Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hullik ennyire a cicám...

Miért hullik ennyire a cicám szőre?

Figyelt kérdés

Annyira hullik neki,hogy egy vékony szürke fátyol lesz az asztalon a nap végére....vagy ez normális? Minden nap fésűlgetem,de mindig ugyan annyi szőre jön ki.Valami vitamin hiányba szenved?Vagy azért mert szoba macska....?

Válaszokat köszönöm!!


2010. aug. 8. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg vedlik.
2010. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állandóan?
2010. aug. 8. 22:19
 3/8 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem olyan betegség lépett fel nála mint az embereknél a leukémia. Sajnálom. Isten nyugosztalja! :(
2010. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!Ha ennyire hullik,akkor elvihetnéd egy jó állatorvoshoz!Az én macskámnak is egyfolytában,nagyon hullik a szőre (3 éves),és eddig nem volt semmi betegsége.Most beteg lett (ő lázas is,meg kiszáradt...stb.),ezért kezelik.Csináltak egy teljes vérképet,aminek ma este lesz meg az eredménye,tehát az is kiderül,ha esetleg leukémiás.Ha valami nagy gáz lesz,akkor megírom,ha nem nem.Persze,több okból is hullhat a szőrük.Reménykedem,hogy nem komoly,mert egy kezeléstől (infúzió,féreghajtás,vitamin...stb.),egy nap alatt is sokat javult.Ha súlyos lenne az állapota,gondolom sokkal rosszabul lenne ma is.Azt is eltudom képzelni,hogy a te cicusod ilyen fajta.Az enyémet is mindennap lehetne fésülni,és tele lenne vele a kefe (ő is szobacica).
2010. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

7:53! Huh,nagyon megréműltem azon amit írtál,de remélem tényleg nem az lesz!!!

Bár néha kissebb pamacsokat vakar ki magából,ez nagyon aggaszt!!:(

Remélem a legjobb eredményeket a te cicádnak,utolsó!! Köszönöm!

2010. aug. 9. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
08:59-es vagyok.Nem akarlak megrémiszteni,mert minden macskánál más a helyzet,de a mi macskánknak (szándékosan nem írom le,hogy mi a helyzet)sajnos,nagyon súllyos lett a vérkép eredménye.Most kezelik,de nem lehet teljessen meggyógyítani,de ha szerencsénk van akkor még élhet normálisan évekig.
2010. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

8:59!


Annyira sajnálom a cicádat!Pedik szorítottam érte.:( Hát remélem azért tényleg el nyávok még egy pár évig neked!:)

2010. aug. 11. 05:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért nem kell rögtön rosszra gondolni.... Az én macskámnak is nagyon hullott a szőre. A doki egy egyszerű vizsgálattal kb. 10 perc alatt megállapította, hogy valami atka fertőzése van, az okozza a szőrhullást. Úgyhogy adj neki féreghajtót (2 hét múlva ismételd), tegyél rá Advocate spot-ont és adj neki valami jó minőségű kaját. Ha nem javul a helyzet, akkor is benne van még hogy valami stressz vagy lelki baj miatt hullik, nem pedig beteg...
2010. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!