Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet büdös a macskám...

Mitől lehet büdös a macskám lehelete?

Figyelt kérdés

Mindig ugyanazt a tápot (Prevital) és aszpikos kaját kapja (Whiskas) ezeket többféle ízben variálva. Pokoli büdi a lehelete 1-2 napja, rothadó húshoz hasonló.

plusz infók hátha szükséges: 3 éves, kizárólag benti, ivartalanított nőstény. Széklet, pisi van szokásosan.


2020. okt. 20. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogaival mi a helyzet? Nálunk akkor volt ilyen probléma, mikor a sok fogkő miatt begyulladt az ínye a cicának :(
2020. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Válts jobb minőségű kajára és el fog múlni. Whiskas és társai felejtősek, mert a szájszag még hagyján, de ezekben a kajákban olyan minimális a hústartalom, hogy szinte nincs is benne. Tele van mesterséges ízfokozókkal, adalék anyagokkal. Ezért büdös a szája.
2020. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nem látok fogkövet, viszont a párom azt mondja kicsit mintha aceton szerű is lenne.
2020. okt. 20. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

1. Ezek borzalmas minőségű tápok (ne higgy a reklámoknak). Ilyen áron van például száraztápból a Smilla száraztáp, vagy nedvestápból a Feringa, Greenwoods, amelyek sokkal jobbak minőségileg.

2. Lehet, hogy állatorvosi problémája van

3. Valamennyi szájszag természetes a macskáknál, ha nagyon zavar csökkentheted rendszeres fogmosással, de legtöbbször ez nem okoz gondot

2020. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dokinak érdemes szólni, ha legközelebb arra jártok, sok betegség tünete lehet a rossz szájszag.

Kezdetnek a kaját cseréld le, ahogy előttem írták, hogy a rossz minőséget, mint okot, kizárhasd.

2020. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok:

Ha tényleg aceton szaga van, akkor viszont 90%, hogy cukorbetegség áll a háttérben. Mindenképpen menjetek orvoshoz!

2020. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ötös én vagyok. :-) De egyetértek.
2020. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es:

Bocsi, 4-es (és 6-os) voltam. Csak közben töröltek egy választ.

Szóval 15:26 és 15:35 vagyok.

2020. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ínygyulladás okozhatja például, de más oka is lehet.

Az etetése sincs rendben, mert ezek sajnos nem macskának való kaják, amit írtál, a cica húsevő állat, ezekben pedig 4% hús van, azaz szinte semmi.

Nézesd meg a száját orvossal mindenképpen, ezenkívül válts normális tápra.

2020. okt. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!