Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az gáz, ha vizipisztollyal...

Az gáz, ha vizipisztollyal lőném a macskát?

Figyelt kérdés

Anyám beszoktatta a konyhába, már így nőttek fel. Több hónapja anyám elköltözött. Amikor megyek be a konyhába vagy csinálok kaját, akkor állandóan oda jönnek láb alá, a pultra felnyúkálnak...

Szeretem a macskákat, de erről leszeretném szoktatni. Ebben a több hónapban mindig kipróbáltam zavarni, de arra már nem nagyon csinálnak semmit, hogy sicc vagy tapsolok, néha a láb dobbantásra még reagálnak, de azt is már kezdik figyelmen kívűl hagyni, erre jött a vizipisztoly ötlet.



#vizipisztoly macska
2020. nov. 6. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
próba cseresznye. bajuk nem lesz. az biztos, hogy a macskák nagyon szemtelenek tudnak lenni, és írom ezt úgy, hogy nekem is van kettő. (és szeretem is őket)
2020. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem gáz.

Amikor cicáink lettek, az első beszerezendő dolgok között volt a vízipisztoly.

2020. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
A vizipisztoly tul drasztikus modszer lenne, azzal konnyen elvadithatnad oket magadtol, mert nem jonnenek ra, hogy mi ellen van kifogasod (hiszen korabban szabad volt bejonniuk), hanem ugy fognak fel, hogy hirtelen megbolondultal es lesbol, ok nelkul rajuk tamadtal. Magyaran, nem a konyhahoz kotnek a vizipisztolyt, hanem hozzad, es teged kezdenenek kerulni. Ehelyett azt javasolnam, hogy a fozes kezdeten allits oda egy pohar vizet az asztal szelere, ahol ok is latjak, es amikor elkezdenek nyulkalni, mondjad hatarozottan, de nem kiabalva, hogy "Nem!", nyuljal bele a vizbe, es hanyagul razzal egy kis vizet a bundajukra a kezedrol. Ettol valoszinuleg sertodotten el fognak ugrani, es ha nehanyszor megtortenik veluk, akkor attol fogva az asztal szelen allo pohar puszta latvanya is valoszinuleg arra fogja inteni oket, hogy ne jojjenek tul kozel az asztalhoz. Egy macska nemigen erti meg, hogy egy bizonyos cselekedetrol akarod leszoktatni, arra viszont figyel, hogy ne menjen olyan helyre, ahol egyszer mar kellemetlenseg erte.
2020. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Csak tudnam, miert kellett ilyen durvan lepontozni a reszletes magyarazatomat. Ennyire vagyik itt valaki arra, hogy macskat vizipisztolyozzon?:)
2020. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Na, mar megint egy magyarazat nelkuli lepontozas... Ha en hajlando voltam idot szanni arra, hogy olyan megoldast javasoljak, ami durvasag nelkul oldja meg a problemat, akkor az, akinek ellenvelemenye van, szinten raaldozhatna egy kis idot arra, hogy kifejtse, miert nem ert egyet vele.
2020. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én se értem, miért a nagy lepontozás.

Jó a figyelmeztetés, hogy valamelyik macska megharagudhat rá. Szerencsére azok a macskák nálam, akik megharagudnának rá, hallgatnak még a sicc-re. A másik kettőnél fogom a vizipisztolyt kipróbálni. Ők már kaptak vizet, amikor megmostam a kezem és megtörlés előtt rájuk fröcsköltem, mert ott voltak láb alatt. De hosszú távon az se hatott.

2020. nov. 7. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Koszi!:) Igen, az elegge egyedfuggo, hogyan reagalnak a vizre. Az en egykori ket testver lanycicam kozul az egyik nagyon megsertodott, ha veletlenul racsepegtette az ember a vizet, es felhaborodva kivagtatott a konyhabol, a masik viszont csak csodalkozva felnezett, hogy ezt meg miert csinaltam. Ha a vzipisztolynal enyhebb modszer nem hasznal, akkor a pisztolyt kell az asztal szelere, jol lathato helyre tenni. Mindig a fozes elejen es mindig ugyanoda, hogy kialakuljon a macskaban az uj felteteles reflex. Eddig a konyhaasztalt a kajaval asszocialta, ezentul a vizipisztollyal fogja.:)
2020. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem használ a vizipisztoly, ha más is gondolkodna ezen a megoldáson.
2020. nov. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!