Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sovány, depressziósnak...

Nagyon sovány, depressziósnak tűnő macska?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalanított 3 éves kandúrunk, csak lakásban van. Alapból mindig vékony volt, jártunk is már emiatt orvosnál vele pár hónapja, elvileg semmi baja nincs. Kapott immunerősítő cseppeket, de nem hízott attól sem.

Most azt vettem észre, hogy soványabb mint volt, kint van minden csontja, csigolyája ha végigsimítom. Enni változó, hogy mennyit szokott. Alapból szárazat szoktunk nekik adni, abból csipeget mindig. Most direkt elkeverjük neki alutasakossal, hogy jobban csússzon, így be is szokta falni rendesen az adagot. Mégsem hízik. Ezenkívül elég mogorva macska. Játszani nem szeret, pedig van ilyen cicabotunk, a másik macska imádja, ő rá sem bagózik. Mindig ott szeret lenni, ahol mi nem vagyunk. Napözben kint vagyunk a nappaliban, ő bemegy a hálóba. Este meg csere. A lényeg, hogy ne egy légtérben legyen velünk. Ha megsimogatjuk pár percig tűri, aztán elmegy. Olvastam, hogy a macska is lehet depressziós ha stresszel. De nem volt mostanában semmi változás az életében, évek óta itt lakunk, kicsi kora óta nálunk van, a másik cicával is jól kijön. Nem tudom mi oka lehet depresszióra, de egyre soványabb és mogorvább. Megyünk majd megint orovshoz, csak ha most sem találnak semmi szervi bajt, akkor nem tudom mi legyen.

Valakinek valami ötlet esetleg? Néztem azokat a macskáknak való stresszcsökkentő párologtatókat, azt próbálta valaki? Vagy mi segíthetene?



2020. okt. 26. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem akkor viselkedik így a macskám, amikor beteg. Nem lehetne másik orvost felkeresni? Nem ítélem el, akihez vitted csak több orvos többet lát.

Mondjuk tápból érdemes magas hústartalmút választani plusz konzervet sem ártana kapnia. Sok oldalon ezek már olcsóbbak, mint amit a boltokban árulnak. Remélem jobban lesz. :)

2020. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Beteg. Másik orvos.
2020. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem minden macska tarsasagkedvelo, ezzel alapbol nem is lenne baj. De a sovanysagaval kezdeni kell valamit, ez nem normalis. Masik orvost keresnek, aki rendesen megvizsgalja, vert vesz tole, stb.
2020. okt. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

régen is ilyen introvertált volt?

széklete milyen?

szőre? nem hullik? nem kopott, stb?

szeme?

valami betegsége lehet.

2020. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondom, hogy az, de vannak szemmel nem is látható, 1-2 mm-es bélférgek. Esetleg féreghajtó?

De lehet akár fogkő miatt egy állandósult fogíny gyulladás is, ami roppant fájdalmas, így a kedélyét és az evését is befolyásolja.

Én biztos, hogy keresnék egy állatkórházat,(nem csak egy sima állatorvost) ahol készíttetnék egy komplett labort(katéterrel vizeletet is vennének) és teljes UH-t.

Ennyiből ki kellene derülnie, hogy mi a baja.

2020. okt. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi, keresünk akkor másik orvost, meg kérek mindenképpen vérvételt.

Kajából elég jókat kapnak szerintem, a Select Goldnak a száraztápjait, alutasakosból mindig mást, de abból is drágábbakat, Premiere, Real nautre meg ilyesmiket.

A soványságon kívül más amúgy nem látszik rajta, gyönyörű nagy macska, csillog a szőre, a szeme. Széklete is normális. Kicsinek valamivel játékosabb meg bújósabb volt, de soha nem annyira, mint pl a másik. Most tudatosan megpróbálom minél többet simogatni, beszélni hozzá, vele lenni. De nem úgy néz ki, mint aki értékeli a kitüntetett figyelmet.

2020. okt. 26. 12:36
 7/21 A kérdező kommentje:
A fogával tuti nincs baj, a másiknak van FORL-ja, úgyhogy a fogaikat mindig alaposan megnézik.
2020. okt. 26. 12:39
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk is van egy kandúr sokszor legszívesebben felrúgnék :D

Annyira cinikus, arrogáns viselkedést mutat, hogy azt tanítani kellene.

Odateszem neki a kaját, rámnéz, elfordítja a fejét és elmegy mást csinálni. Éppen csak nem köp le :D Hihetetlenek mennyire komplex viselkedésmintákat tudnak mutatni.

2020. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent az, hogy "elvileg semmi baja nincs."


Volt vérvétel, Uh pl?

2020. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem tudom, mert nem én vittem el, hanem a vőlegényem, ő meg nem emlékszik ilyen részletekre. De most mindenképpen menni fogok én is, és kérek ilyen vizsgálatokat.
2020. okt. 26. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!