Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát távol lehet valahogy...

Macskát távol lehet valahogy tartani a kertünktől, ha mindenhol fák vannak?

Figyelt kérdés

Nemrég raktunk ki madáreleséget, nagyon örültünk mert végre ideszoktak a madárkák, jönnek a cinegék enni, meg mókusok is vannak, az ablakunk előtt ugrálnak végig a diófa felé igyekezve. :)

Mi nagyon szeretjük ezt a kis "vadvilágot", direkt ezért költöztünk ide erre a környékre.


Viszont ma pont kimentem meginni a teám és nézegetni a kismadarakat, mikor a kertünkben egy óriási macska fogadott, megijedt tőlem, egyből felugrott a kerítésre és elmenekült.

Nagyon elszomorodtam. Nem hittem, hogy itt bármelyik szomszéd kint tartana cicát (forgalmas főút van közel), de úgy tűnik, tévedtem.


A kerítést simán átugorja, de még ha azzal kezdenénk is valamit, végig fák vannak mindenütt, ott probléma nélkül átjön.

Az ilyen magas hangon sípoló riasztók nem válnak be, ezt tudom mert anyósomék olyannal próbálkoznak és semennyire nem érdekli a szomszéd macskáit.

Kutyát egyelőre nem szeretnénk, de majd ha a jövőben mégis, akkor se a kertbe.


Mit tehetnénk, hogy ne hozzánk járjon vadászni és irtani a vad kisállatokat? Hogy lehetne távol tartani?

Nagyon szomorú vagyok.. :(


2020. nov. 6. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg lelocsolni vízzel. Sajnos sok macska esetében ez sem megoldás :/
2020. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

A macskát? Hát azt nem.


Az etetőket, odúkat stb kell úgy elhelyezni, hogy a madarakat ne érhesse el.


Ne légy szomorú, légy kreatív!

2020. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1

Az a baj, hogy az csak akkor megoldható ha itthon vagyunk.


#2

Hát nem tudom. Ilyen macskabiztos etetőnek olyat láttam, ami le volt lógatva fáról... de itt úgy kell elképzelni, hogy kvázi egy erdő van a házunk körül, sűrűn benőve fákkal. Ha az egyikre fellógatom, a másik fáról pont el tud ugrani egy ügyesebb macska odáig, és elkapja a madarat.

Meg a mókusokat is levadászhatja, őket sehogy nem tudjuk megvédeni. :(

Meg úgy eleve el fogja riasztani a macska jelenléte az összes ilyen kisállatot, pedig mi szeretjük hogy itt vannak a kertben. Direkt madárbaráttá akarjuk tenni a kertet, szerezni bogyós bokrokat amiről tudnak enni meg akár fészkelni is, stb.

2020. nov. 6. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk a madáretető egy 2 méteres faoszlopon van, ami mellett se fa se kerítés nincs. A macskák mégis felmásznak rajta, ha úgy van. Én mondjuk megcsináltam úgy a saját kerítésem, hogy ne tudjon semmi átjönni rajta, de a szomszéd kerítésén simán átjön.


A 30 kilós kutyám macskabarát, mert nálunk is van a házban 2, szóval rá nem számíthatok. :D


Én húztam a veteményesnél a kerítés tövében (ketté van választva a kert) egy villanypásztort, úgy tűnik az most beválik.

2020. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!