, a cica tartásről mindent meg tudhatsz ott, valamint egy két tag valószínűleg kutyus témában is tud neked újat mondani. :)

Sosincs késő hozzá! ❤️

2020. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Nincs baj, ne ijedj meg.


Elviszed a macskát egy kivizsgálásra, plussz oltás.

Bolha csepp a nyakba, plussz fereghajtó.


Veszel furminatort, és elkezded fesulni.


Amennyit szeretnék annyit legyenek kínt.

2020. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
A macskáknál ez még nem is lenne akkora gond, mert eléggé önállóak. Na de a kutyával azert illene foglalkozni.
2020. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Holnap lemegyek az állatboltba. Bolha cseppet és féreghajtót lehet kapni, vagy azt csak állatorvos tudja felírni? Ha beleteszem az ételükbe megeszik? A legnagyobb félelmek, hogy összeszedtek valamilyen betegséget. Az egyik macskám kicsit sovány, ez mit jelenthet?
2020. okt. 3. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskák egészséges állapotban inkább gepárd, és nem Garfield testalkatúak..

Betegséget bármikor össze szedhetek, ha kinti és benti cicák egyszerre. Ennek kisebb lehet a kockázata, ha ivartalanok.

4 macskám volt eddig, 2 ivartalanított cica, ők élnek, 15 év körüliek, a fiú cicá viszont, aki nem lettek ivartalanítva, 3 és 5 évesen mentek el jobb létre, állatorvosi segítséggel.. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy vagy teljes felelősséget vállalsz értük, vagy meg hagyod a kockázatot. Az én macskáim is kint és bent voltak, de soha többé nem tartanék így állatot. Csak benti cica, ivartalan, és kalkulátor segítségével megállapított étel adag. Hogy ne hízzanak el, és egészségesek maradjanak. Táp a zoopulusról rendelve. Ivartalan cica ivartalanítottott cicának való tápot, kölyök macska kölyök macskának valót,idős cica színen olyat kapjon, ami neki való. Azon az oldalon vannak szerencsére kategóriába szedve. És vannak speciális ételallergiás cicák. Kutyáról nem tudok nyilatkozni. De valószínű náluk is így kellene eljárni.

2020. okt. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!