Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni erről a kiscicát?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kiscicám, nagyon rakoncátlan, de imádom. Sokszor szokta szopizni a kezemet, miközben dagaszt és dorombol. A probléma az, hogy sokszor a nyakamhoz bújik és ott kezd el szopizni, és dagasztja a nyakamat konkrétan, ami iszonyúan fáj. Ilyenkor alig bírom leszedni magamról, olyan szinten tapad, meg ilyenkor még a karmaival is kapaszkodik.

A legrosszabb, hogy minden egyes éjszaka is erre kelek. Ha a kezemet szopizná, az még oké, de a nyakam rettentően fáj. És szörnyű erre kelni, úgy fáj, hogy kb sírni szoktam, és egyszerűen nem tudom magamról leszedni a macskát :D

Nem tudom, hogy erről hogyan lehetne leszoktatni? Tudtok adni valamilyen tanácsot?

(amúgy a szopizása normális? :D )


2020. okt. 21. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
korán lett elválasztva az anyjától? esetleg próbálj neki egy plüsst adni, hátha arra cuppan rá.
2020. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
A szopizása az teljesen normális.A macskákban sokáig benne marad az anyja nyújtotta biztonságnak, boldogságnak, az alom melegének emléke és később ezeket az érzéseket keresi és talája meg nálad, ezért ragaszkodik hozzád így.Szerintem imádnivaló dolog, a teljes bizalom jele a kisállat részéről a gazdája irányába.A dagasztással nem tudsz mit csinálni, talán nyújtsd oda neki a kezedet, az ujjaidat, hátha rácuppan a szokott módon.
2020. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
vámpírmacska :D
2020. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az anyja úgy választja el, hogy nem hagyja neki a szopást. Ha alszol, akkor csak úgy tudod megakadályozni, ha nem alszol vele.
2020. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Félretolod. Többször.
2020. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szoktasd rá a plüssanyagokra, köntös, figura, az enyém csak azokon szopizik :)
2020. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb plüssfigura?
2020. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Az enyém is ezt csinálja, de csak akkor, ha fekete hálóingben vagyok. Valószínűleg fekete volt az anyukája, 3 hetes korában ütötték el, nem ismertük. 😕 Nálad valami más hálóruha esetleg nem segítene?
2020. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
enyém is cuppogott, szintén hasonló okok miatt került hozzám túl korán. ő a pizsamaujjamat cuclizta, kábé egy éves koráig (hatalmas nyálfoltokat hagyva maga után:)))
2020. okt. 22. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az öcsém cicája nem lett korán elválasztva, sziámi macska,de jó sokáig szokása volt ez és bárkivel csinálta. Csakúgy magától abbahagyta egy idő után.

Az én egyik cicám is csinálta néha, de ő a takarón. Szintén abbamaradt ez egy idő után.

2020. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!