Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondjak azt, hogy...

Miért mondjak azt, hogy túlzás ahogy a macskáimmal foglalkozok?

Figyelt kérdés
Ezt azért kaptam, mert évente be adatom neki a kötelező oltásokat, adok nekik 3 havonta féreghajtót és hogy éjszakára nem engedem ki. Aki megszólt, ő meg állandóan a macskáját postolja, meg fotózkodik vele, hogy így szereti meg úgy. Én nem alszom velük, kintiek, van saját fűtött helyük, ha akarnak be is jöhetnek, de éjszaka nem járhatnak ki, ne hogy elüssék. Tényleg én vagyok a hülye?

2020. okt. 9. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem te vagy a hülye, ez tök alap (kéne hogy legyen)
2020. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Olyan sosincs hogy túlzás egy állattal való foglalkozás, szard le őket, szeresd őt ahogy csak tudod, amig lehet.
2020. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rokonék pár évig minden évben megkérdezték, hogy "még mindig megvan?" a macska. Kb. úgy öt éves koráig. Szerinted? 16 évesen halt meg több szervi elégtelenség miatt, de én vagyok a zakkant, hogy túl sokat költöttem rá meg stb. Holott ők kb. három év után a macskát úgy hívják, hogy az "öreg macska" meg mondom 4-5 éves korában már le voltak döbbenve, hogy még él. Az ilyen emberek nem értik, hogy minek vele foglalkozni. Azért ba meg, hogy ne legyen csoda, hogy öt évesen "még mindig megvan"
2020. okt. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

"de éjszaka nem járhatnak ki, ne hogy elüssék."

Nappal nagyobb az autós forgalom, jóval nagyobb az esély, hogy elütik őket.

2020. okt. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahh, 4-es megelőzött, de én is így vagyok. Nekem is kijárós cicám van korábban éjszakára bent tartottam, mert nem is tudom miért. De aztán szabadon dönthetett, hogy mikor jön megy (saját kisajtó), és éjjel magától sem nagyon megy ki, csak kora hajnalban. Azóta napközben még többet van itthon.

És végül rá is hagytam, mert én is arra jutottam, hogy nappal sokkal több autó, ember, kutya van, mint éjjel. (persze lehet, hogy van olyan utca, környék, ahol ez nem így van)

2020. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ismerős nem engedi ki éjjel, de ő otthon van egész nap, ezért lehet úgy érzi, hogy ha éjjel történik valami, míg ő nyugodtan alszik, meg se találhatja időben. Nappal meg legalább van erre esély. De amúgy tök mindegy, családban 10 éves macskát ütöttek el a falu utolsó utcájában, ahol soha nincs forgalom. A macska 10 éven át kelt át az úton naponta sok tucatszor. Egyetlen egyszer jött valaki pont úgy és pont akkor, elég volt.
2020. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Én pont, hogy nappalra nem engedem ki őket! 3 gyönyörű szép cicám van, sintértelepről mentettem ki őket, ivartalanítva lettel, első 3 hónapban kizárólag bent voltak velem a lakásban! Szépen meg is szoktak, a rendszert is megszokták, hogy mikor van etetés(reggel 5). Este 9-től reggel 5-ig lehetnek kint. Mivel akkor van etetés, ezért 5-re mindig itt várnak már. Kiteszek több tálba többféle kaját úgy, hogy estig csak esznek, mosdanak meg alszanak. Így este sem kóborolnak messzire kajáért, meg mivel ivartalanok, plusz nyugodtabbak, figyelnek. Tudom, persze bármikor megtörténhet a baj, de mivel utcamacskák voltak és egy hónap bentlétet még élveztek, de aztán elkezdtek az ajtóban ücsörögni, láttam, hogy mennének, így fokozatosan éjjelente elkezdtem őket kienegedni. Nem szoktak elmenni, maximum egy két háznyit(sokáig mentem velük éjjelente"túrázni", hogy tudjam kb az útvonalukat). Tudom, hogy bármikor elmenhtnek messzebb, bármi történhet, de igyekszem kiszűrni, minél jobban csökkenteni a lehetőséget. Nappal a forgalom miatt ijedősebbek, éjjel csend van és csak halk természeti zajok(a mi környékünkön), talán ha 1-2 kocsi megy egy éjjel, de annyit könnyen észrevesznek. Plusz mivel éjjeli állatok, ők ehhe vannak alkalmazkodva, szokva, így jobban tudnak vigyázni magukra éjjel. De nappal aztán döglés van és így tudják is, meg van a rendszerük. Meg hát mér felnőttként hoztam ki őket.
2020. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt meg pont éjjel veszélyes, meg a hajnali forgalom. Valahogy nappal eszükben sincs kimenni. El vannak a kertben, vagy bejönnek a házba, ha nem vagyunk itthon és hazaérünk is mindig az egyik hátsó alvó helyükről jönnek elő. Éjszaka bolondulnak meg, meg hallom hogy verekednek kint az idegen macskák, nappal csend van
2020. okt. 10. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!