Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnék, ez jó megoldá...

Cicát szeretnék, ez jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Először is azt tudni kell, hogy én legszívesebben bent tartanám mindenképpen, de ez sajnos az én családommal kivitelezhetetlen. Ugyanis kertes házban lakunk, amíg én dolgozom ki-be járkálnak, és nem tudnának arra figyelni, hogy a cica ne menjen ki (sajnos tapasztalat). Viszont, tudnánk neki építeni egy jó nagy és biztonságos kerti kifutót, zárt, fűtött résszel, ahová be tudna vonulni. A külső részen pedig mászókák, faágak lennének. Természetesen a cicával napi szinten foglalkoznánk, csak így lenne kivitelezve a helye. Szerintetek ez így járható megoldás lehet?

2020. okt. 20. 12:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt kihagytam, hogy a család többi tagja jár ki-be.
2020. okt. 20. 12:09
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az kevés lenne neki. Bár a semminél több.

Én már megtanultam a leckét, hogy nem érdemes kinti-benti módon macskát tartani, mert csak idegeskedéssel jár. Ha új macskám lesz valamikor az már csak bentinek lesz nevelve.

Persze ha otthon nem engedik, hogy bent legyen muszáj kompromisszumot kötni.

2020. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Imádnék ilyen családban élni, ahol mindenki leszarja a fejemet.
2020. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem ha a lakásból tudna ebbe a kifutóba kijárni, tökéletes lenne :) Én is nagyon szeretnék cicát, jelenleg viszont kicsi lakásban lakom, így inkább nem vállalom be, de a saját lakásomban mindenképpen lenne nekik ilyen kinti rész is. Így ott lenne szinte az egész lakás plusz egy kisebb kültéri rész ahol elvan, az már csak elég :)
2020. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jól értem.

Csak kint lehetne ebben a részben? Az nem jó. Ha van kinti része az szuper, a benti rész mellé.

2020. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kifutón kívül a lakásba is bemehet, akkor jó. Ha csak a kifutóban élné az életét, akkor nem jó.
2020. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem jó a macskabiztos kerítés + macskaajtó?
2020. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A macska eléggé intelligens, szóval készülj fel arra hogy simán átveri az embert ha szökni akar. Mellesleg jó terv, tetszik a macska kifutó és az is meglehet hogy nem lesz kedve elhagyni a házat annyira jól érzi ott magát. Nekem van egy félperzsa ivaros kandúrom, kijár vécézni, napozni, bambulni a tetőgerincre de udvarolni is lusta olyan egy macska. A kilincseket is frankón kezeli pedig nem tanítottam neki. Néha kijön velem a lucernába kaszálni és bele is vágtam a múltkor a kaszával. Összevarrták. 😂 De lehet hogy csak az enyém ilyen.
2020. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!