Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MaineCoon gazdik! Milyen...

MaineCoon gazdik! Milyen fajta tasakos/száraz kaját adtok a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Enyém ráadásúl úgy néz ki a csirke húsra allergiás, véresre vakarja a nyakát...

Whiskas, Gourmet, Félix, stb.ből a marhásat, bárányosat és halas válogatásokat megeszi tasakosban. Száraztápot nézi, kínjába ropogtat néha.

Pulykát és kacsát nem merek adni adni neki, nehogy attól is vakarózzon.



2020. nov. 3. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ezt a három márkát azonnal felejtsd el!


Olyat válassz, aminek magas a hústartalma. Ha jól emlékszem, a Whiskasé 4%. 4! Egy ragadozó állatnak!


Sok márkából lehet kapni kifejezetten allergiás cicáknak valót is. De én azt tanácsolnám, hogy előtte konzultálj az állatorvossal.

2020. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk pont ezek a tápok azok, hogy fingod sincs, mi van benne, allergiás macskának nem ezt kéne adni.

Nedvesből pl Cosma sok íze szárnyasmentes. Szárazból gondosan nézd át az összetevőket, és olyat válassz, amiben nincs semmilyen szárnyasfehérje, vagy konkretizálás nélküli "állati eredetű". Hipoallergén tápoknál is ellenőrizd az összetevőket, sokszor csak a csirkét hagyják ki, nem minden szárnyast.

2020. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nyers hússal etetem őket.

Pulyka, csirke, kacsa mellett ott vannak a különféle halak, nyúl, bárány és borjú húsok, amiket szeretni szoktak, vadmacskásabb típusok megeszik a marha, bika, szarvas, ló húsokat is. Próbálkozz: ebarf.hu

2020. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Én Real Nature Wilderness konzervet adok neki, bátran tudom ajánlani neked is. A szárazat az enyém sem szereti.
2020. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ajh :( köszönöm nektek.

Real nature halas szárazába van csirke... amiatt jött elő neki a vakarózás megint.

Tasakosát szerette de azóta azokba se bízok.

Hm rendben azt hiszem a sheba az ami magasabb hús tartalmú volt, azt megette.

Az orvosunk nem tanácsolt semmit... royal canin mainecoon aludttasakosat de abba is van csirke.

Nyershússal sajnos nem merek próbálkozni, tenyésztő se ajánlotta.

Van még egy perzsám és anno a sziámimnak adtunk volt amit nyersen volt amit főzve.. hát megvoltak őrülve az ösztön miatt de nekünk a tenyésztő szólt hogy ne...így amilyen kényes fajta nem is próbálkozok meg a nyers hús se érdekli...kitenyésztették az enyémből az ösztönt is😅

Cosmán kívül van még ami bevált nektek?

2020. nov. 3. 20:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdem mert nem tetszene a Cosma csak hasonlításkent kíváncsi vagyok, mert pl sose hallottam és láttam a Cosmát! :)
2020. nov. 3. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:
minőségi száraztápot vásárolj, abban legalább van sok vitamin és a macskák 99%a szívesen megeszi... tény, hogy nem hús de sok macska válogatós az alutasakos kajákban. Mindegyik alutasakosban van valamiféle turpisság, sok szója ne is menjünk bele... Nekem van egy nagyméretű macskám (6kg izmos hím) nem maine coon de nem kizárt h van a felmenőiben a kinézete alapján. Imádja a húst de az alutasakosbol nem hajlando enni. olyanbol sem amiben szín hús van.. esküszöm én megenném olyan, de a macska lenyalja a szaftot rola és otthagyja az egészet... szóval szerintem egy macskának aki alutasakosbol kevésbé eszik vagy allergiás is rá, mindenképp tartsd észben hogy a száraztápbol amit megeszik kell potolja a hiányzó vitaminokat.. én már úgy vagoyk vele h lemondtam, nem harcolok. az a pénz ami az alutasakosba megy és rendszerint a wc-ben vagy a kukában végzi, azt hozzárakom a száraztáp árához és veszek belőle márkásat. Amúgy mi vettünk cosmát is, nem merek rá megesküdni hogy többfélét is, de levest biztos. anank is csak a levét ette/itta meg a macskánk... Amúgy a félixxel kifejezetten rossz tapasztalatom volt régről. állandoan hányt a macska tőle. a whiskasbol csak a junior nedveset ette meg néha és a seniort... pedig sima felnőtt macska... már leirni is sok lenne mennyi fajta kaját probáltunk, vagy ételallergiája volt tőle vagy egyszerüen nem ette... legfontosabb a minőségi száraz! én mást nem tudok hangsulyozni :)
2020. nov. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, ez tök érdekes, nálunk is szaftos a macska (eskü ha nem látom nem hiszem el, leszopogatja és kiköpködi a falatokat...), de a leveses Cosma Soup elfogy. Nem mondom, hogy néha nem marad egy-két falat, pláne, h rosszul aprítják és nagy marad egyben, de azért többnyire elfogy. Szinte ez az egyetlen. :D

A másik ilyen a Greenwoods pici konzerve, abból is pár falat szokott maradni.

Minden más kuka, mindegy, milyen minőségi.

2020. nov. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Animonda Carny

ZooPluson nagyon jó áron van és vannak monoprotein tápjaik is

2020. nov. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!