Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások! Mit tesztek,...

Több macskások! Mit tesztek, hogy ne legyenek a macskáitok "irigyek"?

Figyelt kérdés

Most elsősorban játék kapcsán kérdezem, bár néha kajánál is előjön a gond.

Nálunk az egyik cica játékosabb, a másik félősebb. Kapnak egy játékot, aktívabb cica folyton játszik, a másik csak nézi. Nagyritkán ő is odafér, de a másik általában elzavarja (akkor is, ha előtte rá se bagózott).

Jó, kapnak egyforma játékot. Ha az első kap, azonnal ráveti magát, elvan. Ha a másik is kap, akkor már őt kezdi el nézni. Ha a félősebb is belemerülne a pofozásba, rögtön ugrik, zavarja el onnan - akkor is, ha ott az orra előtt a sajátja...


Nem akarom elkülöníteni, hogy valami csak az egyiké, csak a másiké, elvégre egy a területük, nem is nagyon lehetne. De ez az egyiké minden, a másiké semmi nagyon nem oké. :/


2020. nov. 17. 10:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én macskáim csak akkor játszanak, ha én játszok velük. Ha az egyikkel játszok, a másik kettőt kizárom a szobából, mert nem hagyják egymást játszani.
2020. nov. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hm. Nálunk nincs ilyen. Bár nem egyszerre kerültek ide.

Első cica nagyon játékos, de nagyon szelíd. Úgy játszik a másikkal, hogy az is tudjon játszani, a másik is jól érezze magát, nem veszi el tőle, nem durva.

Második cica elég erőszakos, de mivel ő a legkisebb, így nincs nagy előnye.

A harmadik felnőttként került ide, anyamacska volt, így ő a legfelnőttesebb, lefegyelmezi a picit, ha durva, túl lépi a határt, illetve szegény nagyot is lepofozza, ha zaklatja a hülyeségével(igaz, fiatalabb tőle, de már ő is 2 éves múlt, aztán cumizni akarja).

Én meg minddel játszok egyformán, együtt szaladnak a játékokért, direkt dobok egyszerre 3-mat, mind elérhessen egyet. Pálcikás játékokkal meg mindegyikhez odaviszem kicsit, mindet megfuttatom, így egyik sem marad ki.

Igazságosan, egyformán kell. Így megértik, hogy egyik sem marad ki, így már a legkisebb sem olyan erőszakos.

2020. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nálunk se egyszerre kerültek ide. A félénk volt az első, ő bántalmazott cica volt, mindenkitől félt (azóta is csak engem fogadott el, páromat se teljesen), azért került ide kb egy évvel később a másik, hogy segítsen neki megnyílni (mindketten felnőttek, a második cica valamivel idősebb). Ezzel nincs is gond, sokkal bátrabb azóta, jó hatással van rá a nagy, együtt alszanak stb., de a nagy ugyanakkor nagyon akaratos, mindent elvenne.

Ha én játszom velük, akkor jobb, mert a horgászbotra ugrik mindkettő, azzal elvannak kvázi együtt, a lézer meg csak a gyávát érdekli, szóval tudok vele külön is játszani. De ha egeret, mentapárnát vagy bármit kapnak, ami önálló játék, akkor a nagy mindig kisajátítja. És tökmindegy, hogy amúgy nem játszik, akkor is.

Pl vettem nekik ilyen kajalabirintust, a nagyot nem érdekli, ha nem tudja felborítani, akkor annyira nem is fontos a jutifali, de amikor a kicsi odaóvakodott hogy ő is kipróbálja, akkor rögtön vetődött rá és zavarta el. És hiába szólok rá, utána már nem jön vissza a másik sem.

2020. nov. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!