Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hamarosan lesz egy macskám,...

Hamarosan lesz egy macskám, ezeket hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Régóta vágytam egy cicára, most sikerült a családot meggyőzni, hogy legyen egy cicám. Sajnos van pár apróság. Éjszaka, hogyan akadályozzam meg, hogy ne ugorjon a fejemre, vagy az ágymra, vagy ne randalírozzon a szobámban éjszaka mikor aludnék? Nappaliba nem tehetem, mert ott alszik a család, a konyhára gondoltam még mert a előszobából nyílik de a nappali is a előszobából nyílik, bár van ajtó így hátha megtudom győzni őket, hogy csukják be mikor aludni akarok és akkor a macskának sok helye lesz ott. Nagyim sajnos ki nem állhatja a macska pisi szagát, ezért nem tudom melyik helyre helyezzem ki a wct ahol nem kell mindig szagolni, gondoltam a szobámra is mert én kibírnám de nem túl higiénitáltan, persze amint wczik egyből cserélném de akkor sem? Benti szoba macska!

2020. nov. 1. 04:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
A macskának te nem fogod megmondani, hogy hol legyen. Nem kutya, hanem egy öntörvényű cica. Persze alapvető dolgokat meglehet neki tanítani, sőt meg is kell. Pl. nincs körömélezés a kanapén, meg a konyhapulton ülés, de ezek nem egyenlőek azzal, hogy bezárod szerencsétlent. Persze bezárhatod valahova, de akkor nem értem minek macska neked. Nem tudom amúgy miből gondolod, hogy a fejedre ugrana vagy ilyesmi. A macskák életük nagy részét átalusszák. A szobádba nyugodtad teheted a macska wc-t, vagy igazából bárhova. Most figyelj! Az a titok nyitja, hogy rendszeresen kell takarítani és akkor nem lesz büdös. Nem tudom, de elég fura vagy te kérdező. Macskàt akarsz, kikönyörgöd anyucitól apucitól, aztán meg nem akarod elviselni magad körül. Az én cicám ha olyan kedve van az ágyban alszik mellettem, vagy épp a fotelban a nappaliban. Nagyon kis hálás lények a közhiedelemmel szemben. Ha ennyire nem viseled el se te, se a családod akkor kérlek inkább ne tarts állatot. Szar lenne neki ilyen közegben.
2020. nov. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem te nem vágysz cicára... sem semmilyem más állatra, mert csak zavarna. Egyébként nekik is vannak jogaik(az állatoknak) és nem ők választanak téged. Ezt tartsd szem előtt!
2020. nov. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Inkabb ne legyen macskad.
2020. nov. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Igaza van az előttem szoloknak.

Tényleg ne legyen inkább macskad.


Mi is morgunk ha ugrál a fejunkon, meg nem hagy békén, de ez nem igazi düh.


Csak a megszokás

Hisz ránézek a kis arcára, és nincs is meg probléma.

2020. nov. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Macskánál nincs zártajtó,nem kutya!!!Macskához rengeteg türelem kell,felfedezők,kiváncsiak,kis rosszaságok.Ha már úgy indul hogy ki vagy bezárod,felejtsd el a macskát mert nem neked való.
2020. nov. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha elzárod egy helyiségbe, sokkal gyagyásabb lesz. Eleinte az enyéim is éjszakai műszakban dolgoztak 1-2 éves korukig, de lassan megszokták, hogy a gazdik éjszaka alszanak és ők is átalusszák az éjszakát. Ha nem foglalkozol vele, nem fog a fejeden ugrálni, rájön, hogy nem ér el vele semmit. A cicák olyanok mint a kisgyerekek, sok türelem kell hozzájuk, de azért nevelhetőek. Szeretettel!

Sokan dicsérik a macskamentás párnát, állítólag tényleg lenyugtatja őket. Egyébként meg még nem is tudod milyen természetű lesz a cicád, nem mindegyik ilyen hétördög.

Az egyik, akit menhelyről hoztam kölyökként, az első perctől velünk aludt, és békén hagyott minket. A másik akit találtunk szintén kölyökként, ő eleinte lepisilt ezt-azt, stresszes volt, de kinőtte. Legfeljebb néha hajnalban ébreszt.

Jó minőségű alomban nem lehet érezni a pisiszagot, de azért nem árt mielőbb kiszedni belőle a cicapogácsát. A jó alom jól csomósodik, ezért könnyű lapáttal kiszedni csak azt a részt ami átnedvesedett.

Ami jobban bűzlik az a kaki, főleg ha nem temeti be. :-)

Egyébként meg a cicákra nem lehet haragudni, engem egyáltalán nem zavar ha éjszaka motoszkálnak, kimondottan megnyugtat a jelenlétük.

2020. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

A mai macskaalmok már semmi szagot nem engednek át, csak jó minőségűt vegyél, meg fedett cicawc-t.

Be/kizárni valószínűleg lehetetlen lesz, mert addig fog nyávogni, ugrálni és kaparni az ajtót, amíg az nincs, amit ő akar. (A sajátomból kiindulva.)

Attól még, hogy a nappaliban alszanak miért nem lehet ő is ott éjszaka?

Viszont úgy tényleg ne legyen állatod, hogy a család többi tagja nem akarja, csak kinyafogtad, mert folyamatosan veszekedni fognak veled miatta. A cicatartásnak vannak negatív oldalai is, amik eltörpülnek akkor, ha szívből rajongasz érte, de aki csak megtűri, az csak ezeket fogja látni. Én például múltkor arra értem haza, hogy lehányta az ebédlőasztalt - ahova természetesen nem mehet fel. Nekem az első gondolatom a macska körül forgott és pont nem érdekelt, hogy takarítanom kell utána, de hálát adtam, hogy anyámék ezt nem látták (nem együtt élünk), mert biztosan hallgathattam volna, el se mondtam nekik.

2020. nov. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

nekem tegnap éjjel a takarómat hányta le. nem volt egy öröm erre ébredni (kimosni sem), de a macska még mindig nálam van és még egy taslit sem kapott


és hogy érdemben is szóljak: tegyétek el a kifli/zsömle zacskóját, abba könnyű belelapátolni a pisit-kakát, extra pénzbe se kerül, és máris lehet kivinni a kukába.

2020. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy olyan helyen, ahol még a családtagoknak sincs saját, külön szobája, oda már tényleg csak egy macska hiányzik...


NE legyen macskád!

2020. nov. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A fedett almot nem mindegyik szereti, de ez általában menet közben derül ki. :-) Viszont elég mélyet vegyél, és akkor nem fog a padlóra kerülni.
2020. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!