Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sovány macska feltáplálására...

Sovány macska feltáplálására kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Találtam egy cicát, papírsoványan. Kb 1 hónapig csak evett és aludt, semmi nem érdekelte. Közben ivartalaníttattam, kandúr, bent lakik. Aztán 1 hónap után elkezdett játszani, nagyon aktív, napi több órát futkosik a lakásban. És megállt a hízásban, sőt. Ha 1 étkezést kihagy, már bent van a horpasza, látszik a bordája, nem egészségesen. Orvos szerint csak ilyen a genetikája, nem tud meghízni, lehet próbálkozni különféle étrendekkel, amitől erősebb, azt kell neki adni. Szóval ötleteket kérnék. Eddig magas hústartalmú száraz macskakaját evett orvosi javaslatra, mert nagyon keveseket evett(kicsi volt a gyomra szerintem) és ez számára a legtáplálóbb. Esetleg másfajta hús, vagy több zsír kéne neki? Alig van izom a cicán, a combjai sem vastag husosak, mint ismerősök cicáié, hanem szinte befele domborul. A gerincén pattog a fésű. Mivel erősíthetném fel? Rengeteget ugrál fut, csak kaja kéne hozzá. Próbáltam nyers meg főtt husokkal is kiegészíteni vagy csak azt adni, meg májat, tojást(sok vitamin), de meghajtja mindenféle kaja a száraztápon kívül, konzerv meg főleg. Ötletek? Tapasztalat, akinek sovány volt a cicája, de megerősödött?

Előre is hálás köszönet. Egyébként így is nagy cica, 5 kg, de az orvos szerint ilyen hosszú és magas cicának legalább 7 kg kéne lennie(persze nem zsírosan).



2020. nov. 16. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Vannak erre direkt paszták, ami sok tápanyagot, vitamint tartalmaz. Én beruháznék pár ilyenre.
2020. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Étkezés helyettesítő? Jó ötlet, köszönöm.

Közben egy ismerősöm mondta, hogy ő mindennap a táphoz adott a cicának egy evőkanál felolvasztott kacsazsírt. Ez beválhat?

2020. nov. 16. 11:12
 3/19 A kérdező kommentje:
És hol keressek ilyen pasztát? Vagy mi a neve?
2020. nov. 16. 11:13
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Állarpatikába.


De ha eszik, szaladgál, mi a baj?


Jó kaját kap, ennyi elég.

Egy pár év és úgy meghizik így is, hogy csak na.


Enyém is ilyen volt.

Most már csak fekszik 8 kilósan.

2020. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld meg a DmGuard csöppeket. Immunerősítő alapból. Ha valamiért levert valamelyik cica, ilyet adok neki. Másnap kétszer annyit eszik. Alapból sem hátrány nekik adni. Van már nagyobb 120 ml-es kiszerelésben is, az nagyon sokáig elég.
2020. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Kacsazsirt nem adnék neki.

[link]

Pl ez a paszta jó lehet. :)

2020. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Adhatom azt a pasztát az immunerősítő cseppekkel együtt? Vagy csak egyesével próbáljam ki?
2020. nov. 16. 11:33
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
En is pasztát adnék neki, az izomnövekedéshez ásványok és vitamin is kell a fehérjén túl. Növelném a kajaadagot is.
2020. nov. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Nyugodtan adhatod. Ezek nem ütik egymást. 😊
2020. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%
Egyszerre egyfélét, mert túladagolod
2020. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!