Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik alom ezek közül?

Melyik alom ezek közül?

Figyelt kérdés

Zoopluson nézek csomósodó macskaalmokat. Tigerino vagy Biokat's? Melyik jobb ebből a kettőből?


Illetve mindkettőből van több típus/almárka, ha jól látom, melyiket ajánljátok?


2020. okt. 20. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Az értékelések alapján a Tigerino tűnik jobbnak, de hogy abból melyik, azt nem tudom. Talán a Canada verzió citromfüvese vagy a szenes?
2020. okt. 20. 11:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az aktív szenes Tigerinot használjuk és elégedettek vagyunk vele. Enyhe púder illata van (cicát nem zavarja), jól csomósodik és nagyon jól fogja a kellemetlen szagokat. A jó csomósodás miatt könnyen tisztítható és így gazdaságos is, nekünk 1-1,5 hónapig kitart egy zsák (12L)
2020. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Pisi nem esik szét? A véleményekben azt írták páran negatívumnak.

Tálca aljára nem tapad le a használt alom?

2020. okt. 20. 13:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy betonkeményre keményedik, de lapáttal nagyon könnyen kiszedhető a vizeletlabda is.


A tálca aljára pedig sztem nem tapad, de ebben nincs tapasztalatom, mert mi használunk alomzsákot a tálca bélelésére (arra egyéltalán nem tapad)

2020. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én használtam az aktív szenes változatát. Nekem letapadt ez is a tálca aljára, alom zacskó ide vagy oda. A csomók is szétestek időnként lapátolásnál benne. És nem tartott 3 hétnél tovább 2 macskánál. A végén ez is ugyanolyan büdös volt, mint a többi Tigerino változat. De talán ez volt a legjobb az összes közül. Viszont a két macska vakarózik, valamire allergiásak, így nem mertem visszatérni a használatához a benne lévő illatanyag miatt.
2020. okt. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5, és te mit használsz, mit ajánlasz?

Zoopluson úgy láttam, ez a két márka, ami klasszikus csomósodó, de a Biokatról rosszabb vélemények voltak. :/

2020. okt. 21. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. Én személy szerint egy jobbat használtam eddig, az pedig a Fressnapfban kapható Premiere Carbon Control volt. Az illatmentes, de az aktív szén miatt ugyanolyan jól fogja a kellemetlen szagokat és szinte hibátlan tömbökbe áll össze benne minden, nem esik szét és nem ragad. Az egyetlen hátránya, hogy drágább, mint a Tigerino (de tavasz óta ez is rendelhető online)


[link]

2020. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-s vagyok.


A Tigerinoból már kipróbáltam minden fajtát, a szilikátosakat is. Volt a kék színű változata is, az illat nélküli volt. 3 hetet az sem bírt ki, nagyon büdös lett, a csomók abban is szétestek. Volt a Tigerino fresh illatú is. Talán ez volt a legkevésbé büdös, de ez sem hozta a ráírt időt. Ez is letapadt, és szétesnek a pisi csomók benne. 5 l egy zsák, 3-t rendeltem, és a két tálcában megfeleztem a 3 zsákot. De így sem volt jó. :D

Most visszatértem a Biolux márkához a macskák vakarózása miatt. Ebből 25 kiló fogy el 2 hónap alatt. Ez nem csomósodik, nagy szemű. 1,5 hét alatt ennek is vége. Gyorsan büdösödik, de nem merek mást használni. Emellett nem vakaróznak annyira. Porolni, nagyon porol, de ez van. Sajnos nem találtam még rá az igazira. Próbáltam Lidl-től, Spar-tól, Tesco-ból, Coop-ból, de ezek egy kaptafa. 4 nap után àll a vizelet a tálca alján. A kandúrok sokat isznak, nem bírják ezek az almok. Aldisat sokan dicsérik, de 100 km-t alomért nem fogok utazni. Időm sincs ennyi. Tényleg jót nem tudok ajánlani. Próbálgatni kell, én is azt csinálom. 😃

2020. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam. A Biolux-ból 1 hónap alatt fogy el a 25 kiló.
2020. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aldisat használjuk leginkább mi is, de egyre kevésbé vagyok megelégedve vele, szerintem romlik a minősége, plusz egyre gyakoribb nálunk valamiért, hogy napokig, hetekig nem lehet kapni. Kocsink sajna nincs, szóval 20 kilónál többet nem tudunk hazacipelni egyszerre, és nem is tudok hol betárazni erre készülve, hogy lesz e vajon, mikor épp kell. :/

Próbáltunk egy olyat (ajándékba kaptuk), Biosand a neve, a szuperfehér illatos változatát, az baromira porol, viszont nagyon sokáig maradt tiszta, és nem tapadt le úgy a pisi mint az Aldisnál még akkor se, mikor már csere előtt nem töltöttem rá direkt, tehát kevesebb volt az ideálisnál.

Viszont ahonnan azt ajándékba kaptuk, az baromira messze van tőlünk üzlet, úgyhogy nem éri meg, plusz a porolás miatt folyton koszosnak éreztem a macskákat tőle. :/


Szilikátost nem fogadják el, mindenképp csomósodóban gondolkodom, ezért gondoltam rá, hogy körbenézek a drágább/rendelős márkák közt. De ezek szerint azok sincsenek aranyból. :D

Köszi a válaszokat mindenesetre. :)

2020. okt. 21. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!