Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Támadó mérges macskát hogy...

Támadó mérges macskát hogy lehet sérülés nélkül megfogni? Van olyan, amelyiket egyedül nem lehet kesztyűben?

Figyelt kérdés

Állatorvosnál iszonyat, hogy viselkedik a macskám. Ráaszólás nem volt elég, aztán szerencsére le tudtam fogni, de nem értettem miért nem hagyja abba.

Erről hogy nevelhetném le? Fejbe vertem az se ért semmit, aztán lefogtam a fenébe, de nagyon dühös voltam rá.



2020. nov. 3. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
A grabancánál kell megfogni, és ne hagyd lefeküdni! Ha az oldalára fekszik, utána beveti a hátsó lábait is, és kegyetlenül össze tud karmolni.
2020. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

másik hím macska látványától lebénul


valamint a nyak hátsó részén a bőrt csipesszel összefogva beindul egy ösztön, ami bénítja a macskát, ugyanis az anyacica ott fogja meg a kicsinyét, és menet közben nem szabad ficánkolnia. párzás közben a hím macska is ott harapja össze a nősténynek a bőrét, ezáltal lebénítva azt.

2020. nov. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Én azt nem értem, hogy ha már ott voltál és látta, akkor az állatorvos miért nem mondta, hogy hogyan kell "hatástalanítani" egy macskát, vagy miért nem csinálta ő. Sose üss rá, mert mégjobban eldurvulhat a viselkedése. Egyébként fő a bizalom, ha fél is, tudnia kell, hogy benned bízhat és nem bántod. Nem szabad plusszban stresszelni, mert a macska nem felejt. Nem elég, hogy képes "haragudni" rád, de saját magad alatt vágod a fát, mert minden orvoshoz menésnél ez lesz.
2020. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Az én egyik macskám is ilyen. Hordozóval együtt szoktam odaadni az állatorvosnak, a többit megoldja ő. Ha komolyabb vizsgálat kell, el szokták bódítani. Vagy lefogja az asszisztens. Értenek hozzá, ez a dolguk.
2020. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
1es, 2es jót ír. Ez a megoldás. Olyankor "azt hiszi" vagyis azt az érzést kelted benne mintha az anyja fogná.
2020. nov. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Azért a macska verését inkább mellőzzük. Nem úgy működnek, hogy ebből tanulnának, inkább csak még nagyobb ellenség leszel aktuálisan a szemében. De az orvos, vagy az asszisztens feladata lenne ez, semmiképp nem a gazdáé. De a grabancát határozottan (de nem belemarva) megfogod, akkor bár ugyanúgy ideges lesz, de lecsillapodik.
2020. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
dobj rá egy pokróvot és aztán 1-es, 2-es álal laírtak.
2020. nov. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Fejbe verted, és csodálkozol hogy nem nyugodott le.

Téged is fejbe kellett volna hogy verjenek amikor a világra sz4rtak. Fogyatékos barom.


Az a doki is érdekes lehet, ha ezt elnézte. Amúgy neki kellett volna lefogni, és az asszisztensnek, főleg ha látták nem értesz hozzá.

A grabancánál kell határozott mozdulattal megfogni. A hátsó lábait is lefogni ha nagyon vadul.


Az én macskám is vadállat volt állatorvosnál, vicsorgott is. Olyan mint egy jaguár. Pár alkalom után már nyugodtabban viselte az orvosi látogatásokat.

Tudta hogy nem bántják ott. A tied is meg fogja majd szokni...

De verni nem kellene.

2020. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Téged kéne fejbe verni...

Nem macskát.

2020. nov. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A macska nem ember, utolsó kettő okoska. Nem fogom megvárni, amíg szétkarmol valakit. Szobamacska, szelíd, de ilyen viselkedést én nem engedek neki. Ha majd kap párat, abbahagyja.
2020. nov. 4. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!