Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz lenne egyedül a cicának?...

Rossz lenne egyedül a cicának? Legyen társa?

Figyelt kérdés
Egyedül élek egy 30 négyzetméteres egyszobás kis lakásban, napi 10 órát dolgozok hetente 5x és szeretnék egy kis társat, aki otthon várna, mikor hazaérek. Nem járok sehova, nincs hobbim, kutyus szenvedne, kisrágcsálót nem szeretnék. De félek, hogy kicsi neki a hely vagy unatkozna ennyi ideig egyedül, ezért a másik ötlet, hogy 2 testvért hozok. Nagyon rossz döntés volna? Mit javasoltok? A munkán kívül vele tudnék kb mindig lenni, max boltba megyek, ami +fél óra heti 2x, de ennyi. Nem akarok neki rosszat.

2020. nov. 18. 14:56
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, hogy felnőtt cicát fogadok örökbe, de azt nem tudom, hogy ő megszokta már az előző életét, nem tudom hogyan tudna alkalmazkodni az új életmódhoz és hogy neki is szüksége lenn-e egy társra. Erről is írhattok véleményt/tapasztalatot.
2020. nov. 18. 14:58
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 12 évig cicám, egyedül voltam vele 5 évet, teljesen jól érezte magát :) A cicák kiválóan elvannak egyedül :)
2020. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez Cica függő is (nekik is van külön személyiségük)


Gyerekkorom óta vannak macskáink, és volt köztük olyan, amelyik teljesen jól elvolt egyedül, nem kereste a többi macska társaságát, volt olyan amelyik ha nem találta a másikat szomorkodott..


És persze az sem mindegy, hogy az egyedül alatt azt értjük, hogy nincs másik macska társa, de a gazdi sokat tud vele lenni, vagy azt, hogy konkrétan egyedül van az üres lakásban a nap nagy részében. Utóbbi esetben azért jobb, ha van cica társa (vagy egyéb állat, pl.: kutya, nyuszi - akikkel amúgy jól el tudnak lenni de az kicsit macerásabb tartás szempontból)


A felnőtt cica örökbe fogadása azért jó ötlet, mert ugye sokan kölyköt szeretnének, és minél idősebb egy cica, annál kevesebb az esélye, hogy valaki örökbe fogadja.. Nekünk is van egy felnőttként örökbe fogadott cica (1 éves korában került hozzánk), csak annyit sajnálok, hogy nem láttam milyen volt kölyökként, de minden nap örömmel tölt el, hogy legalább egy életet megmentettem, és hogy boldoggá tudtam tenni. És hát ő is boldoggá tesz minket.


Összességében azt mondanám, hogy vagy két kis cicát lehetne, akik ahogy írtad is testvérek. Vagy nagyobbak/ felnőttek esetében utána nézni, hogy valamelyik menhelyen van e olyan cicapáros, akiket nem szeretnének szétválasztani, és csak együtt örökbe fogadhatók.


Két külön helyről felnőtt macska azért lehet necces, mert nem tudhatod előre hogy fognak kijönni egymással (lehet nagyon jól, lehet nagyon nem jól, akár csak az emberek). De annyi segítség azért szokott lenni, hogy a menhelyen el tudják mondani, hogy a cica még is milyen. A mi cicánknál is feltétel volt, hogy másik macska mellé adják csak oda, mert egyedül nem érzi jól magát.

2020. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt cicánál pedig ne félj attól, hogy megszokta a helyét stb (persze attól függ hogy mi volt az előző helye) de ha menhelyről viszel el, akkor szerintem csak jobb lehet neki, mint ott vagy az utcán.
2020. nov. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
40%
Ha gondoskodsz vele akkor nem szükséges neki társ.
2020. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A macskák jól elvannak egyedül is, sokkal önállóbbak mint a kutyák. Szerintem is jobb felnőttet örökbe fogadni, mert a kölyök nagyon ragaszkodó tud lenni. Az egyik macskámat az utcán szedtem össze nagyon pici korában, és mintha azt hinné hogy én vagyok az anyja. Már majdnem hat éves, de rajtam csüng egész nap, mert kiskorában gondoztam hogy életben maradjon és csak velem van el. Szerencsére itthonról dolgozom és mindig vele tudok lenni, de ha elutazok valahová nagy ritkán, akkor depressziós, nem eszik, csak fekszik, ezeket hallom vissza állandóan.

Amelyik nagyobb volt mire hozzám került, az konkrétan le se tojik :D Szokott jönni hogy simizzem, de elvan magának egész nap, nem igényli annyira a társaságomat mint az akit én neveltem fel.

Nagyon jó ötletnek tartom amit valaki írt, úgy hozni menhelyről hogy keresni egy párost akiket eleve együtt akarnak örökbe adni.

2020. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálok felnőtt cicapárost keresni akkor.
2020. nov. 18. 16:22
 8/19 anonim ***** válasza:
Az is megoldás, ha egy cicával kezdesz, és hogyha magabiztosan kialakítottátok a cicás létet otthon, akkor jön a második cica. Mi ezt a módszert választottuk, anyagilag is jobb volt, hogy nem duplafelszerelés kellett elsőre, meg már mi is tapasztaltabban vártuk a második cicát, egyrészt hogy milyen személyiséget szeretnénk, másrészt hogy miképp szoktassuk az új helyhez és a másik cicához. (Mindkettő felnőtt.)
2020. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Volt olyan cicám, aki ki nem állhata a többi cicánkat, még 1 helységben sem maradt meg velük. Morgott már akkor is, ha távolról látta őket. Pedig mindig kapott elég figyelmet, meg külön ennivalót, mégis ilyen volt. (pedig amúgy egy nagyon kedves, bújós cica volt) A cicáknak nem egyforma a személyisége.
2020. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy idepofátlankodok, de kicsit hasonló a helyzetem.

A mi lakásunk 36 nm, szerintetek akkor ez nem kicsi egy (kettő) macskának úgy, hogy kb hasonló időt lennének egyedül (talán kicsit kevesebbet)? Nem szeretnénk kiengedni (vasút, autópálya, nagy forgalmú út van a közelben), tudnak boldog életet élni ilyen kis helyen? Persze foglalkozni szeretnénk vele/velük meg játékok is lennének, de nem érezné magát “börtönben” egy macska ilyen kis lakásban?

2020. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!