Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg annyira rosszak a...

Tényleg annyira rosszak a megfizethető macskaeledelek (Whiskas, Felix, Friskies, stb...)?

Figyelt kérdés
Nekem 4 befogadott macskám van és ezekre van pénzem és néha egy kis csirkeshúsra. A drága csúcs-macskaeledelt nem tudom megfizetni.

2020. nov. 3. 06:24
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
Van jó is.
59 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy a macska hús evő, ezek a sz@rok megaztán éppen, hogy találkoztak hússal. Tele van gabonával meg ízfokozókkal ami nem való a macskának.

Gabonára pl. egyáltalán nincs is szükségük.

2020. nov. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Igen, tényleg nagyon rosszak.

Whiskas árban elfogadható minőségű konzerv a Smilla, de ha kicsit többet tudsz szánni rá, akkor a Feringát ajánlom. De ebből kicsit kevesebbet is kell adni (ez is mutatja a minőséget). Míg a whiskassból egy 4kg-os macska kb 270g-ot eszik, addig a Feringából max. 250-et. Tudom, nem nagy külömbség, de egy kicsit mégis számít. Macskatápból normális 1000Ft/kg alatt nincs sajnos.

2020. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem az a kérdés, hogy az olcsó mennyire szar, hanem a drága mennyire elfogadható. Nem kell erőltetni. Nálunk a kutya is házi koszton volt (akciós szárnyas akármi + zöldség összefőzve, kijött 4-500 ft/kg-ból, egy normális táp 1.000/kg-tól indul és az is csak talán nem szar. Nem kell erőltetni.)
2020. nov. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hm.... igazàból próbálj alternatívát találni, pl a csirkehús ok, mert ha rendszeresen eszik az ilyeneket, akkor egészségügyileg meg fog látszani. Nem tudom, mások hogy vannak vele, de az enyém kövér volt tőle (pedig nem evett sokat) többször ment a hasa...stb. Ahogy elhagytuk, vagyis nagyon ritkán ha kap egyet, azóta rendben van. Pedig nem érzékeny a gyomra, nem kellett hypoallergėn meg nem tudom mire átállni. Az a baj, hogy kb olyan, mintha a gyerekedet kizárólag a mekiből etetnéd vagy valami ilyesmire kell gondolni. Tényleg nem túl egészséges, ha rendszeresen azt kapják.
2020. nov. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Mėg annyit, hogy igen a drága sem egyenlő feltétlenül a minőséggel. Inkább nézd meg az összetevőket.
2020. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a tesco saját márkás is ugyamazt tudja, mint a whiskas, csak feleannyi pénzért... Szóval pont a whiskas a drága ahhoz képest, hogy milyen hulladék.
2020. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Megnevezetlen gabona és megnevezetlen vágóhídi maradék. Ezekben a reklámot fizeted meg és a szép csomagolást. Már a nyavalyás Smilla is tud annyival jobb lenni, hogy:

- egy árban van a fent nevezettekkel

- színezékmentes

- tudod mi van benne: 22% szárnyashúsliszt, 13% tepertő, rizsliszt, kukorica, kukoricaliszt, árpa, szárnyaszsír, marhazsír, répamelasz-szelet, hidrolizált máj, almatörköly, szárított máj, lenmag, nátrium-klorid, élesztő (szárított), 0,05% yukka (szárított).

Az állati fehérjék részaránya az össz-fehérjéken belül: 83,5%.

A jó az nem itt kezdődik, de van még néhány hasonlóan "jobb, mint a whiskas", ami nincs messze a lélektani határodtól.


Egyébként én is az tapasztaltam, hogy egy tartalmasabb tápból valamennyivel kevesebb fogy. Kevésbé éhesek. Per pill Josera Nature Catet esznek (meg Feringa / Animonda konzervet).

2020. nov. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Nem igen figyelnek oda a minőségre és, ahogyan előttem is írták, nem a legjobb választás a táp. De a házi maradék se. Annál talán nincs is rosszabb. A legjobb számukra a nyers hús, hiszen a macska ragadozó. Ugyanez igaz a kutyákra, kutyatápokra is.
2020. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Zoopluson olcsóbban van ezeknél 10-15 kilós legalább 50% hússal.
2020. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogyha rendesen átszámolod, hogy mennyibe kerül a macska napi adagja, akkor rájössz, hogy a minőségi cucc ugyanannyira vagy olcsóbbra jön ki, mivel kevesebbet kell belőle adni.

Bónusz: kevesebbet kell dokira költeni, kevesebb és kevésbé büdös macskakakát kell összeszedni

2020. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!