Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfojtotta a kölykeit?

Megfojtotta a kölykeit?

Figyelt kérdés
A macskánk a pincébe tette le a kicsiket.Jó kis helyet csinált nekik.A kazánnál volt egy vödör víz, ami ilyen kicsapódó vizet fog fel.Már egy hónapos körül vannak a kölykök, erre ma a vízbe találtam meg kettő macskát elpusztulva.Biztos nem jöttek ki a dobozból maguktól ahova rakta őket az anyjuk.Még nem mászkálnak igazán semerre, csak a dobozba vannak, többször lenézek rájuk úgyhogy ebbe biztos vagyok.Miért ölte meg őket?Most parázok, hogy esetleg el kellene tőle venni a többit is mielőtt csinál velük valamit.

2020. okt. 15. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Az nem a macska volt, biztos lehetsz benne. Emberi kezre tippelnek. Kettovel kevesebb kismacskarol kell gondoskodni.
2020. okt. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Garantáltan nem a macsek tette oda a kölyköket. Nincs esetleg egy kisgyerek, aki megnézhette, "hogy tud úszni" a macska? Aztán megijedt és otthagyta a helyszínt.
2020. okt. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1 éves a gyerekünk,ő nem jár nélkülem egyenlőre sehova.A pincébe főleg nem, ahhoz ki kellene mennie a bejáraton,azt meg zárjuk.A kismacskáknak lett volna gazdája,mindnek.Párom tuti nem bántotta őket és magamról is ugyanezt tudom mondani.Mas meg nem jár be hozzánk.
2020. okt. 15. 01:25
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem tegyél valamilyen apró lyukú szitaszövetet, vagy valamilyen rácsot a vödörre, amit a macska nem tud levenni.
2020. okt. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Előfordul, hogy egy macska megöli a kölykeit, de akkor azt ő maga, "saját kezűleg" csinálja, van, hogy meg is eszi őket.

Azt a macska nem képes felfogni, hogy "beleteszem a vízbe, hogy megfulladjon". Ha meg akarná fojtani, a szájával, fogaival csinálná.

Két dolgot tudok elképzelni:

1. az anyamacska át akarta helyezni a kölyköket, és elejtette, miközben vitte, pont bele a vízbe. De ez még egy kölyöknél oké, na de kettőt, ugyanúgy?

2. A kicsik mégis valahogy kijöttek a dobozból, és valahogy beleestek. Ez még talán valószínűbb.

De amúgy én is emberi beavatkozást gyanítanék elsőre.

Biztos, ami biztos, fedd le a vödröt.

2020. okt. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

1: ha ivartalanitottad volna, ez a problema fel sem merul. Tehat TE megoltel 2 kiscicat a felelotlensegeddel!


2: ha mar leelletted az allatod, a minimum, hogy nem a pincebe b.szod le/ki, hanem a hazba biztonsagos helyre beviszed a kicsiket es az anyjukat is.


3: az anyamacska nem dobja vizbe a kolykeit, a kicsik kimaszhattak a dobozbol bele a vizbe

2020. okt. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

#6: Egy 4 hetes cica a dobozból ki tud mászni, de a vederre már nem tud felmenni.

Ez emberi kéz volt.

2020. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Most hiába írjátok az emberi kezet,mert párom hozta haza egy dobozba nagyon xar állapotban.Vittuk állatorvoshoz már benne voltak a macskák, úgy meg nincs állatorvos aki ivartalanitaná.Mivel állandóan kapart,nyavogott, nem érezte bent jól magát kiengedtuk az udvarra, ahonnan nem nagyon tud sehova kiszokni.Meg is barátkozott velünk rendesen, nem fogdoztuk őket még ilyesmi.Azt meg kétlem, hogy a riasztó mellett bárki csak azért bemaszna hogy megfojtsa a kóbor macskank kolykeit.Amikor megszülettek kerestünk nekik gazdát szóval értelmetlen is lett volna így elpuszitani őket.

Kiontottuk a vizet meg tettünk rá hálót most.

2020. okt. 15. 09:29
 9/18 A kérdező kommentje:

6


Szerintem te meg kezeltesd magad.Elhiszem, hogy a TE környezetedben vannak ilyen emberek, akik megölik az állataik kicsinyeit, MI viszont megválogatjuk kivel állunk szóba.

NEM a mi macskánk, vemhesen fogadtuk be.Különben nem megszüli a kicsinyeit, hanem előbb elpusztul, elüti egy autó vagy éppenséggel éhenpusztul.

Ahogy írtam, nem másztak még ki a dobozból, egyik se!És akkorák sincsenek hogy a vödörbe másszanak!

Tanulj meg értelmezni is kérlek, még hasznos lehet a számodra a későbbiekben is, akár!

2020. okt. 15. 11:47
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Hát pedig ez nekem is emberi munkának tűnik, a macska direkt nem így öli meg a kölykeit, az meg fura hogy több kölyök pontosan ugyanolyan csoda-szintű balesetet szenvedjen.....
2020. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!