Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy olyan finnyás egy macska, hogy csak a bolti húskészítményeket eszi meg?

Figyelt kérdés

Vagyis időnként kap főtt csirke farhátat, azt is megeszi, de ami a mindennapi étrendje, az a különféle olcsó fűszeres, sós, zsíros húskészítmények, magában! Pl lecsókolbász, parizer, májkrém, virsli! Magában! Jó, a kenyér is hülyeség lenne mellé, de ezektől nincs baja, hogy magába eszi? Én is egyszer lehúztam egy tubus májkrémet, olyat fo.stam tőle ..:D

Szóval van valakinek ilyen macskája? Az ismerősömé amúgy, azt mondja nem eszik meg mást, mert úgy szegődött ide és mindig csak kiszórták neki a régebb óta hűtőben állott felvágottakat és mire megszelídült már hozzászokott ezekhez és nem kell neki a macskakaja.


2020. nov. 11. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha hagyja, hogy a macska irányítson... Ezt nem szabad! Konkrétan a fűszeres kaja tönkre teszi a máját, veséjét, szívét. Az egész szervezetét és kinyírja vele a macskát.
2020. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Uh, tudtam! Magába ezek embernek is ártanak, nem hogy egy állatnak! Megmondom ezt neki, köszi!

De amúgy próbálta már, vett neki különféle tápokat, konzerveket, de a cica feszt nyávogott, hízelkedett, hiába nem adtak neki mást, vagy keverték, nem kellett neki, vagy kiválogatta a neki tetsző falatokat, de estig csak sírt. Szóval feladták, de most majd ezt ha megmondom neki, hogy szó szerint ártalmas, akkor tuti nem adja majd neki többet ezeket.

2020. nov. 11. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen sos, zsiros, fuszeres vackokat pedig nem kene adni neki.Nem tesz jot a macskanak. Persze, hogy izlik neki, nekem is izlik a mekis kaja, de attol meg nem egeszseges. Fozhet neki az ismerosod nyugodtan hust, de szigoruan fuszerek nelkul. Es nem kene hagyni, hogy valogasson, ha nem eszi meg rogton amit eleraktak, akkor ott kell hagyni, nem kaphat helyette mast, és biztosan meg fog ehezni annyira kesobb, hogy megkostolja.

Ha nem akar fozni, akkor jo minosegu szaraztap es melle alutasakos is jo, de a hustartalma ezeknek lehetoleg magas legyen.

Az azert durva, hogy ilyeneket eszik minden egyes nap, tonkremehet a maja,begyulladhat a hasnyalmirigye, emesztesi problemai lehetnek, stb stb.

2020. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Aztakuvvvaeget de speciális macskád van! Hát hogy elkééényezteted te hjuuujujujujuuuuu

Gazdák gyöngye. De szeretne mindenki cica lenni nálad egyemmmegapiciszíved.


Tömöd a retek kajával és csodálkozol hogy nem eszi meg az egészségeset.

Egy kisgyerek se eszi meg a mekis burger után a spenótot.

2020. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a kategóriát át lehetne nevezni tirpák naplóra
2020. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Utcacicánk van nekünk is. Finnyás kis dög, a nedvestápot leszopogatja és kiköpi... majdnem egy évig kísérleteztünk, hogy mi az, amit megeszik, de találtunk olyat. Annak ellenére, hogy a párizsit, sonkát, virslit kunyerálja mindig, mert emlékszik rá, milyen. Egy-egy falatot kap, de többet nem, mert nem neki való, egészségtelen.


Én nem vagyok annak a híve, hogy majd én jobban tudom, és ha finnyázik, ha nem, nem kap mást - a macska ugyanis képes éhezni is inkább, ami szintén nem tesz jót. De a saját példámon mondom, hogy lehet jót találni neki, csak próbálkozni kell, hogy miből mit szeret, és arra indulni tovább. Tucatnyi tápot próbáltunk, igen, és egy drágább márka vált be, igen. De legalább tudom, hogy jó neki, amit kap.

2020. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
81%

Ez undorító, már az elejétől kezdve nem magában kellett volna neki adni a parizert meg a kolbászt, hanem kenyérre téve, kis katonák formájában...


Amúgy viccet félretéve, ahogy az előttem írók is mondták, nagyon nem tesz jót a veséjének az a sok fűszer meg só, ami ezekben van. Remélem, sikerül hatnod az ismerősödre!

Azt hittem amúgy, olyan cicáról lesz szó, mint a mi egyik macskánk, aki csak az alutasakosban lévő "húst" eszi meg, ha néha kap 1-1 falat parizert vagy rendes, nyers húst, ahhoz hozzá se nyúl.

A barátom cicája volt eredetileg, ő szoktatta rá erre, mert mindig csak alutasakost vett neki, amitől viszont állandóan nagyon lágy és irgalmatlanul büdös volt a széklete is...Végül úgy kellett rászoktatni a száraztápra, hogy csak azt adtunk neki, 1-2 napig sírt, hogy kell neki alutasakos, de végül beletörődött és elkezdte enni a száraztápot is.

2020. nov. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!