Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kakál a macskám az alom...

Miért kakál a macskám az alom mellé??

Figyelt kérdés

Már hetek óta nem kakál bele az alomba, és egyre jobban kezdek kiakadni. Hét hónapos kandúr.


Pisilésre használja, rendesen beleugrik, elhelyezkedik, elkaparja. Tulajdonképpen... egyszer se pisilt mellé. De nagy vécézésre az utóbbi időben nem hajlandó használni.


Ma cseréltem ki az egész almot, és takarítottam ki a tálcát, mégis rövidesen utána mellékakált. Nem hiszem, hogy az a baja, hogy nem elég tiszta, mert gyakran cserélem, amikor belekakált, azonnal kivettem utána, és a pisis résznél is ezt csinálom.


Kitettem ma még egy tálcát, hátha az megoldja a problémát. Pár perce következetesen a két tálcát kikerülve kakált. Hiába teszem át máshová a tálcákat, mert mindig máshová vécézik a fürdőben. Az se érdekli, hogy domestosszal és hypoval mosom fel utána a követ. Ha készül kakálni, akkor felkapom, és beleteszem az alomba, de kiugrik, elbújik és megvárja hogy mással foglalkozzak, aztán visszamegy a kőre. Ha ott maradok, és az alomban akarom tartani, akkor kapálózik.


Ha pisilni tud bele, akkor nagyvécézni miért nem hajlandó? >.<



2020. okt. 25. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Mert macska. Azt csinál, amit akar.
2020. okt. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezzel rohadtul ki vagyok segítve. -.-
2020. okt. 25. 22:29
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Mégis honnan tudjuk, hogy mi jár a macsekod fejében? ¯\_(ツ)_/¯
2020. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rövid neki a tálca vagy az alom nem tetszik neki.
2020. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Most komolyan muszáj minden vicces kedvű unatkozónak idecsődülnie?! Így is hülyét kapok már tőle, hogy mennyi tisztítószert kell emiatt vennem, és hogy látástól-vakulásig súrolom a ******** padlót!

Aki nem tud segíteni, az ne zongorázzon még tovább az idegeimen! >.< Nincs valamilyen jó kis párkapcsolattal kapcsolatos kérdés, ahol lehet okoskodni?!

Segítséget kértem, hátha valakinél már volt ilyen, és tudja az okát. Ennyire nehéz ezt felfogni?!

2020. okt. 25. 22:38
 6/12 A kérdező kommentje:

4-es: A fentebbi komment természetesen rád nem vonatkozott.

Kipróbáltam több almot, amióta elkezdődött a gond, és pisilésre mindegyik megfelelő volt neki. A tálcából nem lóg ki. Mennyivel kell esetleg nagyobbnak lennie?

2020. okt. 25. 22:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A macskád valamiért kemény felületen szereti elvégezni a dolgát. Próbáld meg, hogy üresen hagyod neki a másik alomtálcát, aztán ha rámegy, akkor legközelebb csak egy icipici almot szórj bele, hogy látszódjon az alja, majd idővel fokozatosan egyre többet. Hátha megszokja újra.
2020. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom!
2020. okt. 25. 22:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan fajta almot használsz, amit eddig? Vagy váltottál márkát, fajtát?
2020. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Váltottam, mert azt mondták, hogy azért kezdhetett el melléüríteni, mert a szokásosat megunta. Azóta volt háromféle, pisiléskor egyikkel se volt baja. Kakáláskor viszont az újakkal meg a régivel is.
2020. okt. 25. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!