Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Miért nyáladdzik és...

SOS! Miért nyáladdzik és dugja ki a nyelvét a cicám?

Figyelt kérdés

Egy hete voltunk ivartalanitason (nőstény, házi cica nem engedjük ki), azóta maximum folyékony ètelt fogadott el. Száraz táp pedig mindig kiesett a szájából..

Ma reggeltől pedig folyamatosan, nagyon nyáladdzik és a nyelvét is kidugja (nem büdös, átlátszó a nyála).

Azóta nem is evett még.


Szerintetek mi lehet a baja? Állatorvost még nem sikerült elérnem



2020. okt. 10. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fáj a foga vagy ínye, vagy a torka (erre utal az is, hogy nem akar rágni).

Esetleg beevett valamit, ami rossz ízű és/vagy mérgező.

Orvos kell.

2020. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mit égetett ami rossz ízű vagy mérgező .. mindig ugyanazt eszi. Pl whiskas, félix eledel stb.

Az a baj hogy az allatorvost még nem tudtam elérni..

hétfőig lehet komolyabb baja?? :(

2020. okt. 10. 13:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
iszik? mozgékony? dorombol? vagy bágyadtan elfeküdt? a seb a hasán milyen? nem fertőződött el?
2020. okt. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Altatásnál csövet dugnak a torkába, felsérthettek valamit.
2020. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fajhat a foga is peldaul, lehet, hogy semmi koze az ivartalanitashoz, csak epp most jott ki. Mindenkeppen orvos kellene, telefonalgass, hatha. Az a baj, hogy a macskaknal az ehezes nem jatek, meg mi az, hogy nem rag mar gyakorlatilag 1 hete? Ivartalanitas utan kb 1-2 nap amig oke, hogy kaba, vagy furcsan viselkedik, de mar reg ennie kene normalisan.
2020. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem kizárt hogy az altatásnál használt cső sértett meg valamit. Én biztos nem vártam volna egy hetet. Műtét után pár óra, max egy fél nap amíg kitisztulnak és visszatérnek a szokásos rutinjukhoz. Ha a második nap sem tudott volna rendesen enni, azonnal vittem volna vissza. Egy ilyen kis-súlyú állatnál az már kritikus időszaknak számít, ha egy teljes hétig nem eszik rendesen.

Ha megsértette a cső a torkát, az ennyi idő alatt be is gyulladhatott kezeletlenül.

Nagyon szerencsétlen helyzet hogy pont hétvége van, szerintem keress a neten olyan állatorvost a megyétekben aki ilyenkor is rendel. Esetleg állatklinikát.

Hétfőig ilyen állapotban nem sok esélye van sajnos.

2020. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem fertőződött el a seb. Eddig mozgékony volt, próbált enni is. Ilyen folyekony eledelt elfogadott, vizet is ivott

Dorombolt es a játék is érdekelte már

De most reggel óta nem eszik es nyáladdzik stb. Es alszik, pihenget

2020. okt. 10. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De mi az a folyekony eledel? Alutasakosra gondolsz? Az jo, ha legalabb olyat evett, az is valami, de en a helyedben mar az orvosnal lennek, mert ez nem normalis.
2020. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen állítása kosz evett.


Nem tudtok segíteni esetleg hogy tudtatok -e hétvégén melyik állatorvos veszi fel a telefont ? Nem tudok elérni senkit.

2020. okt. 10. 15:40
 10/12 A kérdező kommentje:

Előző automatikus korrekt volt

Azt akartam írni hogy igen “alutasakosat evett”

2020. okt. 10. 15:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!