Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tippeket tudnátok adni macskas...

Tippeket tudnátok adni macskaszelídítéshez? És ugye most nem lehet vemhes?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja befogadtunk egy nőstény cicát, aki a házunk előtt feküdt mindig a bokorban és messziről nyávogott nekünk. Először csak etettük, aztán szép fokozatosan megszokott minket, eleinte meg sem lehetett közelíteni. Még most is fél a hirtelen mozdulatoktól, de már meg lehet óvatosan simogatni, ma először dorombolt is, napról napra egyre jobban tűri a közelséget.

Na és mostanra elég jól kikupálódott, úgy néz ki, mint egy nagy fehér labda. Lehet hülyeséget kérdezek, de ugye nem lehet vemhes? Mármint úgy tudom ilyenkor már nem tüzelnek, már kezd elég hűvös lenni, meg nem is láttuk, hogy tüzelt volna, de elég nagy hasa van, remélem csak télire hízott meg ennyire az etetéstől és nem vemhes.

El fogom vinni még tavasz előtt ivartalaníttatni (feltéve ha ivaros egyáltalán, először ezt is meg kell nézetni), csak még várni szeretnék vele, mert még mindig fél tőlünk egy kicsit, és gondolom elég sokkoló lenne neki, ha most bevágnám a hordozóba és vinném műttetni aztán meg szenvedhetne a gallérral is. És ugye bent is kellene tartani a házban egy ideig, hogy ne legyen baja.

Tudnátok valami tippet adni, hogy hogyan lehetne minél hamarabb kézhez szoktatni, hogy lehessen állatorvoshoz vinni? Vagy bármilyen egyéb tippet?



2020. okt. 20. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel van "puffadva" a hasa, lehet férgességtől is. Adjál neki féreghajtót és figyeld a székletét. Vsz. ismételni is kell.
2020. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Bármikor lehet vemhes. Az egyik macskám nincs ivartalanítva mert utcáról van és nagyon vad, nem lehet berakni a boxba (de kizárólag benti) és van hogy kéthavonta tüzel, meg van hogy egy hónapban kétszer rájön...


A macskákat nem lehet siettetni, nagyon öntörvényűek és mindig azt csinálják amit ők akarnak. Maximum azzal tudod felgyorsítani ha leülsz a közelébe és jelen vagy de közben nem próbálod simogatni, meg nem nézed feltűnően, csak ott vagy. Megszokja a közelséged, és ő fog menni hozzád. Legyél ott vele közel sokat, de csak akkor simogasd ha ő maga megy oda a simiért.

Meg állítólag ha lassan pislogsz, az a macskáknak szimpi, olvastam erről valamit hogy ők így fejezik ki a szeretetüket.

2020. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tegnap megpróbáltuk elvinni, sürgősségire kerültem miatta, úgy szétharapott :( Szerintetek van olyan állatorvos Szegeden, aki házhoz jönne és meg tudná úgy vizsgálni? Vagy mit lehet ilyenkor csinálni? Nem akarom, hogy ideszüljön még nyolc másikat... Így is van már három másik, amiből kettő szintén utcáról mentett.
2020. nov. 28. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd még, ne maceráld. Most eljátszottad a bizalmat jó pár hétre. :/

Írd ki szegedi állatokkal foglalkozó fb csoportokba, hogy van-e házhoz kiszállós doki. Az én lakhelyemen van, de csak ugyan így találtam rá, honlapokon nem reklámozzák.

2020. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy hiaba jon ki az orvos, valoszinuleg menekulne. Probaljatok meg ujbol az egeszet, kajaval csalogassatok, ahogy eddig, aztan pedig erjetek el, hogy valahogy bemenjen a hazba, vagy garazsba, zart helyre. Ha mar bent van, konnyebb dolgotok lenne, es az orvos is meg tudna vizsgalni valoszinuleg.
2020. nov. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor lehet vemhes sajnos. A vemhes has tipikus alakú, nem kövér.

Jó lenne mihamarabb orvoshoz vinni, a terhességet is meg tudják már szakítani. Mi is úgy jártunk hogy mire magamhoz szelídítettem volna, ide fialt egy kóbor macska és terrorizálta a mi cicánkat.

Ha egyszer megfogtad, zárd be és onnantól könnyebb lesz vele barátkozni étellel és játékkal.

2020. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Ne haragudj, de biztos h szükséged van erre a macskára?? Én is szeretem az állatokat de azért sürgősségire kerülni miatta az kicsit durva.
2020. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!