Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pici lakásban cica?

Pici lakásban cica?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a véleményeteket szeretném kérni. Nagyon régóta szeretnénk cicát, de a lakásunk nagyon kicsi, egy garzonról van szó, 1 szobás... eddig mindig az tartott vissza minket, hogy nem tudunk sok időt itthon tölteni, viszont pár hónapja a covid miatt itthon dolgozunk és valószínűleg hosszú távon is max heti 1-2 napot lenne egyedül a macska. Szóval a kérdés adott, tarthatunk-e ilyen kis helyen macskát, hogy érezné magát? Nem ragaszkodunk kiscicához, egy idős, nyugisabb cicának jobban is örülnénk, és örökbefogadni szeretnénk, nem tenyésztőtől vásárolni. Köszi a válaszokat!
2020. nov. 11. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
38 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, nekünk nagy házunk van, de a macska szinte mindig egy szobàban tartózkodik, csak enni, inni meg az alomhoz megy el.
2020. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
De mekkora a lakas? Mert 20 negyzetmeteren nem biztos, hogy tartanek, de mondjuk 30tol felfele siman. Annyi lehet a gond max, hogy ejszaka,mivel egy szobaban vagytok, zavaro lehet ha a cica pl kaparja az almot, vagy hangosan eszik. Az en macskam ejszaka amikor eszik, ugy csamcsog, hogy az oruletbe kerget neha :D
2020. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a méretet jó lenne tudni. Mi Magyarországon 50 nm-en laktunk, akkor is kb. ott volt a macska, ahol akart, de most, hogy 77 nm-en vagyunk, imád szambázni egyik szobából a másikba.

A macskát szerintem nem teljesen érdekli, hogy te éppen otthon vagy-e vagy sem. Az enyém napközben szinte alszik, ha nem vagyok itthon valószínűleg is hasonlóképpen tesz. Home Officeban vagyok és ha csak a boltba megyek akkor is úgy örül mintha munkából jöttem volna, épp úgy, mikor a párom hazaér melóból.

2020. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul nezd meg ezt :

https://www.youtube.com/watch?v=7YkQ50e5f20&ab_channel=monsi..

Pici lakas 4 cicaval

2020. nov. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet futókereket kapni cicának? Hol?
2020. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi az eddigi válaszokat, megnyugtatott :) a lakásunk 35 négyzetméter, van 1 nagyobb szobánk, konyha-étkező, wc, fürdő és egy kisebb erkély, első emeleten lakunk. A lakásnak jó a beosztása, ki tud ülni az ablakba nézelődni, meg nagyjából tudjuk minek hol lenne a helye, nem annyira a logisztika a kérdés, hanem hogy maga a cica mennyire érzi jól magát kis helyen, mire van igénye, stb. De akkor ezek szerint elvan :)
2020. nov. 12. 14:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A cica ott érzi jól magát, ahol szeretik. :) Ha szépen gondoskodtok róla és kap elegendő figyelmet és szeretet, akkor egy lyukban is elvan. Egy 35 nm-es lakásban egy macska boldogan elfér. Arra figyeljetek majd, hogy ne tudjon leugrani az erkélyről. Nem megszökni akar, csak lehet, hogy valami elkapja a figyelmét és menne utána. Ilyenkor nem igazán mérlegelnek, az ösztöneik vezérlik őket. Érdemes macskahálót feltenni, főleg ha kisebb erkélyről van szó, akkor nem is igazán komoly költség. Úgy nézegethet kedvére, és nem kell attól tartani, hogy leesik vagy kiszökik.
2020. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 45 négyzetméteren lakunk két cicával.

Van egy közepes konyha, egy nagy nappali és onnan nyílik a galériás hálószoba. A galéria alatt a wc-fürdő van.

Mikor elmegyünk otthonról akkor csak a konyha + nappali áll rendelkezésükre, mert a hálóban sok a kábel, amit előszeretettel elrágnak (3 hónaposak, bűn rosszak :D)

Mikor otthon vagyunk akkor kinyitjuk nekik a hálót, na olyankor megy a lakás egyik végéből a másikba futkosás, de mint az őrültek, faltól falig.


Szerintemis napközben alszanak inkább, nem tudjuk, mindketten irodába járunk dolgozni 8 órában. Este nagyon örülnek nekünk, olyankor mi is játszunk velük.


A konyhában van kint nekik a kaja, víz, alom. A nappaliban bár van külön cica ágyuk, ők a kanapén alszanak többnyire.


Szerintem sem hely kérdése. Ha kisebb lakásban laknánk, oda is hoznám őket. Boldogok, mert rengeteget simogatjuk őket, játszunk velük. Ha meg futkározni akarnak, hidd el megoldják kis téren is.

2020. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha tud mozogni, mászni, szaladni picit, akkor szerintem gond nélkül.
2020. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!