Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicákat örökbe...

Talált kiscicákat örökbe adnék, hogy írjak kötelező ivartalanítási szerződést?

Figyelt kérdés
2 hetesek voltak 5 kis picuri, most 2 hónaposak, tudok egy állatvédő csoportot, akik azzal foglalkoznak, hogy a megyén belül minden talált/mentett cica ivartalanítását ingyenesen vállalják. Viszont ezelőtt is így jártam, beszéltem is velük, de a 3 gazdiból csak 1 vitte el ivartalanítani, a többi nem akarta. Hogyan kötelezhetném rá őket, hogy ha már ingyen van, tessék elvinni? Meg amúgy is .. Hányszor kell még megtörténnie, hogy észhez térjenek az ilyen felelőtlen emberek?

2020. okt. 6. 19:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy így kifakadtam, és köszönöm előre a segítséget.
2020. okt. 6. 19:02
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Miért nem viszed te el a szervezethez ivartalanítani? És már eleve ivartalanítva adnád oda.
2020. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképpen irass kötelező ivartalanítási szerződést (ügyvéddel)
2020. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mert 6 hónapos korig nem ivartalanítanak. És utána nehezebb örökbe adni, mint 2-3 hónaposan.

#3-as, ügyvéddel az nem nagyon drága minden egyes kismacskánál? :/ A tápszer és az indítótáp, hús, nagyon odatettek/tesznek minden ilyen alkalomkor :/

2020. okt. 6. 19:07
 5/18 A kérdező kommentje:
Na meg az oltások, gyógyszerek, féreghajtó, advocat stb.
2020. okt. 6. 19:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem ivartalanítanak fiatalabb korban? Mert menhelyen is simán ivartalanítanak 3-4 hónaposan.

Amúgy akkor kérj pénzt értük és akkor eleve csak olyanok fognak jelentkezni értük akik normálisan akarják tartani.

2020. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De az sem biztosíték, ha elkérem az orvosi költségek árát. Lehet, hogy 1xűen így gondolkodik, a természetest szereti stb. Mert az egyik ilyen volt, semmi féle képen nem akarta ivartalanítani, de gondoltam, ha ingyen van .. csak elviszi .. De hát nem :/ Azóta már időről időre meg-meglép(kandúr),aztán a pali mondja nekem milyen büszke rá, milyen szép kandúrka, erős, domináns, már látott hasonló kiscicát az egyik szomszédnál született, biztos az övé stb .. :/ De már nem tudok mit csinálni.

Esetleg a szervezetet kéne megkérnem, hogy hátha ők tudnak szerződést kötni? De így is, ingyen ivartalanítanak, bunkóságnak érzem :/

2020. okt. 6. 19:19
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Minek hányszor kell még megtörténnie?

És mi van, ha annak, akinek örökbe adod, ivarosan kell a cica?

Neked max annyi jogod van, hogy 2 hetestől 2 hónaposig a cicák indokolt és elfogadott költségeit az addigi gazdáján számonkéred.

BTW: gondolom a fészket találtad meg. Mi van ha az az anyaállat, vagy a kicsik valakiéi voltak? Inkább őt kellene megkeresni. Végülis nem ülhet minden gazdi az anyamacskáján, hogy hova fészkel.

2020. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

és ha azt ajánlanád fel, hogy mondjuk 6 hónap múlva értük mész és elviszed őket ahhoz az ingyenes szervezethez? ebbe talán beleegyeznek. nem nekik lenne végül is macera..

persze ez neked megint munka és idő, na mindegy, csak ötletelek.

2020. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy ha kell segítek, elviszem én, átvállalom a lábadozási időt is, varratszedésig. De nem tudom miért nem akarják ivartalanítani.

Vagy tényleg várjam meg a fél éves kort és reménykedjek, hogy így idősebben is találnak gazdit? Vagy ha más nem, vigyem le, adjam be őket a helyi menhelyre ivartalanítás után? Szívem szakad meg, de 4 szintén utcáról befogadott cica mellett egy másfél szobás lakásba képtelenség még többet hosszú távon itt tartani.

2020. okt. 6. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!