Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néha hány, főleg reggel, mi...

Néha hány, főleg reggel, mi lehet az oka? Egy éves ex-kandúrka, benti

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztuk el augusztusban, szeptemberben kiderült, h. férges (férget hányt), hajtottuk azonnal, utána ismételtünk. Azóta is egy-két hetente általában reggel hány egy teljesen tiszta "nyákot", jó sokat. Megnéztem, nincs benn semmi. Egyébként jól van, eszik, játszik, ürüléke is OK. Orvosnál voltunk múlt hónapban, mindent rendben talált. Felhívtam múlt héten, azt mondta, hogy a féreghajtás is jó volt. Miért hány mégis? Úgy néz ki, h akkor hány, ha üres a hasa

2020. okt. 30. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy nem adsz eleget enni, és marja a sav a gyomrát. Hogy/mivel eteted, hányszor?
2020. okt. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napi háromszor kap. Reggel egy tasakost v. 10 dkg konzervet, délben és este szárazat. Előírás szerinti mennyiséget, sőt, egy kicsit többet. Örülnék, ha mindig lenne előttük, de mivel ketten vannak, addig eszik, amig el nem fogy, nehogy a másiké legyen... Gondoltam én is rá, hogy túl sok neki az éjszaka, de az esti szárazat is mind befalják azonnal.
2020. okt. 30. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi alapján talált rendben az orvos mindent? Nálunk erre volt vérvétel (nem csak 4-6 paramétert néztek, pajzsmirigy hormont is meg ilyeneket) illetve szakértő UH. Ez annyit tesz, hogy főállásban ultrahangos orvos nézte meg, nem olyan, aki max havonta egyszer néz meg olyat, hogy vemhes-e egy kutya kb. Így nem találtak semmit, de ezt kb. egy év után megint javasolták, mivel továbbra is fennállt a probléma, nehogy az legyen, hogy MÉG nem látszott.
2020. okt. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
adsz neki szőroldó pasztát? az enyém addig öklendezett, amíg fel nem világosítottak, hogy kéne neki. azóta nem csinálja. nem biztos, hogy ez az oka, csak ötletelek..
2020. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kap pasztát hetente kétszer. Nem látok szőrt benne. Az orvos végigtapintja, belenéz a szájába, megkérdezi, rendben eszik, ürít... semmi további vizsgálat nem merült fel eddig.
2020. okt. 30. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat akkor nem lett normalisan megvizsgalva. Kerjetek egy teljes kivizsgalast, lehet, hogy allergias, cukorbeteg, mittudomen, annyi opcio felmerulhet.
2020. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántás, van akinek ez elérhető és ez is jó bizonyos bajokra, de van amire egy ilyen orvos már nem elég. Én olyan helyre járok, ahol panasz esetén szétcincálják a macskát. Ez drágábbnak tűnik, de mikor valahova folyamatosan hordod és csepegteted a semmitmondó vizsgálatokra és kezelésekre a pénzt, de semmit sem tudsz és nem is változik a helyzet, akkor az drágább végül. Az meg végképp míg kivárják, hogy a macska félholt legyen, mire valami komolyabb vizsgálatot pl. vérvételt végeznek. Én lehet rögtön köhögök egy vérvételért, de legalább rögtön tudom, hogy mi van vagy adott esetben nincs. Én ezért 2 x 100 kilométerre hordom a macskát, előtte szenvedtem én is ezzel a meghaladott orvoslással, de nagyon tele lett a tököm. Ezért nem is csak az orvosok a hibásak, az emberek várják el azt, hogy 5 ezerből oldja meg az orvos, bökjön bele egy-két injekciót és legyen is elég, többet mire?

Lehet, hogy egy teljes kivizsgálás azt az eredményt hozza, hogy semmi baja, csak ilyen. Akkor se kidobott pénz, hanem tudod, plusz akkor lehet tovább gondolkodni, ha nincs konkrét baja, akkor mivel lehetne ezen enyhíteni úgy mégis. De az is lehet, hogy találnak valamit, amit meg lehet meg kell oldani. A macskák nagyon sokáig remekül elvannak nagy bajokkal is, elrejtik. Ha tünete van, annak érdemes utána menni, hogy ne az legyen, hogy mire már a vak is látja, hogy ez gáz, addigra mindegy.

2020. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!