Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Uj macskatulaj vagyok, lenne...

Uj macskatulaj vagyok, lenne par kerdesem?

Figyelt kérdés

Bocsi az ekezetek hianya miatt, telefonrol irok.

Szoval nemreg lett egy maincoon keverek kiscicank. Korulbelul egy honapja van nalunk, most kapta meg nemreg a masodik kombinalt oltasat. A kerdes: mikortol ivartalanitsuk? Lany cica, a doki szerint mar lehet 5 honaposan de a ket kutyambol kiindulva nem szeretnem ha inkontinens lenne.

Masik dolog: nagyon-nagyon szeretne kimenni de mi nem merjuk kiengedni, a porazra, setaltatasra gondoltunk. Van barmi otletetek hogyan lehetne minel egyszerubben erre raszoktatni? Ugye a ket kutyaval amugyis mennenk es az a baj, hogy szerintem latja ezt, hogy mindenki maszkeral....

koszi elore is a valaszokat!



2020. okt. 31. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Az en cicam az elso tuzelese utan lett ivartalanitva, akkor 8 honapos volt. Igazabol a tuzelest se akartuk megvarni,de vegul igy alakult, pontosan nem tudtuk ugye, hogy mikor lesz, mert ez valtozo. Nosteny cicak is hajlamosak jelolgetni, tobbek kozott ezert is szoktak ajanlani, hogy meg viszonylag koran legyen ivartalanitva, mert ha kialakul ez a szokas, akkor nem biztos, hogy az ivartalanitassal ez elmulik, de szerencsere nalaunk ez nem volt gond. Nem lett semmi baja, szep, fejlett, nyugodt 4 eves nosteny cica mar (benti).

Macskaval nem tudsz egyebkent ugy setalni, mint egy kutyaval, szoval alapbol vele kulon kellene menni, ha egyaltalan sikerul raszoktatni a porazra. Nekem sajnos nem sikerult, szamtalanszor probaltuk, de annyira rettegett, szinte sokkot kapott, hogy inkabb hagytuk. Nem mindegyik cica tudja megszokni. Amugy mi ugy csinaltuk, hogy eloszor csak a hammal baratkoztattuk meg, megmutattuk neki, raraktuk bent, abban volt sokat. Majd aztan szinten bent jott a poraz, aztan amikor ugy lattam, hogy mukodik a dolog, akkor vittem ki. De sajnos kint valahogy nem jott ossze a “seta”.

2020. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Minél hamarabb lehetne ivartalinitani.


Sétálni nem vinnem, mert hozzaszokik, és állandóan menne, hisz ő egy vadász.


Ő nem úgy sétál, mint egy kutya

2020. okt. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Ivartalanítás vagy amikor az orvos mondja, vagy első tüzelés után mindenképp.

Sétálni ne vidd de ha megteheted kintre építs neki egy macska biztos "ketrecet". Nálunk ilyenben laknak egy benti hellyel összekötve.

2020. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 hónapos kor környékét javasolta az állatorvosunk, akkor fogjuk vinni műtétre. Szerintem felesleges a séta, ha rendesen le van mozgatva bent.
2020. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kertes lakasunk van, a kertben hamon es hosszu futokotelen szokott kint lenni. A hamot mar megszokta meg a porazt is kint is szepen boldogul vele.

Sajnos a keritest, kinti futtatot nem tudom megoldani, mert ez meg egyelore berlakas csak (elore lathatolag koltozunk februarban sajat kertes lakasba, ez is reszben az egyik okom miert nem szeretnem kiengedni maszkeralni)

Igazabol ha bekoltozunk ott mar a keritesen megoldanam azt a szokes-gatlast, csak a cica mivolta miatt felek, hogy Houdini lenne...

Amugy a kutyakkal nagyon jol kijon, mindenben masolja oket es megbizik bennuk, ezert gondoltuk a parommal, hogy elvisszuk oket egyutt.

2020. okt. 31. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!