Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe van egy hónapban a...

Mennyibe van egy hónapban a macskátok? (rendes állattartók válaszoljanak, ha kérhetem)

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik minőségi ételeket adnak a cicának, tehát nem a Whiskas, Friskies és egyebeket. Meg nem merül ki abban a macskatartás, hogy ahogy megvan, kirakjuk egy dobozban az udvarra.


Benti macska esetében kell-e valami extrával számolni az almon, kaparófán és macskafüvön kívül?

Érdemes-e rögtön két kiscicát vásárolni (testvéreket, tenyésztőtől), hogy ne legyenek egyedül napközben? (egyetemre járok)


2020. okt. 5. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosi költségeket nem számolom, akkor olyan 15 ezer körül.
2020. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
69%
Rendes állattartó vagyok, nem eszik a cicám ilyesmit. Oltás, féregtelenítés, bolha, kullancs elleni szerek... max évi 10-12 ezer
2020. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, orvosi költségek nélkül gondoltam, mert azok elég kiszámíthatatlanok.


Én úgy havi 25-30-cal számoltam, az rengeteg akkor?

2020. okt. 5. 14:51
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A két cicára költök összesen havi 20-25 ezer körül. Táp, alom, játék, vitamin, szőroldó paszta, élősködők elleni szerek vannak ebben benne.
2020. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
35%

Biztos, hogy nem vásárolnék macskát. Minden utcasarkon találsz kidobott, gazdátlan macskákat. Hidd el, hogy semmivel nem pótolható az a hála, amit egy mentett macska tud adni.

Nekem 3 benti macskám van. Oltás: évente kb 35 ezer forint

Alom havi 5-6 ezer, kaja is kb ennyi.

Premium tápot esznek, 10 kg-os kiszerelésben nem drága egyáltalán. Nem veszem minden hónapban, leosztva kb így jön ki.

Ivartalanítás : 20-25 ezer nőstény, kandúr 10-15

Az elején az oltási program kb 30 ezer

Élősködő irtás: havi 3 ezer macskánként


Nem ezek a költségek a drágák, hanem a váratlan állatorvosi számlák. Mindenképp legyen erre tartalék, mert úgyis akkor lesz baj, amikor épp nem állsz jól.


Én benti macskáknál még azt tartom fontosnak, hogy biztonságos legyen minden. Ne tudjon kiesni az ablakon és hasonlók. Erre is költeni kell.

2020. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Mivel az én cicám Felv+, ezért kb havonta Vetri DMG-t veszek, ami 8ezer körül szokott lenni.

Lássuk csak.

A kaja nem drága, nagy kiszerelésben rendelem, a száraz kb 6e/hónap, a nedves 15e. Jó minőségű és gyógytáp ez, viszont nem eszik sokat, mert nem tud, legutóbbi műtétnél ki lett vágva a gyomrából egy daganatot, ami miatt ugye kisebb lett.

Van kedvenc alvókája, amit 2 havonta cserélek, az kb 3e Ft, szóval ha úgy nézzük, 1,5e havonta.

Ha éppen állatorvoshoz kell vinnem, ami nem havonta van, hanem teljesen változó, évelején hetene vittem, akkor a műtétek miatt egy hónapban kb 200-300 ezer között költöttem rá.

Ha csak kontroll meg ilyesmi van, akkor mondjuk az állatorvos havi szinten 10e.

Mindent összevetve kb 40e egy hónapban, ha nem nézem a váratlan kiadásokat.

2020. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egy bizonyos fajtát szeretnék nagyon és törzskönyvvel, úgyhogy ezért nem is néztem szét máshol.

Ettől függetlenül mindenféle, fajta cicát szeretek, otthon a szüleimnél 5 mentett cica van bentiként és mellettük még 4 jár be a kertbe napi kétszer ennyi. Szóval nem érzem őket kevesebbnek egyáltalán, de nekem évek óta vágyam egy brit rövidszőrű cicus.

2020. okt. 5. 15:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy hónapra nehéz lenne kiszámolnom.

Brit tápot eszik, a 8 kiló egy 10-es ez hónapokig kitart. Időnként jó minőségű konzerv, 4-500 forint. Féreghajtó pár 100 forint 3 havonta, oltás évi egyszer van, macskabútort/szőrkefét-fésűt sem sűrűn kell venni. Ivartalanítva is csak egyszer lett az életben :D Macskafüvet, szőroldó pasztát sosem kapott, a táp elméletileg megoldja ezt a problémát, olyan az összetétele. (meg van nyuszi és tengerimalacok, tőle is el szokott csenni néha egy-egy szál szénát :D)

Nemrég duplázódtunk, befogadtam az utcáról egy süket kölyköt, szerintem őrá már most többet költöttem, mint az idősebbikre összesen a két és fél év alatt mióta megvan. Nem ment zökkenőmentesen az összeszoktatás, így ha szóba jön nálad hogy ketten lesznek, szerintem érdemes már így is kezdeni.

2020. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Macskaalmot kihagytam, az havi pár ezer forint.
2020. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Valóban az almot én is kihagytam, de az nálunk is néhány ezer, talán 1-2e között van.
2020. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!