Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Problémás cica? Mit tennétek...

Problémás cica? Mit tennétek a helyemben? Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Nehéz kérdésben kérem a segítségeteket.. leírom a dillemám, hátha ti tudtok segíteni..

Világéletemben állatbaràt voltam. Úgy nőttem fel, hogy a szüleim mindig arra tanítottak, hogy az ember felelős a körülötte élő állatokért. A családi életünknek mindig része volt az állatmentés. Sok kóbor kutyust és cicát fogadtunk be és segítettünk nekik otthonra lelni, illetve van akit megtartottunk 🙂

Mikor elköltöztem otthonról is fontos része maradt ez az életemnek,de àllatokat mem vittem magammal otthonról, anyáékkal maradtak.

.öt évvel ezelőtt viszont egy barátnőm talált egy nagyon beteg és gyenge kismacskát. Rettenetes állapotban volt, bolhás volt, foltokban kopasz volt a teste és férges is volt. Nagyon megesett rajta a szívem és magamhoz vettem a párommal közös lakásunkba. A cica szêpen kikupálódott. Jelenleg 5 éves. Ivartalanított nőstény, lakásban él nem jár ki. A kezdetek óta probléma volt a szobatisztaságával. Öt év alatt a sokadik alomtálcát próbáljuk a sokadik alommal.volt több alomtálca is egyszerre, illetve a lakás minden pontján probáltuk elhelyezni. Jelenleg egy hatalmas szerszámosládát alakított át a párom neki, mert mindig arra gondoltunk hogy kicsi neki az alom, mert gyakran közvetlen mellé piszkítotz.. ebben már két totyogó vígan homokozna akkora...

Az alom naponta 2x van takarítva, egy külön helységben van most, amit csak ő hasznàl, semmi se zavarja. Használja is az almot csak mellette MINDEN MÁST IS. Ezt értsétek szószerint... a nappali, a szőnyegeink, a puszta padló, ajtók, sarkok, virágcserepek, az ágyunk, a ruháink, a szekrények,àgyneműk,lábtörlö, csapok, kád... szóval minden. A hálószobából már kénytelen voltam kicsukni, hiszen több matracot is teljesen tönkretett. A szőnyegeinket felszedtem, màr fürdőszoba kilépő sincs... a ruhásszekrényt zárjuk, de ha vèletlen úgy marad, akkor mindent telepisil ami ott van bent.. Voltak nagy kaktuszos tálaim, de azoktól is megváltam, mert belepiszkított rendszeresen..Az otthonunk már teljesen alá van rendelve a macskának, nagyon abszurd. Naponta takarítok és fertőtlenítek, de az otthonunk így se komfortos...

Az évek alatt mindent megpróbáltunk már.. szagtalanító sprayk, speciális párologtatók, illóolajos felmosás, kivizsgálások (egészséges).. semmi se segített. Ha több alom volt a házban használta mindet, plusz a lakás minden pontját ugyanúgy.

Jelenleg ott tartunk hogy kezd elfogyni a türelem. Mindig nagyon nehéz volt így élni, de reménykedtem, hogy változik valami...most viszont 5 hónapos terhes vagyok és most már nem csak arról van szó, hogy unok takarítani, hanem féltem a babát is. Mi lesz ha még megszületik? Azt érzem így már nem lehet élni.. a férjemmel mindennap veszekszünk emiatt, azt mondja a cicának mennie kell, és valahol igaza van tudom, de ez borzasztó.. meg hát hova is vihetném? Kinek kell egy mindent összepiszkító macska? Kint meg nem tudom megmaradna-e egyáltalân, mindig benti cica volt és most jön a têl is.. meg hát kinek. Otthonra nem vihetem, ismerősök mind lakásban élnek. Menhelyre nincs szívem, meg hàt amúgy is tele vannak.

A cica egyébként mindig szeretetteljes légkörben volt, rengeteget foglalkozunk vele mindketten. Sok játéka és kuckója van. Prémium tápokat kap és az egészsége rendben van. Állatorvos rendszeresen látja, oltásai megvannak. A helyzet viszont napról napra rosszabb. Egyébként egy nagyon barátságos és kedves cica..

Ha arra gondolok, hogy megváljak tőle egy szörnyetegnek érzem magam.. ha meg így marad minden akkor a kisbaba miatt van bűntudatom. Arról nem beszélve, hogy a rengeteg vita ami kirobban miatta rettenetes.. Az hogy megváljak egy állattól amiért felelősséget vállaltam minden elvemmel szemben àll, de meddig tarthat ki az ember az elvei mellett? Néha azt érzem ez már a józanész hatàrait súrolja.. ti mit tennétek?



2020. okt. 26. 13:19
 1/8 Lena7 ***** válasza:
48%

Esetleg kintre nemtudnátok csinálni neki 1 kis kifutót ?🤔


Ahol tudna mászkálni ugrálgatni meg lenne neki 1 meleg takarókkal teli doboz/házikó ahol tudna aludni.


Nemtudna elszökni, biztonságba lenne.

Nemkéne tőlle megválnotom és nem js bepiszkítana.

2020. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Jó lenne.. de megoldhatatlan, mert a 4.-en lakunk lakásban.😔
2020. okt. 26. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy baj, hogy ezt ennyi ideig eltűrtétek, mert ez már nagyon erős beidegződés lehet nála. Nekünk egy macskánk volt, akinek nem ment a szobatisztaság önmagától, kitettük a fürdőbe 5-7 napra, mert ott csak az alom volt puha, és így nagyon gyorsan rájött, hogy hogyan is kell ezt intézni.

Nálatok már biztosan nem ennyire egyszerű a helyzet.

A macskák nagyon finnyásak a szagokra, talán az aromaterápia segít, de ennek a részleteihez nem értek, olyan állatorvostól kellene tanácsot kérni, aki ért ehhez és a viselkedészavarokhoz.

2020. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen.. biztos hogy nehéz eset. Próbálkoztunk mi is ezzel amit írsz, de ő egyszerűen a csapba és a kádba is végezte a dolgát.. meg mellesleg az alomba is.
2020. okt. 26. 13:51
 5/8 Lena7 ***** válasza:
82%

Dicsérd meg amikor látod, hogy az alomba végzi a dolgát és büntesd meg ha rossz helyre. (Zárd be a hordozhatós dobozába egy 10 percre/ketrecébe ha van)


Hát ha úgy megtanulja, hogy hol végezheti a dolgát.

2020. okt. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Másik álom sem vált be?

Nem szúrja a talpát?

2020. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a létező összes almot próbáltuk ami a hétköznapokban elérhető, még azt az elképesztő drága szilikonosat is. Semmi különbsèg nem látszott. Egyébként hasznàlja az almot IS napi szinten. Néha eltelik 3-4 nap úgy, hogy csak az almot hasznàlja, aztán egyszer csak meglepi..

Megfigyeltem és jegyzeteltem hátha látok olyan eseményt vagy bármi változást ami ezt kiválthatja.. de teljesen rapszódikus. Az egyetlen dolog ami feltűnt, hogy ha valami nem tetszik neki (pl.leküldöm az asztalról, vagy nem kap a kajánkból) akkor utána mindig közvetlen az alom mellé kakil. De a többi random helyeken történő piszkításra már ennyi magyarázatot se találok.

Egyébként tudja, hogy nem szabad mert sose csinálja előttünk, ha rajta kapjuk elszalad és utána sunyít. Ha rajta kapom az a "büntetése" hogy tapsolok és mondom, hogy nem szabad. Utálja a tapsolást... de láthatóan nem eléggé...🤔

2020. okt. 26. 15:32
 8/8 anonim válasza:
Állatorvost esetleg kérdeztétek? Lehet, hogy valami fertőzése, húgyúti problémája van, arra jellemző, hogy össze-vissza pisil. Az is lehet, hogy nem azzal van a baja, hogy hol van az alom, hanem hogy milyen fajta almot kap?
2020. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!