Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan legyek jó macska gazdi?

Hogyan legyek jó macska gazdi?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Főleg olyanoktól szeretnék választ kapni akiknek van cicájuk, vagy volt és jártasak a témában. Karácsony körül szeretnék majd befogadni magam mellé egy cicust. Álmaim cicája hófehér színű lenne, mert a télre emlékeztetne ami a kedvenc évszakom. Előtte megszeretném venni a szükséges dolgokat amik mindenképp kellenek a cicának. Alapokat nagyjából tudom mik lehetnek mint a etető, itató tálka, WC alommal és lapáttal, kaparófa, macsakbútor amire mászhat, játékok, kaja. Ha tudtok még egyeet ami nem árt ha van egy cicának akkor írjátok nyugodtan. Nem fog e unatkozni a cica ha én elmentem dolgozni mondjuk? Milyen gyakran kellene orvoshoz vinni? Mennyi idő mire megszokja az új helyét? SOk mindent megszeretnék tudni a macskatartásról, mert googleon nézegettem oldalakat, fórumokat de attól még ide is jöhetek érdeklődni nem? :D. Macskagazdik tapasztalatait várom, aki nem ért hozzá inkább ne írjon. ;) 23L



2020. okt. 27. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:

2 cicánk van, brit rövidszőrű tesók.


Szerintem a legfontosabb az élelem. Nem célszerű a legolcsóbbat megvenni, mert valószínűleg tele van ízfokozóval és adalékanyaggal, viszont a hústartalma a minimális szinten lesz. Ha bemész mondjuk egy Fressnapf-ba, szívesen segítenek, hogy olyan tápot, eledelt találj, ami a pénztárcádnak is jó, de a cicádnak is. Emellett néha adhatsz majd neki főtt csirkemellet, vagy csirkemell sonkát, nálunk ezekért is rajong mind a két cica.

Vehetsz neki kifejezetten cicajátékokat is, nálunk imádják az alagutakat és a különböző labdákat, de nem jó, ha egyszerre sok előttük van, mert ráunnak (2-3 bőven elég, néha cserélgesd). De amúgy ugyanúgy eljátszanak a papírgalacsinnal, meg a cipőfűzővel is, mint a felhúzhatós egérrel. :D

Szerezz be egy külön fésűt is, ha nem a sajátodból akarod szedegetni nonstop a macskaszőrt (van kifejezetten cicáknak való, de nálunk a TangleTeezert imádják).

Orvoshoz a kötelező oltások alkalmával kell vinni, meg ha valami gond van (még az elején, mikor látod, hogy "furán viselkedik", nem akkor, amikor felállni sem tud és a kiszáradás határán van már...).

Az alomból van sokféle, van hozzá szagtalanító granulátum is. Mi a csomósodót szoktuk venni, de mivel nem hajlandóak használni, miután egyszer belepisiltek, ezért naponta ürítve van és figyeljük, hogy mikor használják, hogy lehetőleg azonnal kihalásszunk belőle mindent. Szóval mi pl. a szagtalanítót nem is használjuk, mert esély sincs rá az esetek 90%-ában, hogy büdi legyen a fürdőszobákban.


Amikor nem vagyunk itthon, általában alszanak (kamerán nézzük őket). A macskák amúgy is rengeteget alszanak, tehát ne lepődj meg, ha majd akkor is inkább alszik, ha te otthon vagy.

2020. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom menhelyről fogadj örökbe egy cicust, és ne vásárolj. Hidd el ha meleg biztonságos otthont adsz neki, élete végéig nagyon hálás lesz neked a szeretetèrt.

Nincs is jobb érzés a világon mikor segíthetsz egy kis árva lelken.

Mindenképp el kell vinni orvoshoz, ha a menhelyen nem kezelték.

Nekünk három cicánk van igazából mi nem hordjuk őket orvoshoz, persze egy házimacska strapabíróbb mint mondjuk egy tenyésztett hosszúszőrű, vagy mit tudom én milyen különleges macska, mert azok igénylik az állandó orvosi ellátást mivel hajlamosabbak a betegségekre.

Igazából szerintem nem kell túl gondolni ezeket a dolgokat, nekünk 10 éve van macskánk és most fogadtunk örökbe két kölyök kiscicát akik testvérek, eredetileg csak egyet szerettünk volna, de annyira össze voltak nőve hogy nem volt szívünk szétválasztani őket.

Kaptak egy csomó játékot megfelelő eledelt, tápot, almot, mivel még kicsit nem nagyon engedjük ki őket és teljesen jól elvannak. Jövőre pedig Ivartalanítva lesznek.

2020. okt. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elején biztosan félénk lesz és kicsit talán tartózkodó is, de pár nap alatt meg fogja szokni az új otthonát és akkor majd annyira be lendül hogy majd le se tudod lőni! Nálunk nem volt probléma a nagy gyorsan befogadta őket, mindjárt anyáskodni kezdet. A két pici meg annyira kicsik voltak mikor ide kerültek, h igazából itt kezdtek el felfedezni először mindent, előtte csak egy ketrec volt amit ismertek.

Vehetsz neki több féle játékot, nekünk is van pár, de van hogy egy kupakkal ugye játszanak hogy utána szó szerint kidőlnek a fáradtságtól.

Igazából sajnos ezt szerintem senki nem tudja megmondani, hogy mennyi idő alatt fogja megszokni az új otthonát, mert ahány macska, annyi személyiség. A mi cicánk most lett tíz éves és konkrétan olyan mint egy gyerek, de szó szerint. Ha valami rosszat csinál és rá szólsz megsértődik basszus. Esküszöm néha még vissza is beszél.

Ha kint van és be akar jönni a házba, vár egy kicsit az ajtó előtt és ha senki nem engedi be, akkor ő beengedi saját magát, addig ugrál fel a kilincsre még ki nem nyílik az ajtó, jelzi hogy ha ki akar menni pisilni, vagy ha éhes.

Rettenetesen fél A vihartól és a tűzijátéktól ilyenkor egy egész éjszakát tölt az ágy alatt vagy kközöttünk.

Vegyél neki egy ágyat ami nagyobb korában is jó lesz neki.

Mi például egy mózeskosarat vettünk, ki van bélelve párnával pokróccal hogy puha legyen és imádja. A 2 kicsi szintén kapott egyet.

Vagy akár vehetsz olyan ágyat, mert láttam kisállat boltokban olyat, hogy az egész kis bunker szerű, ott el is tud bújni akár ha szeretne, nálunk ezegy nagy doboz. A Teteje le van zárva 2 kis ajtó van rá vágva ès nem csak a kicsik de a nagy is bebujik oda.

2020. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hol olvastátok, hogy vásárolni akarok? :D
2020. okt. 28. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Sehol. Èn csupan az első válaszoló miatt írtam. 😊
2020. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok.


Miért gond, hogy elismert TENYÉSZTŐTŐL vásároltunk olyan cicákat, amiket már évek óta szerettem volna? Nem fajtajellegűt akartam, hanem rendes brit rövidszőrű, törzskönyves cicákat.

Semmi gond nincs a talált, befogadott macskákkal sem, de nekem nagy vágyam volt már régóta legalább egy ilyen cica. Az, hogy sikerült két testvért venni, ugyanabból az alomból meg csak hab a tortán. Nem hiszem, hogy ezért külön ki kéne emelni minden kérdés alatt, hogy mennyivel jobb az, ha az ember befogad és nem vásárol. :)

2020. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én kifejezetten faceoook csopiból fogok majd onnan egyzerűb most amúgyis :D.
2020. okt. 29. 18:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem gond, persze hogy nem gond. Ha neked tenyésztet macska kell persze, kivagyok én hogy megmondjam neked mit tegyél. Szíved joga olyan állatot vásárolni amilyet akarsz, de én nem támogatom ezt. Szeretném ha minden árva kis lélek rendes gazihoz jutna és nem egy gödörben végezné, vagy elaltatnák mert nem kellet senkinek. Tehát ha tehetem arra buzdítom az embereket hogy fogadjanak örökbe, és mentsenek meg egy állatot. De nem foglak megkövezni hogy ha te veszel egy fajtiszta tenyésztet akármilyen cicust. Ne hidd hogy ez ellened szól/szólt, ahogy olvastam csodás gazdi vagy. Én csupán tényleg azt szeretném, hogy minél több állat kerülne szerető otthonba.
2020. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok itt veszekedni senkivel sem, sajnálom. Remélem kérdező majd mesélsz a cicádról. Én kíváncsian várom.
2020. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
facebook csoportról ingyen lehet elhozni cicákat ilye emberektől akik valamiért nem tudnak róla gondoskodni többet...miért veszekedtek itt :D.nyugivan emberek.
2020. okt. 29. 21:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!