Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megnéznétek? Hiányzik valami...

Megnéznétek? Hiányzik valami erről a listáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Október végén hozzuk el a kiscicánkat és hamarosan szeretném beszerezni a dolgait. Ezeket írtam össze, szerintetek ezen kívül kell neki más?


Etetés, vitaminok etc.

-itató és etető tálka

-száraztáp (Royal Canin Feline Breed Nutrition Brit rövidszőrű kitten)

-nedves eledel (itt több ízt néztem, pl. csirke + lazac, csirke + kacsa stb. Real Nature és Royal Canin márkát)

-jutalomfalat

-szőroldó paszta

-dobozos macskafű (benti cica lesz)


WC:

-alomtálca

-kakilapát

-macskaalom (csomósodó)

-szagtalanító granulátum (ez nem tudom, mennyire "musthave")


Séták, utazások

-hám, póráz

-hordozótáska + bele pléd, 1-2 játék


Ápolás

-fésű (speciálisan macskáknak való + Tangle Teezer

-cicasampon

-bolhanyakörv (? ezt nem tudom, hogy mennyire kell, mivel benti cica lesz)


Egyebek

-kaparófa és kaparórúd

-fekhely + bele egy saját puha pléd neki

-játékok (4-5 darab egyszerre maximum)



Amiket nem tudok/bizonytalan vagyok:

Alomból olyat vegyünk, ami szabadon van, tehát nincs rajta ajtó, tető? Vagy azért az jobb mindenkinek?

Ha válogat/nem eszi meg, amit kitettünk neki, meddig erőltessük? Tehát rögtön adjunk neki mást, vagy azért mondjuk 2-3 óráig hagyjuk elől neki, "hátha megkóstolja" alapon?

Nyers, vagy főtt húst kaphat? Anyukáméknál 2 cica van, ha ő főz hétvégente, a macskák sorban állnak a konyhában a nyerc csirkehúsért, lazacért. Vagy sokszor (heti egyszer kb) főz nekik külön májat, csirkemellet (nyilván bármiféle fűszer nélkül). Ez mennyire jó, ehet ilyet, vagy inkább maradjunk a Real Nature, Royal Canin márkáknál etetés terén?



2020. okt. 5. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fesunek inkabb furminatort vegyel, szerintem az a legjobb, mas nem is kell. A fekhely felesleges, vagy hasznalja, vagy nem, de inkabb vagy nem. Alomtalcabol mi fedett macska wc-t hasznalunk, nem csinal akkora rendetlenseget igy, nem tudja belole kikaparni az almot. Annyi, hogy az alomnal szerintem keruld az illatositott verziot, ha esetleg arra is gondoltal, nalunk azt utalta a macska, nem ment bele. Az etetest pedig ki kell tapasztalni, fozhetsz is neki,nyerset is kaphat, de a tap es a nedves kaja is jo. Nalunk reggel es este kap alutasakosat a macska, ez mindig mas izu, de ugyanattol a markatol van, igy nem unja meg, a szaraztap pedig mindig elotte van. Nekunk ez bejott, eszik rendesen, de nem kover, szep a szore, kakija rendben, stb. A kajat hagyd ott, ne vedd el tole es ne adj neki masikat rogton, mert pont igy tanulja meg, hogy valogathat. Az en cicam egyebkent sem egyszerre eszi meg a kajat, hanem mindig csak egy picit eszik. Macskat egyebkent nem furdetunk, csak akkor, ha pl bolhas, vagy valami beleragadt a szorebe, es muszaj. Tiszta allatok, nem budosek, az enyem kb utoljara 3 eve volt furdetve, mert muszaj volt, de azota nem. Ez annyira traumatikus elmeny volt szamomra, hogy nem is tudom mit csinalnek, ha megint furdetni kene :D
2020. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Állatorvoshoz időpont.....
2020. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Hám, póráz macskának?
2020. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
En a fekhelyet elfelejtenem... Elobb talalod meg a macskad a szekrenyben a torulkozok kozott, minthogy beszabalyozd, hogy fekhely... :D
2020. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Furminátor az egyik fésű, csak pl. barátnőm cicája azt ki nem állhatja és ő csak a saját Tangle Teezerjével tudja fésülni. Ezért gondoltam, hogy veszek mindkettőt, aztán majd meglátjuk, melyik a befutó.


Nyilván visszük majd rendszeresen állatorvoshoz. De mint láthatod, a listán most olyanok szerepelnek, amit megvásárolhatok a Fressnapfban. Kétlem, hogy az állatorvosunk ott is rendelne. :)



"Hám, póráz macskának?"

Igen, házon kívül nagyon hasznos mint a kettő. A szüleimnél két sziámi cica van, úgy szoktak kijárni, hogy édesanyám vezeti mind a kettőt pórázon. Ha pici koruk óta hozzá vannak szoktatva, akkor simán lehet velük így közlekedni, teljesen természetes nekik.

2020. okt. 5. 10:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a fekhely lényegében lehetne idézőjelben is, mert szerintem már az első éjszaka közöttünk fog aludni az ágyban... :D Csak hogy mégis legyen neki egy saját kis helye, ahová elvonulhat, ha akar.
2020. okt. 5. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk peldaul a ham nem valt be, pedig 12 hetes koratol kezdve szoktatva volt hozza. Rettegett minden egyes alkalommal, szornyu volt nezni, pedig nem egyszer probaltuk, de vegul inkabb hagytam. Szoval nem biztos, hogy nalatok is bevalik, de probald meg, hatha.
2020. okt. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Furminatort én is javaslom.

Az az egyetlen amivel nyugodtan tudom fésülni a cicám, még élvezi is.



Bolhanyakörv semmire se jó, irritációt is okozhat, és balesetveszélyes. Inkább tablettát javaslok. Az nekünk mindig bevált.

Nekem is benti a cicám, de már volt bolhás. A környékemen sok a kinti macsek, akár a lábunkon is bevihetjüka bolhákat/cipő talpán a petét, stb. (Más magyarázatra legalábbis nem tudok gondolni)


Kaphat nyers húst is, csirkenyakat feldarabolva, a fogainak kimondottan jó.

Rendszeresen kell féreghajtózni.


Alomtálcából nekünk a magas peremű jött be

2020. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!