Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Toxoplazmózis teszt mind a...

Toxoplazmózis teszt mind a kettőnknek kell?

Figyelt kérdés
Van egy cicánk. Babát tervezünk a férjemmel. Ha sikerül a baba, akkor engem és a cicát is tesztelni kell toxoplazmózisra vagy elég csak engem?

2020. okt. 21. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem eleg teged. A macska terjesztheti, de leginkabb a kaki a veszelyes, es hacsak azt nem eszed meg, akkor nem kell aggodni. Amugy nyers marhahustol, mosatlan gyumolcstol, zoldsegtol hamarabb elkaphatod, mint macskatol.
2020. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Igazából most lenne értelme tesztelni téged, mert ha már elkaptad, akkor nincs miért aggódnod. Ha negatív vagy, akkor meg kis extra odafigyelés és annyi. Igaza van az elsőnek, ha negatív vagy, akkor a földmunkát is kerüld, mosd meg jól az élelmiszereket stb.
2020. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Macskától közvetlen nagyon kis esély van hogy elkapd és a macska is ha elkapja csak 2 hetig fertőz. De mosatlan zöldségtől és nem megfelelően hőkezelt hústól elöbb elkapod mint a cicától de ezt már elöttem is leírták
2020. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. okt. 21. 22:13
 5/5 anonim válasza:
76%
Én javaslom, hogy ha negatív vagy, és sikerült a baba, akkor minden trimeszterben nézesd meg, hiszen a fertőzést bármikor elkaphatod és a harmadik trimeszterben a legveszélyesebb a magzatra. Én így tettem mindkét terhességnél, így voltam nyugodt.
2020. okt. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!