Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a kóbor cicákat?

Mivel etessem a kóbor cicákat?

Figyelt kérdés

Van itt 6 kóbor cica, már vagy egy éve etetem őket, előtte költöztem ide és akkor nagyon sovanyak voltak, kérdeztem az embereket, nem e valakié, de azt mondták, hogy nincs nekik gazdájuk. Mivel nincs sok pénzem és nekem is van 2 cicám (bent vannak csak és ők azért sokkal jobb minőségűt esznek...) ezért a pennyben szoktam venni 1 kilós tápot, az 400 körül van és napi 2 150 forintos konzervet. De látom, hogy ez kevés nekik. Igaz már azóta azért vastagabbak, de még így is sovány mind. Féreghajtót nagy nehezen adtam nekik, rendszeresen kapnak azóta. Szoktam néha venni laktózmentes tejet, hogy abban is van kalória és hátha ér valamit nekik, plusz keverek bele ilyen multivitamin és probiotikum port. Ez olyan heti 3x vagy 4x.

Nem találtam nekik senkit aki befogadná őket sajnos :(

Valami hasonló áron, esetleg egy picikét drágábban, nincs valami jobb táp vagy valami, amitől lehetne rajtuk egy kis plusz..?


2020. okt. 27. 13:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja az a száraz táp úgy egy hétig elég nekik, mivel nem eszik meg mindig sajnos. Ebből gondolom, lehet nem is ízlik nekik?! Vagy nem lennének annyira éhesek?
2020. okt. 27. 13:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan adj neki főtt kaja maradékot.


A táp mellé.

Attól szépen összeszedik magukat, kell télre a bunda.

2020. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Ohh ne aggódj nem ízlik nekik?

Egy éhes macska a szàraz kenyeret is megteszi, meg a vizbeàztatottat is.

Ezt többször leirtamar, mindig lepontoznak, pedig ne felejtsük el, hogy a hàborúkban emberek a saját vagy màsok székletében kerestek bàrmit ami még menthető...

Vagy azokat akik fagyban saját embertàrsukat fogyasztottâk el hogy életben maradjonak.

Az éhség és a szükség nagy úr.

Ha valóban éhes meg fog enni bàrmilyen tàpot. Itt a tél egerek, patkànyok nyüzsögnek kint.

2020. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért csak óvatosan az etetéssel. Ha kóbor macskát etetünk gátoljuk a területvédő és vadászó, táplálékkereső ösztöneit. Ezek helyett a szaporodásra fog inkább koncentràlni és még több kóbor macska lesz nem kezelt betegségekkel, bolhával stb..Ezt nem én találtam ki, hanem egy állatvédő menhely tulajdonosa nyilatkozta. Aki orvos.
2020. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
A szaporodásra fog koncentrálni? Jaj! Nem tudtam, hogy az állatoknak koncentrálniuk kell a fajfenntartáshoz! A macska így is, úgy is párosodik, ha éhes, ha nem! Csak az utóbbi esetben nem szenved. Nem az a megoldás, hogy hagyja őket éhenhalni akinek van lehetősége etetni, hanem az ivartalanítás.
2020. okt. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Én a premier vagy a brit prémium tápot ajánlom. Mindkettő 1000 forint körül van / Kg.


Én kifejezetten ezt venném:


[link]


És akkor emellé adhatsz még főtt szívet, csirkenyakat, szárnyat, ilyesmit...

2020. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből amúgy valamivel kevesebbel is bérik mint egy frisskiessel, mert sokkal több benne a hús, jóllakottabbak lesznek!
2020. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A 6 cicából 5 kandúr, egy nőstény van, de ő még áprilisban ivartalanítva lett, pontosan azért, mert nem szerettem volna, hogy még kiscicái is legyenek. A kandúrkákat is kellene, de egyrészt nem igazán tudok azóta ennyi pénzt kispórolni, másrészt nem könnyű őket megfogni se sajnos.
2020. okt. 27. 13:54
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
2020. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésre nem tudok érdemben választ adni, de szerettem volna leírni, hogy kérdező, több ilyen ember kéne, mint amilyen te vagy. Úgy szeretek ilyesmit olvasni.
2020. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!