Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gyűlöl a macskám?

Miért gyűlöl a macskám?

Figyelt kérdés

Jó, nyilván nem láttok a fejébe.

Az a lényeg, hogy nem jövök rá, miért gyűlölhet. Én szeretem. Nagyon.

Pici korában mindig a mellkasomon aludt, nagyon közeli volt a kapcsolatunk. Kb. 2-3 hónapos kora óta egyre többet harap, karmol. Most 8 hónapos. Már ott tartunk, hogy TÉNYLEG meg akar ölni. Rohamokban. Kb. 2-4x egy nap. Nekem ugrik, marcangol, nem bírom már lefejteni sem magamról, olyan izmos.

És nem... Nem játszik. Tényleg elborul az agya, zavaros a tekintete ilyenkor. Mélységes gyűlölet sugárzik belőle.


És csak velem csinálja. Páromat imádja (csak neki dorombol), gyereket békén hagyja.


Olyan elkeserítő. Annyira vágytam egy cicára.



2020. okt. 6. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ivartalanított?
2020. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Mert egy pillanatra sem hagyod békén. Egyébként a benti macskák könnyen megbolondulnak,nem szeretik az állandó bezártságot.
2020. okt. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kicsibarany ***** válasza:
86%
Vannak játékai, amin levezetheti a plusz energiáját?
2020. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha ivartalaníttattátok lehet attól is, felborult a hormon háztartása, ha nem akkor akármi lehet.
2020. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Tyegény pityi tyitymity :'( <3 <3 <3
2020. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Mert túl korán lett elválasztva. Két-három hónapos macskának még bőven az anyja mellett a helye, ideális esetben két és fél, három hónaposan választják el őket. Te azt írod, előtte volt cuki, ekkor kattant meg, szóval nagyon-nagyon fiatalon került hozzátok, akármilyen okból is.


A macska vszeg nem gyűlöl, hanem vadászik, csak nem tanulta meg eme játék mibenlétét. Te pedig gondolom nem megfelelően állítottad le, ez az oka, hogy téged támad, mást nem.


Jó hír, hogy egy éves koruk után kicsit nyugisabbak lesznek, illetve ivartalanítás is segíthet, ha még nem volt. De ismerek olyan macskát, akit 3,5 éves koráig nem lehetett megsimogatni, ha hozzáértél, támadott (mondjuk ő mindenkit), aztán mintha elvágták volna, egyszercsak odabújt a gazdája mellé az ágyba, és azóta übercuki.


Érdemes lehet egy nyugodtabb, már felnőtt állatot befogadni mellé, ha van lehetőségetek, ő is jó hatással lehet rá. Nálunk is így lett két macska, mert az egyik pánikolós volt, csak engem fogadott el, ha valaki ránézett, menekült (nálunk támadás helyett állandó pánik volt a gond). Hoztunk mellé egy emberimádó dorombgépet. Plusz akkor lesz, aki téged szeret. :D


Próbálkozhatsz Feliway classickel is, abban a helyiségben, ahol leggyakrabban vagytok te és a macska. Ez amolyan macskaferomon, hogy minden szép, minden jó, ez egy szupi hely, viselkedészavaros cicáknak szokták javasolni.


A kettes válasza meg baromság, még egy macska sem őrült meg a megfelelő tartástól.

2020. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

-Ivartalanított.

-De, békén hagyom.

-Igen, nagyon-nagyon korán lett elválasztva. Ez magyarázat lenne a durva játékra, de a szelektív gyűlöletre nem.

-Egyébként amikor nincs rohama, keresi a közelségemet. Mellém fekszik, ha itthonról dolgozom, ha kimegyek pl. a konyhába, felébred és utánam jön. Akkor ott fekszik a közelemben.

-Ha pihi gözben megsimogatom a hátát, hanyatt fekszik pocisimiért.

-Idegrendszeri problémája van, ez tény. Gyakran remeg. Nem fél, nem fázik, csak remeg. Eleinte evés után tapasztaltam. Most pihi közben szoktam érezni, ha épp hozzám bújik. Idegrendszeri, oké, de miért csak engem?

2020. okt. 6. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Csak találhatok, de nem lehet hogy valami szag váltja ki ezt nála? Parfüm pl? Vagy valami más inger, amit csak nálad tapasztal.
2020. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7 lehet mert mással nincs úgy elmélyülve a kapcsolata
2020. okt. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!