Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg ilyen gyakori hogy...

Tényleg ilyen gyakori hogy hánynak a macskák? Sok helyen olvasom hogy "ma is hányt" meg "amikor rendszeresen odahány". Két macskám van de még sose hánytak. Vajon miért? A gyakori hányás lenne az "alap"/normális?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Termeszetesen nem normalis a rendszeres hanyas, az en macskam is az eddigi 4 eve alatt kb haromszor hanyt, de akkor beteg is volt. Egyebkent talan meg a gyomorban felgyulemlett szorcsomoktol hanyhatnak, de pont erre talaltak ki a szoroldo pasztat, vagy az olyan tapokat, amik alapbol segitik az emesztest.
2020. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
94%
Nekem a cicám borzasztóan hullajtja a szőrét télen nyáron, és annak ellenére, hogy minden tápja szőrcsomók ellen van, így is minden második nap “hány”. Ilyenkor kb csak szőr szokott visszajönni de nyilván ezt is mindig szőnyegre 😀 egyébként teljesen egészséges
2020. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem benti macskák, akkor nem biztos, hogy észreveszed, hogy hánytak. Szerintem nem létezik macska hányás nélkül, a minden második nap, az szerintem nem normális, de néha a felgyülemlett szőrt ki kell hányni és a macskák gyomra hajlamos a hányásra, a természetben is kihányják az emészthetetlen szőrt, bőrt, csontokat, ha túl sokat ettek, túl hideget, túl meleget, romlottat, stb.
2020. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Náluk ez természetesen is lehet.

Szorcsomot kihanyjak.

Amelyik egeret eszik, elég sokszor kihányja.

2020. okt. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém ritkán hány, évente egyszer-kétszer, amikor túl gyorsan bezabál. De aztán megint megeszi :D
2020. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
A családom rendszeresen fogad be mentett cicákat, így óvodás korom óta mindig voltak macskáink, de életemben csak egyetlen egyszer láttam macskát hányni. Mondjuk az is igaz, hogy nálunk többnyire kint vannak a macskák az udvaron, a lakásba ritkán engedjük be őket.
2020. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ritkán hány, szerencsére nem ez a jellemző rá. Másik macska meg gondolom jobban hajlamos rá. Olyan ez, mint az embereknél.
2020. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Csak benti macskák. Tápot is meg konzervet is kapnak. Rövid szőrük van talán ezért?
2020. okt. 7. 06:25
 9/14 anonim ***** válasza:

pont tegnap olvastam a kérdést, akartam is írni, hogy nálam sose.. erre éjjel az öt hónapos kandúr odaokádott a sarokba. úgy láttam (és elnézést), hogy volt a kupacban egy másik állat bajsza és orra.

azóta jókedvű, játszik és dorombol és iszik is. viszont a reggelijét ott hagyta. aggódjak?

2020. okt. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9: ne aggódj, rendben lesz. Előfordul, megfeküdte a gyomrát, megoldotta.
2020. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!